Ухвала від 22.01.2020 по справі 126/2670/19

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Вінниця

22 січня 2020 р. Справа № 126/2670/19

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Бошкова Юлія Миколаївна, розглянувши матеріали позовної заяви:

за позовом: ОСОБА_1

до: начальника відділу соціального захисту населення Бершадської районної державної адміністрації Клітченко С.М., заступника начальника управління Іванової Л., заступника УПФУ у Вінницькій області Дикої Л.М.

про: зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до начальника відділу соціального захисту населення Бершадської районної державної адміністрації Клітченко С.М., заступника начальника управління Іванової Л., заступника УПФУ у Вінницькій області Дикої Л.М., у якій просить суд розібрати його заяву про перерахунок пенсії зі списку №2 на список №1 за переліком документів, що додаються до заяви.

Ухвалою Бершадського районного суду Вінницької області від 06.12.2019 року матеріали даної адміністративної справи передано на розгляд до Вінницького окружного адміністративного суду.

16.01.2020 року відповідні матеріали надійшли до Вінницького окружного адміністративного суду.

Розглянувши передані Бершадським районним судом Вінницької області матеріали справи, приходжу до висновку, що вказаний спір відповідно до правил предметної юрисдикції визначених статями 19, 20 КАС України підлягає розгляду Вінницьким окружним адміністративним судом.

Водночас, положеннями п. 3 ч. 1 ст. 171 КАС України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

В даному випадку, ознайомившись із отриманими матеріалами справи, у якій не відкрито провадження, вважаю, що подана ОСОБА_1 позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.

Так, відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 4 КАС України, відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Згідно із п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України, у позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Однак, всупереч викладеним вище вимогам, у позовній заяві не зазначено реєстраційний номер облікової картки позивача за його наявності або номер і серії паспорту; ідентифікаційний код відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України).

Крім того, в якості відповідачів за даним позовом позивач визначає начальника відділу соціального захисту населення Бершадської районної державної адміністрації Клітченко С.М., заступника начальника управління Іванову Л., заступника УПФУ у Вінницькій області Дику Л.М., однак, як слідує із змісту прохальної частини позовної заяви, ОСОБА_1 просить суд розглянути його заяву про перерахунок пенсії зі списку № 2 на список № 1, що в свою чергу віднесено до повноважень територіальних органів Пенсійного фонду України.

Таким чином, позивачу сліду уточнити склад відповідачів за даним адміністративним позовом, або зміст заявлених у ньому позовних вимог.

Окрім того, положеннями п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України визначено, що у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:

1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;

2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;

3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій;

4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії;

5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;

6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

В даному випадку, як уже було зазначено вище, у прохальній частині позовної заяви позивач просить суд розглянути заяву ОСОБА_1 про перерахунок пенсії за списку № 2 на список № 1.

Таким чином, зміст заявлених позивачем позовних вимог, не відповідає вимогам ч. 1 ст. 5 КАС України, адже не містять жодного із визначених положеннями цієї статті (ч. 1 ст. 5 КАС України) способів захисту порушених прав, із якими особа може звернутись до адміністративного суду.

Також варто звернути увагу на те, що відповідно до п. 5 ч. 5 ст. 160 КАС України, у позовній заяві зазначаються виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Разом із тим, обґрунтовуючи позовну заяву, позивач зазначає, що УПФ України в м. Бершадь грубо порушує його конституційні права на отримання пенсії у розмірі, встановленому для Списку №1.

В той же час, до матеріалів позовної заяви позивачем не додано копії самої заяви про перерахунок його пенсії.

Окрім того, відповідно до пункту 11 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Однак, у порушення вказаної вимоги позивач письмово не підтвердив про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

Разом із тим, в порушення наведених положень, до матеріалів позовної заяви позивачем не долучено її копії, а також копій доданих до неї документів в примірнику для відповідача.

Зазначені вище недоліки свідчать про невідповідність поданої позивачем позовної заяви вимогам, встановленим статтею 160 цього Кодексу.

За правилами, визначеними частиною 1 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до частини 2 статті 169 КАС України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на викладене вважаю, що дану позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши особі, яка її подала, строк для усунення виявлених у ній недоліків.

Керуючись ст. 169 КАС України, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до начальника відділу соціального захисту населення Бершадської районної державної адміністрації Клітченко С.М., заступника начальника управління Іванової Л., заступника УПФУ у Вінницькій області Дикої Л.М. про зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.

2. Запропонувати позивачу у 10-денний строк з дня отримання копії ухвали усунути недоліки позовної заяви, зазначені в мотивувальній частині ухвали суду, шляхом:

- зазначення реєстраційного номеру облікової картки позивача за його наявності або номер і серії паспорту; ідентифікаційного коду відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України);

- уточнення складу відповідачів за даним позовом;

- приведення змісту заявлених позовних вимог у відповідність до положень ч. 1 ст. 5 КАС України;

- надання доказів на підтвердження, обставин, якими позивач обґрунтовує заявлені позовні вимоги (копію заяви про перерахунок пенсії та копію відповіді на таку заяву);

- надання власних письмових підтверджень позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

- надання копії позовної заяви та доданих до неї матеріалів в примірнику для відповідача.

3. Дану ухвалу направити позивачу.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

Відповідно до ч. 3 ст. 293 КАС України, заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Бошкова Юлія Миколаївна