Постанова від 20.01.2020 по справі 126/2326/19

ПОСТАНОВА

Справа № 126/2326/19

Провадження № 3/126/5/2020

"20" січня 2020 р. м. Бершадь

Суддя Бершадського районного суду

Вінницької області Губко В. І.

за учатсі прокурора Гладкоскока М.В.

розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли з Вінницького управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності не притягувався ,

за ст. 172-6 ч.1 КУпАП ,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 77/2019 від 09.10.2019 року,07.11.2015, наказом ГУНП у Вінницькій області від 06.11.2015 № 1 о/с капітана міліції ОСОБА_1 призначено на посаду старшого слідчого Бершадського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області та присвоєно спеціальне звання «капітан поліції». 07.11.2015 ОСОБА_1 склав Присягу поліцейського. 26.12.2016, на підставі наказу ГУНП у Вінницькій області від 09.12.2016 № 217 о/с, капітана поліції Мельника О ОСОБА_2 призначено на посаду старшого слідчого слідчого відділення Бершадського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області.

Згідно ст. 17 Закону України «Про Національну поліцію», поліцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції.

Підпунктом «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (Далі Закону) до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та, відповідно, до суб'єктів, на яких поширюється дія цього Закону, віднесено поліцейських.

Абзацом чотирнадцятим частини першої статті 1 Закону визначено, що суб'єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до Закону.

19.04.2017 ОСОБА_1 звернувся з рапортом до керівництва ГУНП у Вінницькій області про звільнення його зі служби в поліції за власним бажанням, з 28.04.2017.

28.04.2017 на підставі наказу ГУНП у Вінницькій області від 26.04.2017 № 79 о/с, капітана поліції Мельника О.Д. звільнено зі служби в поліції за п. 7 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» (за власним бажанням).

28.04.2017 ОСОБА_1 , згідно розписки, отримав в управлінні кадрового забезпечення ГУНП у Вінницькій області трудову книжку, витяг з наказу та інші документи про його звільнення з НП України.

Абзацом другим частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, в установленому частиною першою цієї статті порядку, тобто шляхом заповнення її на офіційному веб-сайті НАЗК до 1 квітня.

Рішенням № 3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 визначено, що декларація суб'єкта декларування, який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті Закону, подається з 00 години 00 хвилини 01 січня до 00 години 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Таким чином, старший слідчий слідчого відділення Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області капітан поліції Мельник О.Д., являючись особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону, будучи звільненим зі служби поліції 28.04.2017, був зобов'язаний до 1 квітня 2018 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що припинила таку діяльність, за минулий 2017 рік.

17.12.2018 до Вінницького управління ДВБ НП України надійшов лист НАЗК від 13.12.2018 №44-01/61734/18 про несвоєчасне подання ОСОБА_1 декларації «Після звільнення» для вжиття заходів реагування та, у разі встановлення підстав, складання протоколу про адміністративне правопорушення з метою притягнення його до адміністративної відповідальності згідно з ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Перед початком судового розгляду справи ОСОБА_1 було роз'яснено права у відповідності до ст. 268 КУпАП.

ОСОБА_1 просив провадження в справі закрити у зв'язку з закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.

Прокурор Гладкоскок М.В. в судовому засіданні просив визнати провину ОСОБА_1 та закрити адміністративні матеріали у зв'язку з закінченням трьохмісячного строку з дня складання протоколу.

Заслухавши доводи прокурора, дослідивши та оцінивши в сукупності матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов висновку про наступне.

Судом встановлено, що з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 подав декларацію лише 17.09.2018 року, тобто несвоєчасно.

Відповідно до ст. 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.

Таким чином протокол про адміністративне правопорушення є основним документом, призначеним для фіксації юридичного факту адміністративного правопорушення, а тому дату його складання не можна ототожнювати з датою вчинення чи виявлення адміністративного правопорушення.

Строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП розпочинається з дня його виявлення, а саме з 13.12.2018, що зазначено в листі НАЗК від 13.12.2018 №44-01/61734/18 про несвоєчасне подання ОСОБА_1 декларації «Після звільнення».

При цьому слід зауважити, що інкриміноване ОСОБА_1 правопорушення за ч.1 ст. 172-6 КУпАП у даному випадку не є триваючим, при цьому подія адміністративного правопорушення є разовою і строк для накладення адміністративного стягнення має обраховуватись з дня його виявлення, як це передбачено ч. 3 ст. 38 КУпАП.

Згідно з ч. 3 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Згідно до п. 7 ч.1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.

У зв'язку із зазначеним суд приходить до висновку, що оскільки з дня виявлення адміністративного корупційного правопорушення (13.12.2018 року), минуло понад три місяці (адміністративний матеріал надійшов до суду 16.10.2019 року), то відповідно до ч. 3 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення на особу, яка притягується до відповідальності не може бути накладено, а провадження у справі у відповідності до ст. 247 п.7 КУпАП підлягає закриттю.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 38, ч.1 ст.172-6, 221, 247, 279-280, 283-285 Кодексу України про Адміністративні правопорушення,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУАП закрити на підставі п. 7 ч.1 ст. 247 КУпАП у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ст. 38 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Бершадський районний суд Вінницької області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя В. І. Губко