Справа № 127/988/20
Провадження № 3/127/306/20
22.01.2020 м. Вінниця
Вінницький міський суду Вінницької області в складі:
головуючого суді Чернюк І.В.,
при секретарі Павленко І.В.,
за участю прокурора Марченкова Д.С.,
особи стосовно, якої складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, що надійшли від Управління стратегічного розслідування у Вінницькій області ДСР НП України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого, РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №10 від 14.01.2020 складеного відносно ОСОБА_1 вбачається, що останній перебуваючи на посаді молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони Вінницької установи виконання покарань управління Державної пенітенціарної служби України у Вінницькій області (№1), будучи згідно підпункту п.п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», будучи звільненим 03.10.2019 за власним бажанням несвоєчасно без поважних причин подав лише 08.10.2019, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнав.
Прокурор Марченков Д ОСОБА_2 в судовому засіданні просив притягнути до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки останній несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію, особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, за період неохоплений раніше поданими деклараціями.
Заслухавши думку прокурора та ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст. 129 Конституції України розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
Відповідно до витягу з наказу Вінницької установи виконання покарань управління Державної пенітенціарної служби України у Вінницької області №(1) №27/06 від 05.05.2015 ОСОБА_1 призначено на посаду молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони Вінницької установи виконання покарань управління Державної пенітенціарної служби України у Вінницькій області (№1).
Наказом в.о. начальника Державної установи «Вінницька установа виконання покарань (№1)» Вітринського В.В. №79/ОС-19 від 01.10.2019 старшого сержанта внутрішньої служби ОСОБА_1 молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони Державної установи «Вінницька установа виконання покарань (№1)» звільнено із займаної посади за власним бажанням з 03.10.2019
Відповідно до статті 1 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами декларування є, зокрема, особи, визначені у підпункті «д» пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, ОСОБА_1 є суб'єктом декларування та зобов'язаний подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Абзацом першим частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Рішенням № 3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 визначено, що декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб'єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення. Декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день, що передує дню подання декларації. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, так і декларації, що були подані відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»;
Днем припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до п. 2 Порядку перевірки факту подання суб'єктами декларування декларацій відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій, який затверджений Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 19 від 06.09.2016 та зареєстрований Міністерством юстиції України від 15.11.2016 за № 1479/2%09, є день видачі трудової книжки суб'єкту декларування.
Отже, ОСОБА_1 будучи згідно наказу в.о. начальника Державної установи «Вінницька установа виконання покарань (№1)» ОСОБА_3 .В. №79/ОС-19 від 01.10.2019 звільненим із займаної посади, зобов'язаний був не пізніше дня припинення своє діяльності в поліції подати декларацію особи, яка припиняє діяльність пов'язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування «перед звільненням» за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
За результатами моніторингу загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщенні на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції встановлено, що ОСОБА_1 лише 08.10.2019 о 23.43 год. подав декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування «перед звільненням».
Отже, наведене свідчить про те, що ОСОБА_1 не своєчасно подав без поважних причин декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.
Факт скоєння ОСОБА_1 адміністративного корупційного правопорушення повністю знайшов своє підтвердження в судовому засіданні, його вина у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, об'єктивно підтверджується зібраними по справі доказами, а саме: витягом із наказу начальника Вінницької установи виконання покарань управління Державної пенітенціарної служби України у Вінницької області №(1) №27/06 від 05.05.2015 ОСОБА_1 , витягом із наказу в.о. начальника Державної установи «Вінницька установа виконання покарань (№1)» Вітринського В.В. №79/ОС-19 від 01.10.2019 про звільнення з посади старшого сержанта внутрішньої служби ОСОБА_1 молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони Державної установи «Вінницька установа виконання покарань (№1)» за власним бажанням з 03.10.2019, роздруківкою із Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Наведене свідчить про те, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Обставин, що пом'якшують або обтяжують відповідальність судом не встановлено.
З урахуванням наведеного, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , ступінь його вини, приходжу до висновку, що останнього слід визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та призначити йому адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, розмір судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З огляду на вище викладене, з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб що становить 420,40 грн.
На підставі викладеного та керуючись ст. ч.1 ст.172-6, 245, 280, 283, 284, 294 КУпАП, суд,-
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя