Постанова від 23.01.2020 по справі 484/4475/19

Справа № 484/4475/19

Провадження:№ 3/484/54/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23.01.2020 року Суддя Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області Мельничук О.В., за участі секретаря судового засідання Голубкової Н.М., прокурора - Шматкова Р.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Первомайську адміністративні матеріали, які надійшли до суду 17.09.2019 р. від Управління захисту економіки в Миколаївській області ДЗЕ Національної поліції України відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с.Кам'яний Міст Первомайського району Миколаївської області, громадянки України, освіта вища, працюючої на час скоєння правопорушення на посаді заступника начальника відділу персоніфікованого обліку, державних соціальних гарантій окремим категоріям громадян, надання соціальних і реабілітаційних послуг та роботи з питань сім'ї УСЗН Первомайської РДА Миколаївської області, працюючої на теперішній час в Комунальному підприємстві «Миколаївський обласний центр реєстрації» Кумарівської сільської ради, не заміжньої, має на утриманні одну дитину, проживаючої по АДРЕСА_1 , а зареєстрованої по АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код: НОМЕР_1 ,

про притягнення її до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 172-6 ч.1 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ :

До суду найшов адміністративний матеріал провадження № 3/484/54/20 відносно ОСОБА_1 .

Із протоколу №265 від 23.08.2019 року складеного оперуповноваженим Управління захисту економіки в Миколаївській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України Спинул О.О. та матеріалів зазначеного провадження встановлено наступне.

Даний протокол складено відносно ОСОБА_1 у зв'язку з невиконанням нею вимог, передбачених абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

03.05.2017 року наказом начальника Управління соціального захисту населення Первомайської райдержадміністрації Миколаївської області (далі-УСЗН Первомайської РДА Миколаївської області) № 25-к ОСОБА_1 . переведено з посади завідуючої сектору з питань сім'ї, обслуговування інвалідів та ветеранів на посаду заступника начальника відділу персоніфікованого обліку, державних соціальних гарантій окремим категоріям громадян, надання соціальних та реабілітаційних послуг та роботи з питань сім'ї з 01.05.2017 р. ОСОБА_1 має присвоєний 6 ранг державного службовця.

Відповідно до Закону України «Про державну службу» ОСОБА_1 є державним службовцем та відноситься до категорії «Б» посад державної служби.

Таким чином, ОСОБА_1 будучи заступником начальника відділу персоніфікованого обліку, державних соціальних гарантій окремим категоріям громадян, надання соціальних та реабілітаційних послуг та роботи з питань сім'ї, відповідно до підп. «В» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом на якого поширюється дія вказаного Закону.

В подальшому 27.03.2018 року наказом УСЗН Первомайської РДА Миколаївської області № 6-к ОСОБА_1 було звільнено з 27.03.2018 з посади за власним бажанням, відповідно до ч. 1 ст. 86 Закону України «Про державну службу».

Згідно абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені в підп. Д п. 1 ч. 1 ст. 3 цього ж Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноважену на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до п. 1 Розділу «Загальні питання» Роз'яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого 11.06.2016 Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3, декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб'єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

Згідно отриманої копії наказу № 6 - К від 27.03.2018 р. встановлено, що ОСОБА_1 звільнилася 27.03.2018 р. за власним бажанням, що в свою чергу визначає її звільнення не з ініціативи УСЗН Первомайської РДА Миколаївської області.

На підставі вищевикладеного ОСОБА_1 зобов'язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед звільненням не пізніше дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме 27.03.2018 р.

В подальшому 25.07.2019 року зроблено скріншот сторінки веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим підтверджено несвоєчасне подання ОСОБА_1 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед звільненням, а саме 17.12.2018 р.

Від УСЗН Первомайської РДА Миколаївської області отримано копію попередження про обмеження відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», де власноручно ОСОБА_1 зазначена дата ознайомлення 31.10.2016 р., її підпис та ОСОБА_2 про ознайомлення з ним.

Встановлено, що ОСОБА_1 раніше вже подавала декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме щорічні за 2015, 2016 та 2017 рік, що в свою чергу є доказом того, що ОСОБА_1 знала про необхідність подання декларації та була ознайомлена з ЗУ «Про запобігання корупції» але не вживала жодних заходів, спрямованих на своєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед звільненням.

На підставі вищевикладеного ОСОБА_1 не мала поважних причин подати електронну декларацію з порушенням визначених законодавством строків.

Управління захисту економіки в Миколаївській області ДЗЕ Національної поліції України має лист з Державного підприємства «Українські спеціальні системи», де вказані дати некоректної роботи Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме 02.01.2018 р. близько 09:00 виявлено помилки при спробі авторизації у Реєстрі. Належне безперебійне функціонування Реєстру забезпечено з 09:50 02.01.2018 р..

Близько 12:00 15.03.2018 року Реєстр не функціонував (фіксувалась помилка доступу до сайту, помилка шлюзу 502). О 12:40 15.03.2018 р. роботу Реєстру поновлено.

Починаючи із зазначеного часу дотепер портал Реєстру функціонує в штатному режимі. В період необхідності подання ОСОБА_1 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед звільненням реєстр працював в належному режимі крім вищевказаних дат та часу.

Таким чином, 17.12.2018 року ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед звільненням.

Прокурор в судовому засіданні просив ОСОБА_1 визнати винною за ст. 172-6 ч.1 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнала повністю та просила закрити провадження у справі у зв'язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.

Суд, заслухавши прокурора, пояснення особи, яка притягається до відповідальності, дослідивши матеріали справи вважає, що скоєння ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ст. 172-6 ч.1 КУпАП повністю підтверджено протоколом про адміністративне правопорушення та матеріалами справи доданими до нього.

На підставі викладеного суд знаходить доведеним факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом 3-х місяців з дня його виявлення, але не пізніше 2-х років з дня його вчинення.

З урахуванням викладеного, так як правопорушення виявлено 23.08.2019 року, то на момент розгляду судом справи про адміністративне правопорушення, закінчився передбачений законом 3-х місячний строк накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення.

Згідно ст.247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю: 7) закінчення на момент розгляду справи строків передбачених ст.38 КУпАП.

У зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення, вважаю необхідним застосувати пункт сьомий ст.247 КУпАП, а відповідно приходжу до висновку, що вбачаються обставини які виключають провадження по справі.

Керуючись ст.ст. 38, 172-6, 247 п.7 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне корупційне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ст.172-6 ч.1 КУпАП - закрити на підставі ст. 247 п. 7 КУпАП.

На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду Миколаївської області протягом десяти днів з дня винесення постанови через Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області.

СУДДЯ: