про відкриття провадження в адміністративній справі
20 січня 2020 року м. Київ № П/320/308/20
Суддя Київського окружного адміністративного суду Дудін С.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Згурівської районної державної адміністрації Київської області про визнання протиправними та скасування висновку та наказів та поновлення на посаді,
До Київського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 з позовом до Згурівської районної державної адміністрації Київської області, у якому позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати висновок щодо результатів оцінювання службової діяльності державних службовців апарату та структурних підрозділів Згурівської районної державної адміністрації, які займають посади державної служби категорії "Б" та "В" у 2019 році, в частині оцінювання службової діяльності державного службовця ОСОБА_1 , який займає посаду державної служби категорії "б", затверджений наказом керівника Згурівської районної державної адміністрації від 02.12.2019 №82;
- визнати протиправним та скасувати наказ керівника апарату Згурівської районної державної адміністрації від 02.12.2019 №82 "Про затвердження висновку щодо результатів оцінювання службової діяльності державних службовців апарату та структурних підрозділів Згурівської районної державної адміністрації, які займають посади державної служби категорії "Б" та "В" у 2019 році" в частині оцінювання службової діяльності державного службовця ОСОБА_1 ;
- визнати протиправним та скасувати наказ керівника апарату Згурівської районної державної адміністрації від 02.12.2019 №82 "Про звільнення ОСОБА_1 ";
- поновити ОСОБА_1 на посаді начальника відділу юридичного забезпечення та контролю Згурівської районної державної адміністрації з 05.12.2019.
Спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 та 172 Кодексу адміністративного судочинства України, та подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, немає.
Відповідно до положень статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
Згідно з частиною 1 статті 179 Кодексу адміністративного судочинства України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Визнавши подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, керуючись статтями 171, 243 та 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
1. Відкрити провадження в адміністративній справі.
Справа буде розглядатися одноособово суддею Дудіним С.О. за правилами загального позовного провадження.
2. Розпочати підготовку справи до судового розгляду.
3. Призначити підготовче засідання на 11 лютого 2020 року о 14:00 год.
Судове засідання відбуватиметься в приміщенні Київського окружного адміністративного суду (адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, 2-й під'їзд, 10-й поверх).
4. Викликати для участі в підготовчому засіданні учасників справи (їх представників).
5. Витребувати від позивача докази на підтвердження обставин, за яких, на думку позивача, відбулося порушення його прав, свобод чи інтересів, а саме:
- нормативно обґрунтовані письмові пояснення щодо заявленого до відшкодування розміру витрат на правову допомогу у сумі 7500,00 грн., з детальним описом наданих послуг та доказами їх фактичного надання;
- письмові пояснення стосовно того, якою особою було заповнено форму щодо результатів виконання позивачкою завдань за 2019 рік у частині відомостей щодо себе та займаної посади, опису досягнутих результатів у розрізі кожного визначеного завдання та строку його фактичного виконання;
- копію Плану роботи міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення, який затверджений заступником голови райдержадміністрації Малафієм Ю. Б. від 15.04.2019;
- копію Положення про відділ юридичного забезпечення та контролю апарату Згурівської районної державної адміністрації;
- копію рекомендацій за результатами засідання міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення від 27.12.2018 (вх.№6-28/279 від 07.02.2019);
- копію інформації про виконання рекомендацій за результатами засідання Київської обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення від 27.12.2018 (вих.№6-28/279/463 від 13.02.2019);
- копію акта про відсутність робочих документів, які перебували на виконанні у ОСОБА_1 (п.9 додатка до листа Згурівської районної державної адміністрації від 19.12.2019 №6-28-2116/2748);
- копію розпорядження голови Згурівської районної державної адміністрації від від 02.01.2019 №2-1/к «Про призначення ОСОБА_1 »;
6.Витребувати від відповідача:
- письмові пояснення стосовно того, якою особою було заповнено форму щодо результатів виконання позивачкою завдань за 2019 рік у частині відомостей щодо себе та займаної посади, опису досягнутих результатів у розрізі кожного визначеного завдання та строку його фактичного виконання;
- письмові пояснення стосовно того, чи була проведена з позивачкою оціночна співбесіда перед складанням висновку щодо оцінювання результатів службової діяльності у 2019 році, з відповідними доказами;
- письмові пояснення щодо того, яким чином було доведено до відмова позивачки дату, час та місце проведення оціночної співбесіди перед складанням висновку щодо оцінювання результатів службової діяльності у 2019 році, з відповідними доказами;
- письмові пояснення стосовно причин непроведення повторного оцінювання результатів службової діяльності позивачки після отримання державним службовцем негативної оцінки (п.43 Типового порядку проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 р. N 640, у чинній редакції);
- завдання та ключові показники на 2019 рік для ОСОБА_1 , визначені відповідно до пункту 11 Типового порядку проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 р. N 640 (у редакції ДО внесення змін постановою Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 р. N 591);
- письмові пояснення стосовно порядку визначення завдань та ключових показників на 2019 рік для ОСОБА_1 , та їх кількості;
- письмові пояснення щодо того, чи були обговорені з позивачкою завдання та ключові показники на 2019 рік;
- копію плану роботи Згурівської районної державної адміністрації на 2019 рік;
- письмові пояснення щодо того, чи проводився керівником апарату Згурівської районної державної адміністрації протягом 2019 року моніторинг виконання позивачкою завдань та ключових показників, з відповідним документальним підтвердженням);
- письмові пояснення стосовно методології та порядку виставлення балів при заповненні форми щодо результатів виконання позивачкою завдань за 2019 рік;
- письмові пояснення стосовно посади, за якою на теперішній час закріплені повноваження, які здійснювалися начальником відділу юридичного забезпечення та контролю апарату Згурівської районної державної адміністрації до скорочення цієї посади за розпорядженням Згурівської районної державної адміністрації від 25.11.2019 №206;
- копію особової справи ОСОБА_1 ;
- письмові пояснення щодо того, чим була надана позивачці відповідь на отриману від неї 18.12.2019 скаргу (з відповідним документальним підтвердженням);
- копію Плану роботи міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення, який затверджений заступником голови райдержадміністрації Малафієм Ю. Б. від 15.04.2019;
- копію Інструкції з діловодства в Згурівській районній державній адміністрації;
- копію рекомендацій за результатом засідання міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення від 27.12.2018 (вх.№6-28/279 від 07.02.2019);
- копію Положення про відділ юридичного забезпечення та контролю апарату Згурівської районної державної адміністрації;
- копію інформації про виконання рекомендацій за результатами засідання Київської обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення від 27.12.2018 (вих.№6-28/279/463 від 13.02.2019);
- копію акта про відсутність робочих документів, які перебували на виконанні у ОСОБА_1 (п.9 додатка до листа Згурівської районної державної адміністрації від 19.12.2019 №6-28-2116/2748);
- копію розпорядження голови Згурівської районної державної адміністрації від від 02.01.2019 №2-1/к «Про призначення ОСОБА_1 ».
7. Повідомити учасникам справи, що відповідно до положень статті 94 КАС України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
8. Роз'яснити учасникам судового процесу, що відповідно до положень статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України за неподання без поважних причин доказів, витребуваних судом, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом, зокрема, штраф або тимчасове вилучення доказів для дослідження судом.
У разі неподання суб'єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами
9. Роз'яснити учасникам судового процесу, що відповідно до положень статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи.
10. Запропонувати відповідачеві подати до суду відзив на позовну заяву протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Роз'яснити відповідачеві, що відповідно до частин 3, 4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.
11. Запропонувати позивачеві протягом п'яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву подати до суду відповідь на відзив та/або клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.
12. Запропонувати відповідачу подати до суду заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів протягом п'яти днів з дня отримання відповіді на відзив.
13. Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.
14. Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам).
Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена лише з підстав порушення судом правил підсудності до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Дудін С.О.