Рішення від 22.01.2020 по справі 300/2494/19

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"22" січня 2020 р. справа № 300/2494/19

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Матуляка Я.П., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування рішення від 25.11.2019 року за № 128, зобов'язання до вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування рішення від 25.11.2019 року за № 128, зобов'язання до вчинення дій з підстав неправомірної відмови у переведенні на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу".

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено про те, що оскаржуваним рішенням, відповідач протиправно відмовив йому в переведенні з пенсії за віком призначеної відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з підстав відсутності необхідного стажу роботи на посадах державної служби, не врахувавши при цьому період строкової військової служби (з 17.05.1976 по 06.05.1978) та період роботи на посаді міського голови м. Тисмениця (з 03.07.2001 по 25.06.2002). Вважає таке рішення протиправним та таким, що суперечить вимогам чинного законодавства. З огляду на викладені обставини просить суд визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області за №128 від 25.11.2019 про відмову в переведенні з пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу"; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області перевести ОСОБА_1 з пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" починаючи з 15.11.2019 відповідно до довідок №72, № 73 від 14.11.2019, зарахувавши до стажу державної служби період проходження строкової військової з 17.05.1976 по 06.05.1978 та період роботи на посаді міського голови м. Тисмениця з 03.07.2001 по 25.06.2002.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 23.12.2019 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Відповідач скористався правом на подання відзиву на позовну заяву, який надійшов на адресу суду 13.01.2020. Представник відповідача проти заявлених позовних вимог заперечив з підстав, наведених у відзиві, який міститься в матеріалах справи (а.с.62-69).

Крім того, клопотав про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14.01.2020 вказана заява повернута без розгляду.

Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 263 КАС України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши в сукупності письмові докази, якими сторони обґрунтовують позовні вимоги та заперечення на позов, встановив наступне.

Згідно записів у трудовій книжці ОСОБА_1 встановлено, зокрема, що позивач у період з 17.05.1976 по 06.05.1978 проходив строкову служби в лавах Радянської Армії, у період з 31.03.1998 по 25.06.2002 працював на посаді міського голови м. Тисмениця (а.с.25-30).

15.11.2019 позивач звернувся до пенсійного органу із заявою про переведення на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу".

Однак, рішенням №1 від 25.11.2019 відповідачем відмовлено у переведені позивача на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу", вказавши, що до стажу державної служби позивача не підлягає зарахуванню період проходження строкової військової служби з 17.05.1976 по 06.05.1978 та період роботи на посаді міського голови м. Тисмениця з 04.07.2001 по 25.06.2002. Також, зазначає, що станом на 01.05.2016 ОСОБА_1 не працював на посадах державної служби, а на день звернення за переходом на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу", згідно представлених документів, стаж на посадах державної служби становить менше 20 років. Крім того, вказує на відсутність підстав для врахування довідки №73 від 14.11.2019, оскільки до неї включені суми надбавок, які не виплачувались заявнику до заробітної плати за період роботи на посаді начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області. Підтверджено стаж роботи ОСОБА_1 на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби - 19 років 3 місяці 9 днів (а.с.20-22).

Спірні правовідносини врегульовані Законом України "Про державну службу" від 10.12.2015 року №889-VIII (в редакції чинній на момент виникнення права позивача на призначення пенсії державного службовця), Законом України "Про державну службу" від 16.12.1993 року №3723; Законом України "Про військовий обов'язок і військову службу" від 25.03.1992 року № 2232-XII; Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року №1058; постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 року №283 "Про затвердження Порядку обчислення стажу державної служби".

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, визначає Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", який також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

Відповідно до статті 10 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором. Особі, яка має право на довічну пенсію, призначається один з видів довічної пенсії за її вибором.

Статтею 6 Закону України "Про пенсійне забезпечення" також передбачено право вибору пенсії.

Так, згідно вказаної статті особам, які мають одночасно право на різні державні пенсії, призначається одна пенсія за їх вибором, за винятком пенсій інвалідам внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, що їх вони дістали при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов'язків військової служби, або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті чи з виконанням інтернаціонального обов'язку.

Загальні засади діяльності, статус державних службовців, які працюють в державних органах, а також особливості правовідносин щодо призначення та перерахунку пенсій державним службовцям, оплати праці державних службовців встановлені Законом України "Про державну службу".

01.05.2016 набув чинності Закон України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889-VIII, згідно частини 2 Прикінцевих та перехідних положень якого визнано такими, що втратили чинність, зокрема, Закон України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІІ, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Так, частиною 1 статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІІ визначено, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом 1 частини 1 статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

До досягнення віку, встановленого першим реченням частини 1 цієї статті, право на пенсію за віком мають державні службовці - чоловіки 1955 року народження і старші після досягнення ними такого віку: 61 рік - які народилися з 1 січня 1954 року по 31 грудня 1954 року.

Таким чином, необхідною умовою для наявності у осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, права на пенсію відповідно до згаданої статті є досягнення такими особами певного віку та наявність страхового стажу, передбаченого абзацом 1 частини 1 статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Тобто до набрання чинності Законом України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889-VIII - 01.05.2016, право на пенсію державного службовця мали особи, які: а) досягли певного віку та мають передбачений законодавством страховий стаж; б) мали стаж державної служби не менш як 10 років, та на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців; а також особи, які мали не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Після 01.05.2016, відповідно до статті 90 Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889-VIII пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

При цьому законодавець визначив певні умови, за дотримання яких у осіб зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІІ.

Так, відповідно до пункту 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889-VIII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІІ та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІІ у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Згідно пункту 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889-VIII для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІІ та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІІ в порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Тобто Прикінцевими та перехідними положеннями Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889-VIII передбачено, що за наявності у особи станом на 01.05.2016 певного стажу держслужби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років стажу держслужби незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 на держслужбі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІІ, але за певної додаткової умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Водночас, для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, статтею 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІІ передбачає додаткові умови для наявності права на призначення пенсії державного службовця: певний вік і страховий стаж.

З огляду на зміст зазначених норм чинного законодавства, обов'язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІІ після 01.05.2016 є дотримання сукупності вимог, визначених частиною 1 статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІІ і Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889-VIII, а саме щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.

Отже, після набрання чинності Законом України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889-VIII - 01.05.2016 зберігають право на призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІІ лише ті особи, які мають стаж державної служби, визначений пунктами 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889-VIII, та мають передбачені частиною 1 статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІІ вік і страховий стаж.

Аналогічна правова позиція щодо застосування зазначених норм матеріального права висловлена у рішенні Верховного Суду від 04.04.2018 за результатом розгляду зразкової справи №822/524/18.

Станом на 01.05.2016 стаж державної служби ОСОБА_1 на думку відповідача складає 19 років 3 місяці 9 днів з необхідних 20 років. Період проходження строкової військової служби з 17.05.1976 по 06.05.1978 та період роботи на посаді міського голови м. Тисмениця з 04.07.2001 по 25.06.2002 не зараховані відповідачем до стажу державної служби позивача.

Відповідно до пункту 8 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889-VIII стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

Так, Порядок обчислення стажу державної служби, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 №283, був чинний до 01.05.2016.

Згідно з п. 4 Порядку обчислення стажу державної служби , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 р. №283 (далі - Порядок №283) документом для визначення стажу державної служби є трудова книжка та інші документи, які відповідно до чинного законодавства підтверджують стаж роботи.

Щодо відмови відповідача в зарахуванні позивачу до стажу державної служби період з 17.05.1976 по 06.05.1978 - проходження строкової служби в лавах Радянської Армії, суд зазначає наступне.

Відповідно до абз. 5 п. 3 Порядку №283 до стажу державної служби включається також час військової служби у Збройних Силах та інших військових формуваннях.

Крім того, згідно з абзацом 2 ч. 1 ст. 8 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 р. N 2011-XII час перебування громадян України на військовій службі зараховується до страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Аналогічні положення закріплені в ч. 1ст. 2 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" від 25 березня 1992 року N 2232-XII, відповідно до якої військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України, пов'язаній із захистом Вітчизни. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

З аналізу вказаних законодавчих норм слідує, що період проходження військової служби зараховується до стажу державної служби.

Відтак, на підставі відомостей, встановлених судом з трудової книжки ОСОБА_1 до стажу державної служби позивача підлягає зарахуванню період з 17.05.1976 по 06.05.1978 - проходження строкової служби в лавах Радянської Армії.

Вказана правова позиція відповідає висновкам Верховного Суду, які викладені у постанові від 14.11.2018 року №686/8090/17.

Щодо відмови відповідача в зарахуванні позивачу до стажу державної служби період роботи на посаді міського голови м. Тисмениця з 04.07.2001 по 25.06.2002, то слід зазначити наступне.

Відповідно до п. 2 Порядку №283 робота на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених у ст. 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", а також на інших посадах, не зазначених у цій статті, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування зараховується до стажу державної служби.

Як зазначено судом вище, згідно записів в трудовій книжці, ОСОБА_1 в період з 04.07.2001 по 25.06.2002 працював на посаді міського голови м. Тисмениця, йому встановлено п'яту категорію і присвоєно 9 ранг державного службовця (а.с.28).

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про те, що період роботи позивача з 04.07.2001 по 25.06.2002 на посаді міського голови м. Тисмениця відповідачем протиправно не враховано у стаж його роботи на посадах державної служби.

Вказана правова позиція відповідає висновкам Верховного Суду, які викладені у постанові від 10.05.2018 року справа №351/1792/17.

Відтак, суд доходить висновку, що відповідачем протиправно не враховано до стажу державної служби ОСОБА_1 період проходження строкової військової служби з 17.05.1976 по 06.05.1978 та період роботи на посаді міського голови м. Тисмениця з 04.07.2001 по 25.06.2002.

Що стосується посилань відповідача на відсутність підстав для врахування довідки №73 від 14.11.2019, оскільки до неї включені суми надбавок, які не виплачувались заявнику до заробітної плати за період роботи на посаді начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, то суд зазначає наступне.

Відповідно до п.4 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №622 від 14.09.2016, пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Суд зазначає що вказана довідка видана безпосередньо відповідачем у відповідності до вимог вищевказаного Порядку та містить примітку щодо наведених надбавок.

Відтак, твердження відповідача щодо відсутності підстав для врахування довідки №73 від 14.11.2019 є безпідставними.

Крім того, судом встановлено, що при зверненні до суду з вказаним позовом, позивачем помилково вказано номер оскаржуваного рішення - "128". Однак, вказаний номер є реєстраційним номером вихідної кореспонденції. В той же час належним номером оскаржуваного рішення є "1".

Згідно частини першої та другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч.1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з ч.1 та ч. 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи вищевикладені висновки суду щодо протиправності відмови відповідача в зарахуванні ОСОБА_1 до стажу державної служби період проходження строкової військової служби з 17.05.1976 по 06.05.1978 та період роботи на посаді міського голови м. Тисмениця з 04.07.2001 по 25.06.2002, суд доходить висновку, що рішення відповідача за №1 від 25.11.2019, яким відмовлено позивачу у переведені на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" є протиправним та підлягає до скасування.

Як наслідок, враховуючи вищенаведені висновки суду та встановлення судом наявності у позивача стажу державної служби, необхідного для переведення на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу", то з метою відновлення порушеного права позивача слід зобов'язати відповідача зарахувати до стажу державної служби позивача період проходження строкової військової з 17.05.1976 по 06.05.1978 та період роботи на посаді міського голови м. Тисмениця з 04.07.2001 по 25.06.2002, а також перевести ОСОБА_1 з пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу", починаючи з 15.11.2019 року відповідно до довідок про складові заробітної плати від 14.11.2019 року № 72 та № 73.

Відповідно до ч.1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, сплачений позивачем судовий збір згідно квитанції від 18.12.2019 в розмірі 1536,80 гривень (а.с.3) підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , с . Довгополе, Верховинський район , Івано - Франківська область , 78725 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 20551088, вул. Січових Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ, 76018) про визнання протиправною та скасування відмови, зобов'язання до вчинення дій - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення про відмову в переведенні з пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" від 25.11.2019 №1.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 20551088, вул. Січових Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ, 76018) зарахувати до стажу державної служби ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , с. Довгополе, Верховинський район, Івано-Франківська область, 78725) період проходження строкової військової з 17.05.1976 по 06.05.1978 та період роботи на посаді міського голови м. Тисмениця з 04.07.2001 по 25.06.2002.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 20551088, вул. Січових Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ, 76018) перевести ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , с. Довгополе , Верховинський район, Івано-Франківська область, 78725 ) на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу", починаючи з 15.11.2019 року відповідно до довідок про складові заробітної плати від 14.11.2019 року № 72 та № 73.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 20551088, вул. Січових Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ, 76018) на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , с. Довгополе, Верховинський район, Івано-Франківська область, 78725) судовий збір в розмірі 1536 (одна тисяча п'ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статтей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя Матуляк Я.П.