16 січня 2020 р.м. ХерсонСправа № 540/2370/19
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді: Ковбій О.В.,
при секретарі: Калівошко В.В.,
за участі:
позивача - ОСОБА_1 ,
представників відповідача - Горішнього К.О., Остапенка М.В.,
представника третьої особи - Головко Н.В.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Херсонського обласного військового комісаріата треті особи - Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, Головне управління Державної казначейської служби України у Херсонській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Херсонського окружного адміністративного суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач, Військовий комісаріат), треті особи: Головне управління Пенсійного фонду України у Херсонській області, Головне управління Державної казначейської служби України у Херсонській області, в якому просить:
- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 що полягають:
у наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області для перерахунку пенсії ОСОБА_1 довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, від 07.03.2018 №ТХ27789 з посадовим окладом 4 930 грн;
у відмові в задоволенні скарги ОСОБА_1 від 11.10.2019 про надання до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області для перерахунку пенсії ОСОБА_1 довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій з посадовим окладом за посадою "заступник командира окремого мотопіхотного батальйону".
- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 :
визнати, що ОСОБА_1 дійсно проходив військову службу в 21 окремому мотопіхотному батальйоні в період з 03.09.2014 по 21.09.2015;
направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області нову довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 із зазначенням в ній посадового окладу з посадою "заступник командира окремого мотопіхотного батальйону" та відповідної вислуги років;
письмово поінформувати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про те, що нова довідка про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 надається замість раніше наданої для проведення належного перерахунку пенсій ОСОБА_1 станом на 01.01.2018;
надати ОСОБА_1 письмове повідомлення про надіслання до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області для правильного перерахунку його пенсії з 01.01.2018 нову довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, з додаванням завірених належним чином копій надісланих до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області документів.
- стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь ОСОБА_1 в рахунок відшкодування моральної шкоди 50 000 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані наступним.
ОСОБА_1 з 2002 року є пенсіонером за вислугою років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та знаходиться на військовому обліку як офіцер запасу. Особова пенсійна справа №ТХ-27789 зберігається в Херсонському обласному військовому комісаріаті.
У 2014 - 2015 роках позивач проходив службу за мобілізацією у складі 21 окремого мотопіхотного батальйону (далі - 21 ОМПБ) та брав участь в АТО.
02.10.2015 року після звільнення в запас по закінченні служби за мобілізацією, відповідно до норми ч. 3 ст. 2 Закону та у визначеному п. 1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженому Постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1 порядку (далі - Порядок № 3-1) позивач звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_3 за призначенням пенсії з урахуванням додаткової вислуги років від часу призову на військову службу за призовом під час мобілізації.
У 2018 році відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі - Постанова № 103) станом на 01.01.2018 відбувся перерахунок пенсій, призначених згідно із Законом.
Відповідно до пунктів 2 і 3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, для перерахунку пенсій офіцерів запасу на підставі наданих ГУ ПФУ списків уповноважені органи відповідач готував довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатком 2 до зазначеного Порядку та у місячний строк після набрання чинності Постановою №103 подавали їх головним управлінням Пенсійного фонду України в областях.
На початку 2019 року позивач усно звернувся до відділу соціального забезпечення та до військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_3 на особистому прийому і з'ясував, що на виконання Постанови № 103 ХОВК 07.03.2018 надав до ГУ ПФУ довідку про розмір грошового забезпечення позивача, що враховується для перерахунку пенсії у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, за посадою "заступник командира батальйону" із зазначенням відповідного грошового забезпечення, яке виявилося на 196 грн. менше за фактично займану позивачем посаду перед звільненням в запас - "заступник командира окремого батальйону", посадовий оклад якого вище за аналогічний у звичайному батальйоні.
Ситуацію, що виникла, керівник та співробітники ІНФОРМАЦІЯ_3 пояснили тим, що в особовій пенсійні справі позивача, начебто, відсутні відомості про те, що 21 ОМПБ дійсно є окремим батальйоном, і запевнили позивача, що надішлють до батальйону відповідний запит.
27.09.2019 позивач вдруге звернувся до відділу соціального забезпечення ХОВК, де йому повідомили, що відповіді на надісланий ХОВК запит з батальйону не надходило.
Того ж 27.09.2019 на особистому прийомі у військового комісара було досліджено зміст особової пенсійної справи позивача (№ ТХ-27789) і встановлено, що в послужному списку позивача, що знаходиться в цій справі, в наявності належний запис про те, що позивач проходив службу саме в 21 окремому мотопіхотному батальйоні.
З'ясувавши це керівник та співробітники ХОВК заявили, що належного запису в послужному списку для оформлення належної Довідки недостатньо, оскільки в наявних в особовій пенсійній справі наказах по особовому складу така назва батальйону не зазначена, що викликає у них сумніви в дійсному найменуванні батальйону, зазначеному в послужному списку. Військовий комісар пообіцяв вирішити це питання протягом двох тижнів.
11.10.2019 (через два тижні) військовий комісар на робочому місці був відсутній і особистого прийому не проводив, а співробітники відділу соціального забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_3 повідомили позивачу, що доки не прийде відповідь на надісланий ними навесні запит до батальйону, жодних довідок надано не буде.
11.10.2019 позивач звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_3 з письмовою скаргою на те, що згідно з наданою до ГУ ПФУ Довідкою розміри його грошового забезпечення не відповідають займаній перед звільненням на пенсію посаді, внаслідок чого обрахований ГУ ПФУ згідно Постанови № 103 розмір пенсії менше за належний, та просив надати до ГУ ПФУ правильну Довідку для належного перерахунку пенсії і повідомити позивачеві про це належним чином.
21.10.2019 військовий комісар ІНФОРМАЦІЯ_3 листом № 6/2/3661 відмовив позивачу у відновленні порушеного права під приводом того, що в особовій пенсійній справі позивача, начебто, наявні "розбіжності" щодо займаної посади перед звільненням в запас, а саме: у витязі з наказу командира військової частини НОМЕР_1 (умовне найменування 21 ОМПБ на той час) від 21.09.2015 № 267 посаду позивача зазначено як "заступник командира батальйону", а в послужному списку "заступник командира 21 окремого мотопіхотного батальйону", внаслідок чого потрібне додаткове підтвердження того, що 21-й окремий мотопіхотний батальйон дійсно є окремим батальйоном.
Також позивач зазначає, що ним на підтвердження факту служби саме в 21-му окремому мотопіхотному батальйоні надавалась відповідна довідка, проте, відповідач не прийняв її до уваги, оскільки вважав її оформленою з суттєвими недоліками.
Позивач вважає описану вище поведінку відповідача протиправною, у зв'язку з чим звернувся до суду з даним позовом.
Також ОСОБА_1 стверджує, що внаслідок систематичних протиправних дій відповідача він, починаючи з 2015 року, постійно відчував та відчуває приниження власної гідності як громадянина та престижу як учасника бойових дій за територіальну цілісність та незалежність держави Україна, оскільки ігнорування посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_3 його законних прав та інтересів, реалізація яких залежить виключно від належної реалізації покладених на них завдань, свідчить про неповагу та відверте знущання над ним як над громадянином та ветераном АТО.
Розмір завданої моральної шкоди позивач оцінює в 50 000 грн.
Ухвалою суду від 15.11.2019 року провадження у справі відкрито, визначено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження з викликом (повідомленням) сторін. Судове засідання призначено на 06.12.2019 року.
06.12.2019 року військовим комісаріатом подано відзив на позов, згідно якого відповідач позовних вимог не визнає, вказує, що, на його думку, документом, який визначає призначення пенсії військовослужбовцю є накази командирів, а послужний список враховується для розрахунку вислуги років. Отже, він вважає, що єдиним документом, який визначає найменування посади, з якої звільнився позивач є наказ про звільнення ОСОБА_1 з посади. В даному конкретному випадку, згідно наказу №267 командира військової частини польова пошта НОМЕР_1 від 21.09.2015 року позивача звільнено з посади заступника командира батальйону, жодного згадування про окремий батальйон у витязі немає.
Тому, на підставі зазначеного наказу відповідачем, на його думку, правомірно визначено посадовий оклад ОСОБА_1 , який зазначено в довідці, наданій до органу Пенсійного фонду України.
З приводу довідки, наданої позивачем з метою підтвердження служби на зазначеній ним посаді, відповідач вказує, що подана довідка складена з порушенням Інструкції діловодства у Збройних Силах України, затвердженої наказом Генерального штабу Збройних Сил України від 07.04.2017 року №124, а тому - немає юридичної сили.
Позовні вимоги відносно моральної шкоди військовий комісаріат вважає необґрунтованими, оскільки протиправність у його діях відсутня.
На підставі викладеного, відповідач просить відмовити в задоволенні позовних вимог.
Протокольною ухвалою суду, проголошеною в судовому засіданні, призначеному на вказану дату, вирішено запитати від Міністерства оборони України та Військової частини НОМЕР_2 додаткові відомості та документи, які необхідні для правильного вирішення справи. Зобов'язання даної ухвали суд додатково відобразив в ухвалі суду від 10.12.2019 року. Розгляд справи відкладено на 16.01.2020 року.
В судове засідання на вказану дату позивач, представники відповідача та третьої особи з'явились. Позивач на задоволенні позовних вимог наполягав, з підстав викладених у позові, представники відповідача та третьої особи проти задоволення позову заперечували, покликаючись на доводи викладені ними в відзиві на позов та поясненнях по справі відповідно.
Суд, вивчивши доводи позову та відзиву на нього, заслухавши пояснення учасників процесу, які прибули до суду, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які регулюють спірні правовідносини, виходить з наступних підстав та мотивів.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Так, згідно пенсійного посвідчення № НОМЕР_3 від 31.03.2016 року та матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1 є пенсіонером, який отримує пенсію на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, та деяких інших осіб". З 2007 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Херсонській області.
З 01.01.2018 року позивачу на підставі довідки Херсонського обласного військового комісаріату від 07.03.2018 року №ТХ27789 із розміром грошового забезпечення, визначеного станом на 01.03.2018 року за посадою заступника командира батальйону, здійснено перерахунок пенсії.
ОСОБА_1 вважає, що посадовий оклад зазначений в довідці не відповідає посадовому окладу за посадою, яку він займав до звільнення з військової служби. Вважає, що відповідач невірно визначив займану ним посаду як "заступник командира батальйону", оскільки він проходив службу на посаді "заступник командиру окремого батальйону".
З метою усунення зазначеної невідповідності, ОСОБА_1 звертався до ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Згідно наданих відповідачем на виконання вимог ухвали суду документів, військовим комісаріатом, з метою підтвердження його служби на посаді "заступника командира окремого батальйону" складались наступні запити:
- №6/2/740 від 08.11.2018 року до командира військової частини НОМЕР_4 ;
- №6/2/787 від 30.09.2019 року до командира військової частини НОМЕР_2 .
- №6/2/4111 від 26.11.2019 року до командування сухопутних військ Збройних Сил України;
- №6/2/4111/1 від 26.11.2019 року до начальника галузевого державного архіву Міністерства оборони України.
Однак, згідно пояснень представника відповідача, адресати запитів жодного разу не відповіли на них.
11.10.2019 року ОСОБА_1 звернувся до відповідача зі скаргою, в якій просив:
1. Вжити вичерпних заходів для забезпечення визначеного законом права на належне пенсійне забезпечення у встановленому чинним законодавством розмірі;
2. Невідкладно направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області нову належну Довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, із зазначенням у ній розміру грошового забезпечення згідно фактичної посади, яку займав позивач в окремому батальйоні перед виходом на пенсію у вересні 2015 року.
3. Письмово поінформувати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про те, що нова Довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, надається замість раніше наданої для проведення належного перерахунку моєї пенсії станом на 01.01.2018 року.
4. Повідомити позивачу про надіслання нової належної Довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області та надати завірені належним чином копії надісланої до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області нової Довідки та листа про те, що ця нова Довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії у порядку визначеному Кабінетом Міністрів України, надається замість раніше наданої для проведення належного перерахунку пенсії ОСОБА_1 станом на 01.01.2018
Листом від 21.10.2019 року №6/2/3661 Військовим комісаріатом надано відповідь, в якій вказано, що при перевірці документів, що знаходяться в особово-пенсійній справі, виявлено розбіжності у визначенні посади позивача при звільненні. Так, у витязі із наказу командира військової частини польова пошта НОМЕР_1 від 21.09.2015 року №26-7 зазначено посаду ОСОБА_1 як "заступник командира батальйону", а в послужному списку вказано як "заступник командира батальйону 21 окремого мотопіхотного батальйону".
Також зазначено, що після звернення ОСОБА_1 відповідачем здійснено два запити - за вих. №6/2/740 від 08.11.2018 року та №6/2/787 від 30.09.2019 року (повторно) на адресу військової частини було направлено запити щодо роз'яснення відносно статусу зазначеного підрозділу (батальйон чи окремий батальйон). Повідомлено позивача, що після надходження відповіді з військової частини про результат вирішення порушеного ОСОБА_1 питання його буде поінформовано додатково.
Позивач вважає дії Військового комісаріату з приводу ненадання до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області довідки, виходячи з займаної ним на час звільнення з військової служби посади "заступника командира окремого мотопіхотного батальйону", а також з приводу відмови в задоволенні його скарги від 11.10.2019 року протиправними, у зв'язку з чим звернувся до суду з даним позовом.
Дослідивши матеріали справи та проаналізувавши відповідні норми чинного законодавства суд дійшов наступного.
Так, ч.2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема, Закон України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон № 2262-ХІІ).
Статтею 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (далі - Закон № 2011-XII) визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Згідно із ч.2 статті 9 Закону № 2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад; оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (ч.3 ст. 9 Закону № 2011-ХІІ).
Так, статтею 43 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Норма статті 43 Закону міститься в розділі V "Обчислення пенсії", тобто в загальному розділі, та безпосередньо визначає складові грошового забезпечення для обчислення пенсій. При цьому, під обчисленням слід розуміти процес отримання результату за допомогою дій над числами, кожне з яких є конкретним цифровим вираженням розміру складових грошового забезпечення.
Такий висновок міститься у постанові Верховного Суду від 12.11.2019 у справі №826/3858/18.
Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону № 2262-XII, згідно із якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.
Кабінет Міністрів України постановою від 13.02.2008 № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393" затвердив Порядок № 45.
Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Абзацом 1 пункту 5 Порядку № 45 в редакції постанови № 103 передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Водночас, алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема, ГУ ПФУ та відповідач, передбачений Порядком №45.
Зокрема, на час звернення позивача до відповідача із заявою про видачу оновленої довідки про розміри його грошового забезпечення пункт 3 Порядку № 45 передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Згідно з абзацами другим, четвертим та п'ятим пункту 2.6 Інструкції з організації роботи із соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей у Міністерстві оборони України, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 31.12.2014 №937 (далі - Інструкція №937), на обласні військові комісаріати покладаються: оформлення та подання до органів, що призначають пенсії, документів для призначення за Законом пенсій особам, звільненим з військової служби, та членам сімей померлих військовослужбовців і осіб, звільнених з військової служби; визначення розміру грошового забезпечення для обчислення і перерахунку пенсій органами, що призначають пенсії, відповідно до Закону № 2262-ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їх сімей" (зі змінами) та Порядку № 45 і Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (зі змінами), затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1 (далі - Порядок № 3-1). У разі якщо розмір грошового забезпечення на день призначення пенсій особам, звільненим з військової служби, та членам їх сімей змінився, обласний військовий комісаріат складає довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій згідно з нормами, що діють на день призначення пенсії за відповідною посадою.
Тобто, на відповідача покладено функції по складанню довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством після надходження від територіального пенсійного органу списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку за формою згідно із додатком 1 до Порядку № 45.
На виконання перелічених обов'язків, відповідачем виготовлено та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області довідку №ТХ27789 від 07.03.2018 року, в якій займану ОСОБА_1 на час звільнення посаду визначено як "заступник командира батальйону".
Проте, в подальшому, в своєму листі від 21.10.2019 року №6/2/3661 відповідач самостійно зазначає, що при перевірці документів, що знаходяться в особово-пенсійній справі позивача, виявлено розбіжності у визначенні посади, з якої ОСОБА_1 було звільнено, а саме, між відомостями, зазначеними в наказі командира військової частини польова пошта НОМЕР_1 від 21.09.2015 року №267 та відомостями, що містяться в послужному списку позивача.
З аналізу наведеного вбачається, що відповідач в своєму листі фактично визнав те, що зазначена ним в документах, поданих до органу Пенсійного фонду України інформація, потребує перевірки.
Відповідно п.п. 1.3 - 1.5 розділу І Інструкції, робота із забезпечення соціальними виплатами осіб, звільнених з військової служби, та членів сімей військовослужбовців, які померли, загинули або пропали безвісти чи безвісно відсутні (далі - члени сімей померлих військовослужбовців), здійснюється з метою своєчасного та повного оформлення документів для призначення їм пенсій і грошової допомоги, а також надання пенсіонерам із числа військовослужбовців-ветеранів війни та військової служби та членам сімей військовослужбовців, які втратили годувальника, всебічного сприяння в отриманні ними пільг і задоволенні невідкладних потреб, забезпеченні належного рівня їх соціальної захищеності.
З метою якісного вирішення питань забезпечення соціальними виплатами осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей органи Міністерства оборони України, зазначені в розділі ІІ цієї Інструкції, на які покладено виконання цієї роботи, повинні підтримувати з цих питань постійний зв'язок з органами виконавчої влади обласних, міських і районних державних адміністрацій, органами місцевого самоврядування (далі - органи виконавчої влади), громадськими організаціями, підприємствами, установами та організаціями, військовими частинами.
Службове листування та діловодство із забезпечення соціальними виплатами військовослужбовців та членів їх сімей ведуться відповідно до чинного законодавства України. Листування з установами та особами, які знаходяться у державах - членах Співдружності Незалежних Держав (далі - СНД), ведеться в установленому порядку Департаментом фінансів Міністерства оборони України (далі - Департамент фінансів), фінансово-економічним управлінням Командування Сухопутних військ Збройних Сил України, а також обласними та Київським міським військовими комісаріатами (ТЦКСП) (територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки) (далі - обласні військові комісаріати (ТЦКСП)).
З викладених норм слід дійти висновку, що на Херсонський обласний військовий комісаріат нормами наведеної Інструкції покладено обов'язок не тільки всебічно сприяти в отриманні особами, звільненими з військової служби, та членами сімей померлих військовослужбовців пільг і задоволенні невідкладних потреб, забезпеченні належного рівня їх соціальної захищеності, але й встановлено вимоги щодо якісного вирішення зазначеного роду питань, зокрема шляхом підтримки постійного зв'язку з цих питань, серед іншого, з військовими частинами.
Натомість, Військовим комісаріатом з метою встановлення дійсної посади, оклад за якою має бути використаний при наданні довідки до ГУ ПФУ в Херсонській області, до звернення ОСОБА_1 з даним позовом за період близько одного року (з 08.11.2018 року до 30.09.2019 року) створено лише два письмових запити. При цьому до суду не надано доказів направлення жодного з цих запитів їх адресату (ані засобами поштового, ані засобами спеціального зв'язку).
Такий стан виконання відповідачем, покладених на нього обов'язків не може бути розцінено судом як ефективне та якісне сприяння особі, звільненій з військової служби в забезпеченні їй належного рівня соціальної захищеності.
В свою чергу, відсутність відповіді на запити до військових частин, в разі їх дійсного направлення (що є не підтвердженим в рамках даної справи), не може використовуватись відповідачем як підстава для відмови ОСОБА_1 в визначенні його посадового окладу для перерахунку пенсії виходячи з посадового окладу за посадою заступника командиру окремого батальйону в силу наступного.
Так, відповідач є суб'єктом владних повноважень, отже його дії, в силу наведених вище положень Конституції України, мають бути вчинені виключно на підставі та в порядку встановленому законом. Жодним нормативно-правовим актом не передбачено порядку, за яким в разі наявності сумніву в посаді, на якій особа проходила службу, оклад для здійснення їй призначення перерахунку пенсії визначається за нижчою зі спірних посад. Тому відповідні дії Військового комісаріату щодо подання до органу Пенсійного фонду довідки з окладом позивача визначеного за посадою "заступника командира батальйону" замість окладу "заступника командира окремого батальйону" є такими, що законом не передбачені, отже протиправними.
Доводи представника відповідача стосовно того, що при визначенні посади, на якій особа проходила військову службу, пріоритетними є накази командирів військових частин є помилковими в силу того, що Військовий комісаріат при формуванні такого висновку посилається на норми п.2.9 Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і забезпечення соціальними виплатами осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей, затвердженого Наказом Міністерства оборони України від 14.08.2014 № 530 (далі - Положення №530), яким передбачено документи, що підтверджують окремі періоди військової служби, які підлягають зарахуванню до вислуги років у календарному обчисленні або на пільгових умовах, а не документи, які використовуються для встановлення посади, з якої було звільнено військовослужбовця.
В дійсності ж, вивченням нормативно-правової бази, що врегульовує порядок призначення та перерахунку пенсій особам, звільненим з військової служби встановлено, що норма, яка б прямо визначала документ, який є пріоритетним для визначення посадового окладу з якого формуються документи на призначення/перерахунок пенсії військовослужбовцю - в чинному законодавстві відсутня.
Однак, чинним є нормативно-правовий акт, який врегульовує: організацію і порядок обліку в мирний час і в особливий період осіб офіцерського, рядового, сержантського і старшинського складу, курсантів і працівників Збройних Сил України (далі - особовий склад) в органах військового управління, з'єднаннях, військових частинах, вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів, установах і організаціях, на кораблях і в підрозділах; завдання і види обліку, призначення облікових документів, порядок їх складання і ведення; обов'язки посадових осіб, відповідальних за організацію і ведення обліку особового складу; порядок персонального обліку безповоротних втрат особового складу в особливий період; порядок видання, обліку, зберігання, розсилки наказів по особовому складу і облікових документів. Таким документом є Інструкція з організації обліку особового складу Збройних Сил України, затвердженого Наказом Міністерства оборони України 26.05.2014 № 333 (далі - Інструкція №333).
Основними завданнями обліку особового складу, згідно п.1.2 наведеної Інструкції, серед іншого є документальне відображення проходження військової служби військовослужбовцями, а також трудової діяльності працівників Збройних Сил України.
Облік особового складу повинен відповідати таким основним вимогам: вестися постійно в будь-яких умовах діяльності військ (сил) (далі - війська) у порядку, визначеному цією Інструкцією; своєчасно, достовірно, правильно відображати штатну, спискову і наявну чисельність особового складу, а також кількісні і якісні зміни, що відбуваються, як в цілому щодо особового складу, так і персонально стосовно кожного військовослужбовця і працівника.(п.1.3 Інструкції №333)
Відповідно п.1.4 Інстукції №333, відповідно до цілей і завдань облік особового складу поділяється на персональний, штатно-посадовий та статистичний.
Персональний облік ведеться стосовно кожного військовослужбовця і працівника окремо і призначений для всебічного вивчення їхніх ділових, моральних та інших якостей, необхідних при визначенні порядку переміщення і використання. Він повинен відображати точні біографічні дані, проходження військової служби, трудову діяльність та інші відомості, які об'єктивно характеризують військовослужбовця і працівника.
Таким чином, документальне відображення проходження військової служби військовослужбовцями, а також трудової діяльності працівників Збройних Сил України є основним завданням обліку особового складу. Зазначений облік, згідно положень наведеної інструкції має бути своєчасним, достовірним, правильно відображати кількісні і якісні зміни, що відбуваються персонально стосовно кожного військовослужбовця і працівника. Одним з видів обліку особового складу є персональний облік. Зазначений вид має відображати точні біографічні дані, проходження військової служби, трудову діяльність та інші відомості, які об'єктивно характеризують військовослужбовця і працівника.
Основним документом персонального обліку офіцерів, осіб рядового, сержантського і старшинського складу є їхні особові справи. (п.2.15 Інструкції №333)
Згідно п.3.2 Інструкції №333, особові справи офіцерів, осіб рядового, сержантського і старшинського складу складаються посадовими особами кадрових органів і штабів військових частин, на яких покладено роботу з ведення облікових документів.
Усі посадові особи, які залучаються до складання особових справ, повинні знати порядок їх складання, ведення та обліку.
З викладеного слід дійти висновку, що положення Інструкції визначають особову справу військовослужбовця основним документом його персонального обліку, що містить відомості про його точні біографічні дані, проходження військової служби, трудову діяльність та інші відомості, які об'єктивно характеризують військовослужбовця і працівника.
Отже, при визначенні, в тому числі, останньої займаної військовослужбовцем посади, слід користуватись відомостями особової справи, точність інформації в якій забезпечується високими вимогами до осіб, які залучаються до складання особових справ.
Згідно п.3.3 Інструкції №333 особова справа складається з послужного списку, автобіографії, фотографічної картки, атестаційних та додаткових матеріалів. Переліки атестаційних та додаткових матеріалів наведені в пунктах 3.6, 3.7 цієї глави.
Основним документом особової справи є Послужний список.
З наведеного слід дійти висновку про доречність тверджень ОСОБА_1 відносно того, що при наявності розбіжностей між даними наказу про його звільнення та даними послужного списку пріоритетними є відомості, що зазначені саме в послужному списку, оскільки основним документом персонального обліку військовослужбовця є його особова справа, а основним документом особової справи є послужний список.
Додатково до викладено слід взяти до уваги приписи п.3.4 та 3.15 Інструкції №333, відповідно яких, серед іншого, при вибутті військовослужбовця до нового місця служби, звільнення з військової служби відповідні службові особи, які працюють з особовими справами, уточнюють з військовослужбовцями достовірність та повноту записів у послужному списку особових справ. Уточнені відомості засвідчуються підписом військовослужбовця в кінці послужного списку.
Після уточнення та підтвердження відомостей про проходження військової служби записи в рядках 8 та 9 послужного списку засвідчуються підписом начальника кадрового органу та гербовою печаткою.
Отже, Інструкцією №333 передбачений додатковий механізм перевірки відомостей, що містяться в особовій справі, зокрема, при звільненні особи з військової служби - уточнення відомостей відповідною службовою особою, військовослужбовцем, начальником кадрового органу, що додатково надає їм превалювання над відомостями, що містяться в інших матеріалах особової справи.
Окрім зазначеного, Інструкція №333 містить додаток №15, яким встановлено форму послужного списку. В примітках до затвердженої форми, окрім іншого, зазначено, що записи в послужні списки відомостей про військовослужбовців робляться з урахуванням таких особливостей:
При здійсненні записів про переміщення військовослужбовців на нижчі посади обов'язково зазначаються причини цих переміщень, наприклад: "Призначений на нижчу посаду у зв'язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів". У разі відрахування з військових навчальних закладів зазначається причина відрахування, наприклад: "Відрахований за неуспішність" тощо. Записи робляться на підставі наказів по особовому складу.
У разі вибуття (перепідпорядкування) військових частин та з'єднань з одного оперативного командування, виду Збройних Сил до іншого, вибуття військових частин до інших з'єднань, зміни дійсних найменувань або нумерації з'єднань, до яких входять військові частини (крім режимних частин, які в наказах по особовому складу зазначені за умовним найменуванням), робиться запис про відповідну дію з посиланням на відповідні накази або директиви. Якщо військові частини прибувають до місцевості з пільговими умовами служби або вибувають з них, то, крім записів про прибуття (вибуття), зазначається найменування місцевості.
З викладеного вбачається, що особливості заповнення послужного списку в обов'язковому порядку передбачають, що при внесенні запису про переміщення військовослужбовця на нижчі посади зазначається причини переміщення. Очевидним, в даному конкретному випадку є те, що посада "заступника командира батальйону" є нижчою за посаду "заступника командира окремого батальйону", отже за умови правильності доводів відповідача в послужному списку ОСОБА_1 мав би бути не тільки запис про переведення на нижчу посаду, але й зазначені причини такого переведення. Також, відповідний запис передбачено зробити в послужному списку й у випадку вибуття військових частин до інших з'єднань, зміни дійсних найменувань або нумерації з'єднань, до яких входять військові частини.
Оглядом послужного списку ОСОБА_1 , оригінал якого надано відповідачем в судовому засіданні (витяг долучено до матеріалів справи, арк.101), встановлено, що будь-які записи про переведення позивача у спірний період на нижчу посаду, вибуття військової частини до інших з'єднань, зміни дійсного найменування або нумерації з'єднань, до яких входять військові частини, відсутні.
Натомість, в послужному списку ОСОБА_1 чітко визначено військову частину, в якій він проходив службу як 21 окремий мотопіхотний батальйон.
Додатково до викладеного зайняття ОСОБА_1 посади заступника командира окремого батальйону підтверджено показами допитаного в судовому засіданні в якості свідка ОСОБА_2 , який у спірний період займав посаду командира 21 окремого мотопіхотного батальйону (встановлено з показів та не заперечувалось відповідачем у справі).
Також, 14.01.2020 року судом отримано лист військової частини НОМЕР_5 від 27.12.2019 року №2393/4/837, в якому військова частина зазначає, що станом на дату звільнення ОСОБА_1 з військової служби, військова частина польова пошта НОМЕР_1 мала статус окремої військової частини (ідентифікаційний код, окремий штат, гербова печатка).
Підсумовуючи зазначене, суд дійшов висновку про неправомірність визначення відповідачем посадового окладу ОСОБА_1 для перерахунку пенсії з розміру грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій з посадового окладу за посадою "заступник командира мотопіхотного батальйону", оскільки з наведеного вище обґрунтування вбачається необхідність визначення займаної на час звільнення зі служби посади як "заступник окремого мотопіхотного батальйону".
Таким чином позовна вимога про визнання протиправними дій ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо відмови в задоволенні скарги ОСОБА_1 від 11.10.2019 року про надання до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області для перерахунку пенсії ОСОБА_1 довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій з посадовим окладом за посадою "заступник командира окремого мотопіхотного батальйону" підлягає задоволенню, а порушені права мають бути відновленні шляхом зобов'язання Херсонського обласного військового комісаріату направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області нову довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 року із зазначенням в ній посадового окладу за посадою "заступник командира окремого мотопіхотного батальйону" та відповідної вислуги років.
В той же час, позовна вимога про визнання протиправними дій ІНФОРМАЦІЯ_1 , що полягають у наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області для перерахунку пенсії ОСОБА_1 довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, від 07.03.2018 №ТХ27789 з посадовим окладом 4 930 грн. задоволенню не підлягає з таких підстав.
По-перше, оскаржені позивачем дії вчинені Військовим комісаріатом 07.03.2018 року, тобто в період часу, що перебуває за межами загального строку судового оскарження у 6 місяців, передбаченого ст. 122 КАС України.
По-друге, метою адміністративного судочинства згідно ст. 2 КАС України є ефективний захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. Суд розглядає справу з огляду на зміст спірних правовідносин. В даному рішенні судом вже визнано протиправними дії щодо відмови в задоволенні скарги ОСОБА_1 від 11.10.2019 року про надання до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області для перерахунку пенсії ОСОБА_1 довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій з посадовим окладом за посадою "заступник командира окремого мотопіхотного батальйону" та відновлено порушене право позивача. Зазначеного, в даному конкретному випадку, достатньо для ефективного захисту прав ОСОБА_1 за захистом яких він звернувся до суду з відповідним позовом.
Також суд зазначає, що за наслідками розгляду справи не може зобов'язати відповідача вчинити дії, вчинення яких законом не передбачено. Отже, не підлягають задоволенню позовні вимоги ОСОБА_1 щодо зобов'язання відповідача:
- письмово поінформувати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про те, що нова довідка про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 надається замість раніше наданої для проведення належного перерахунку пенсій ОСОБА_1 станом на 01.01.2018;
- надати ОСОБА_1 письмове повідомлення про надіслання до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області для правильного перерахунку його пенсії з 01.01.2018 нову довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, з додаванням завірених належним чином копій надісланих до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області документів.
Стосовно позовної вимоги ОСОБА_1 про стягнення 50 000,00 грн. моральної шкоди, суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 1167 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.
Згідно з положеннями статті 23 ЦК України особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.
Моральна шкода полягає: у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я; у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім'ї чи близьких родичів; у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку із знищенням чи пошкодженням її майна; у приниженні честі та гідності фізичної особи, а також ділової репутації фізичної або юридичної особи.
Моральна шкода відшкодовується грішми, іншим майном або в інший спосіб.
Розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування враховуються вимоги розумності і справедливості.
Моральна шкода відшкодовується незалежно від майнової шкоди, яка підлягає відшкодуванню, та не пов'язана з розміром цього відшкодування.
Моральна шкода відшкодовується одноразово, якщо інше не встановлено договором або законом.
У пункті 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року №4 "Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди" зазначено, що під моральною шкодою слід розуміти втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань, або інших негативних явищ, заподіяних фізичній чи юридичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб. Відповідно до чинного законодавства моральна шкода може полягати, зокрема: у приниженні честі, гідності, престижу або ділової репутації, моральних переживаннях у зв'язку з ушкодженням здоров'я, у порушенні права власності (в тому числі інтелектуальної), прав, наданих споживачам, інших цивільних прав, у зв'язку з незаконним перебуванням під слідством і судом, у порушенні нормальних життєвих відносин через неможливість продовження активного громадського життя, порушенні стосунків з оточуючими людьми, при настанні інших негативних наслідків.
У пункті 5 цієї ж Постанови Пленуму № 4 зазначено, що відповідно до загальних підстав цивільно-правової відповідальності обов'язковому з'ясуванню при вирішенні спору про відшкодування моральної (немайнової) шкоди підлягають: наявність такої шкоди, протиправність діяння її заподіювача, наявність причинного зв'язку між шкодою і протиправним діянням заподіювача та вини останнього в її заподіянні. Суд, зокрема, повинен з'ясувати, чим підтверджується факт заподіяння позивачеві моральних чи фізичних страждань або втрат немайнового характеру, за яких обставин чи якими діями (бездіяльністю) вони заподіяні, в якій грошовій сумі чи в якій матеріальній формі позивач оцінює заподіяну йому шкоду та з чого він при цьому виходить, а також інші обставини, що мають значення для вирішення спору.
Суд зазначає про недоведеність позивачем того, що зазначеними вище діями відповідача йому заподіяно моральну шкоду, а саме, не надано належних пояснень того, в чому полягає моральна шкода, якими доказами вона підтверджується (наявність душевних переживань, погіршення стану здоров'я тощо), наявності причинно-наслідкового зв'язку між діями (бездіяльністю) відповідача та заподіянням йому шкоди, з яких міркувань він виходить, визначаючи розмір моральної шкоди тощо.
Надана до огляду в судовому засіданні медична картка ОСОБА_1 (на умовах конфіденційності та заборони позивача ознайомлювати з нею будь-кого іншого окрім судді) свідчить про отримання позивачем 12.11.2019 року консультації невропатолога. Проте, наданий документ не надає можливості встановити, ані обсягу завданої позивачу моральної шкоди, ані встановити наявність причинно-наслідкового зв'язку між діями відповідача та станом здоров'я ОСОБА_1 .
За таких обставин і правового врегулювання, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позовних вимог про відшкодування моральної шкоди.
Відповідно до частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 цього Кодексу передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Вищезазначений розподіл обов'язку доведення встановлює презумпцію правомірності дій позивача та наявність протиправності в діях суб'єкта владних повноважень, яка має бути спростована відповідачем певними засобами доказування.
Натомість в ході судового розгляду справи представником відповідача не було надано суду належних доказів, які б підтверджували правомірність оскаржуваних дій.
З урахуванням викладеного, суд приходить висновків про необхідність частково задовольнити позовні вимоги.
Керуючись ст.ст. 2, 6 ,9, 12, 14, 44, 229, 139, 241 - 246, 250, 255 КАС України, суд, -
вирішив:
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ) щодо відмови в задоволенні скарги ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , рнокпп: НОМЕР_3 ) від 11.10.2019 року про надання до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області для перерахунку пенсії ОСОБА_1 довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій з посадовим окладом за посадою "заступник командира окремого мотопіхотного батальйона".
Зобов'язати Херсонський обласний військовий комісаріат направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області нову довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для перерахунку пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , рнокпп: НОМЕР_3 ) з 01.01.2018 року із зазначенням в ній посадового окладу за посадою "заступник командира окремого мотопіхотного батальйону" та відповідної вислуги років.
В інший частині позову відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції,який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст рішення виготовлений та підписаний 22 січня 2020 р.
Суддя О.В. Ковбій
кат. 112010201