Справа № 665/2097/19
постанова набрала чинності ___________20____р.
може бути пред'явлена до ___________20____р.
16 січня 2020 року
Суддя Чаплинського районного суду Херсонської області Пилипенко І.О. розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від ДОП Чаплинського ВП Генічеського ВП ГУНП в Херсонській області Коваленко О.О. стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , яка притягається до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 184 КУпАП,
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 192822 від 25.11.2019 року, складеним ДОП Чаплинського ВР Генічеського ВП ГУНП в Херсонській області, зазначено, що ОСОБА_1 ухилилася від виконання, передбачених ст. 150 Сімейного кодексу України обов'язків щодо виховання своїх неповнолітніх синів ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , який систематично порушує статут Новонаталівської школи. Таким чином, ОСОБА_1 порушила ст. 150 СК України.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, хоча про день, час та місце розгляду була повідомлена належним чином, завчасно.
Згідно зі ст.245 КУпАП України, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Як зазначено в ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно вимог ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи та інших обставин справи, що мають значення для її правильного вирішення. Ці фактичні дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, а також іншими документами, як наголошується в ст. 251 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 в судовому засіданні повністю доведена матеріалами справи, які досліджені в судовому засіданні.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №192822 від 25.11.2019 року, вбачається що ОСОБА_1 ухилився від виконання своїх батьківських обов'язків відносно своїх синів ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , які систематично порушують статут Новонаталівської школи.
Оцінюючи зібрані у справі докази, в їх сукупності в результаті повного, та об'єктивного дослідження їх у судовому засіданні, суд вважає, що вина ОСОБА_1 в суді повністю доведена наявними матеріалами і в його діях є склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст.184 КУпАП.
Відповідно до ст. 33 КУпАП адміністративне стягнення накладається з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, майнового стану, обставин, що обтяжують та пом'якшують відповідальність.
Таким чином, при накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника ОСОБА_1 , ступінь його вини, пом'якшуючі та обтяжуючі обставини, те що він раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, вважає за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді попередження.
Таким чином, при накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника ОСОБА_1 , ступінь його вини, пом'якшуючі та обтяжуючі обставини, те що вона раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, вважає за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді попередження.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 24, 34, 35, 38, ч. 1 ст. 130, 283, 284, 287, 294 КУпАП, суд, -
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді попередження.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави судовий збір в розмірі 384 /триста вісімдесят чотири/ гривні 20 коп. на р/р UA908999980313111256000026001, отримувача Казначейство України (ЕАП) ГУК у м.Києві/м.Київ, код ЄДРПОУ 37993783, код платежу 22030106, призначення платежу «Судовий збір», Відповідно до п.5 З.У. «Про судовий збір».
Постанова може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду через Чаплинський районний суд Херсонської області шляхом подання в десятиденний строк з дня її проголошення апеляційної скарги.
Суддя І.О. Пилипенко