Справа № 288/1797/19
Провадження № 3/288/17/20
22 січня 2020 року смт. Попільня
Суддя Попільнянського районного суду Житомирської області Рудник М.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління Держпраці у Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка, зареєстрована та проживає в АДРЕСА_1 ,
РНОКПП: НОМЕР_1 ,
місце роботи: фізична особа - підприємець,
за частиною 2 статті 188-1 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 06-15-006/0003 від 06 грудня 2019 року ОСОБА_1 займаючись підприємницькою діяльністю протягом 2018 року за місцем здійснення підприємницької діяльності в смт. Попільня Житомирської області, допустила порушення, а саме: перевіркою, яка проводилась з 05 грудня 2019 року по 06 грудня 2019 року встановлено, що ФОП ОСОБА_1 порушила частину 1 статті 19 ЗУ «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» № 875, а саме: норматив робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю ФОП ОСОБА_1 не виконується. Так відповідно до вищевказаного Закону для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. На протязі 2018 року у ФОП ОСОБА_1 середньооблікова кількість працівників становила 8 осіб, норматив робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю становить 1 особа. Відповідно до наданих документів, встановлено, що особи з інвалідністю в 2018 році ФОП ОСОБА_1 працевлаштовані не були. Порушення триває на момент перевірки та складання протоколу.
Свідків правопорушення немає.
В судовому засіданні особа, що притягається до адміністративної відповідальності винність в скоєному правопорушенні, передбаченому частиною 2 статті 188-1 КУпАП, визнала повністю.
Крім повного визнання ОСОБА_1 своєї вини, її вина підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення № 06-15006/0003 від 06 грудня 2019 року відносно ОСОБА_1 ;
- актом за результатами проведення перевірки щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства про зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю № 06-15-006/0099 від 06 грудня 2019 року;
- приписом про усунення порушень законодавства про зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування інвалідів № 06-15-006/0099-0027 від 06 грудня 2019 року;
- довідкою ФОП ОСОБА_2 від 05 грудня 2019 року.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 , згідно статті 34 КУпАП, є щире розкаяння винної.
Обставин, згідно статті 35 КУпАП, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , не встановлено.
За змістом статті 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 280 КУпАП. встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до частини 1 статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
За даних обставин, суд вважає за можливе накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що передбачено санкцією даної статті.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись статтями 9, 40-1, частиною 2 статті 188-1, статтями 245, 280, 283, 284 КУпАП, суддя, -
Визнати ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого частиною 2 статті 188-1 КУпАП і накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму, що становить 420 гривень 40 копійок та зарахувати його на рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Відповідно до статті 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення на неї подання прокурором такої постанови - не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.
Відповідно до статті 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Термін звернення до виконання три місяці.
Апеляційна скарга на постанову про притягнення до адміністративної відповідальності подається до Житомирського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову, протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Попільнянського
районного суду М.І.Рудник