Постанова від 23.01.2020 по справі 353/1172/19

Справа № 353/1172/19

Провадження № 3/353/19/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 січня 2020 рокум.Тлумач

Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Лущак Н.І., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Тлумацького відділення поліції Коломийського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , пенсіонера, гр. України, за ч.1 ст.191 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

04.12.2019 року інспектором КОЗ СДС Тлумацького ВП Коломийського ВП ГУНП в Івано-Франківській області капітаном поліції Ткачуком П.С. відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ГР № 359807 за ч. 1 ст. 191 КУпАП про те, що він 04.12.2019 року порушив правила зберігання мисливської вогнепальної зброї, а саме: мисливської гладкоствольної рушниці марки «ІЖ-18», калібру 16 мм., № НОМЕР_1 , дозвіл на право зберігання №308, виданий УВД ГУНП в Івано-Франківській області, а саме зберігав зброю не у сейфі, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.191 КУпАП.

ОСОБА_1 , будучи належним чином сповіщеним по дату та місце розгляду справи (а.с. 23), в судове засідання не з'явився, про причини неявки не повідомив. За таких обставин, керуючись ст. 268 КУпАП, вважаю, що справу можна розглянути за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Статею 9 КУпАП передбачено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, як документ, що засвідчує факти неправомірних дій, є основним джерелом доказів, складається по встановленій формі і повинен містити дані, необхідні для розгляду справи по суті, а саме: дату і місце його складення, посаду, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ч. 1 ст. 191 КУпАП відповідальність наступає за порушення правил зберігання, носіння або перевезення нагородної, вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду і бойових припасів громадянами, які мають відповідний документ дозвільного характеру, виданий уповноваженим державним органом на зберігання зазначеної зброї.

Відповідно до вказаної норми суб'єктом адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 191 КУпАП, є громадяни, які мають дозвіл органів внутрішніх справ на зберігання, носіння або перевезення зазначеної зброї.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ГР № 359807 від 04.12.2012 року, він складений за те, що ОСОБА_1 04.12.2019 року порушив правила зберігання мисливської вогнепальної зброї, а саме: мисливської гладкоствольної рушниці марки «ІЖ-18», калібру 16 мм., № НОМЕР_1 , дозвіл на право зберігання №308, виданий УВД ГУНП в Івано-Франківській області, а саме зберігав зброю не у сейфі.

Однак, згідно копії дозволу № НОМЕР_2 , виданого ОСОБА_1 31.08.2015 року, на право зберігання, носіння мисливської гладкоствольної зброї марки «ІЖ-18», калібру 16 мм., № НОМЕР_1 , дозвіл дійсний до 31.08.2018 року, а тому ОСОБА_1 не є та не може бути відповідальним за порушення правил зберігання, носіння або перевезення нагородної, вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду і бойових припасів громадянами, які мають відповідний документ дозвільного характеру, виданий уповноваженим державним органом на зберігання зазначеної зброї, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 191 КУпАП.

Протокол про адміністративне правопорушення є важливим доказом по справі, який по суті є обвинувальним актом, оскільки саме на підставі протоколу здійснюється розгляд справи по суті, а в даному випадку протокол не містить обов'язкових складових адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. ст.191 КУпАП.

Відповідно до ст. 62 Конституції України, ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні правопорушення. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, вважаю, що докази вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 191 КУпАП, у справі відсутні.

Таким чином, факт вчинення правопорушення ОСОБА_1 , відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 191 КУпАП, не знайшов свого підтвердження у судовому засіданні, а тому, відповідно до змісту п.1 ст.247 КУпАП, провадження в даній справі необхідно закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Питання судових витрат суд вирішує у відповідності до ст. 40-1 КУпАП.

Оскільки провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 191 КУпАП слід закрити, то судовий збір слід віднести на рахунок держави.

На підставі наведеного, відповідно до ст. 221, п. 1 ч.1 ст. 247 КУпАП та керуючись ст.ст. 9, 283, 284, 287, 294 КУпАП, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.191 КУпАП, щодо ОСОБА_1 закрити в зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення в розмірі 420 (Чотириста двадцять) грнивень 40 копійок віднести на рахунок держави.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду на протязі 10 днів з дня винесення постанови через Тлумацький районний суд.

СуддяН. І. Лущак