Єдиний унікальний номер 448/24/20
Провадження № 3/448/38/20
11.01.2020 року суддя Мостиського районного суду Львівської області Кічак Ю.В., розглянувши матеріали справи, що надійшли з Відділу прикордонної служби «Шегині» Мостиського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця та жителя АДРЕСА_1 , інваліда ІІ групи, пенсіонера,
за ч.1 ст.204-1 КУпАП,
Громадянин України - ОСОБА_1 10.01.2020 року близько 21:20 год. намагався незаконно перетнути державний кордон України поза пунктом пропуску через державний кордон України в напрямку 510 прикордонного знаку на ділянці відділу прикордонної служби «Шегині» Мостиського прикордонного загону, що на території Мостиського району Львівської області, однак був затриманий прикордонним нарядом «Група реагування» спільно з «ДІПС» на відстані 50 метрів від лінії державного кордону України, чим порушив ст.9 Закону України «Про державний кордон України» від 04.11.1991року.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнав, підтвердивши обставини викладені в протоколі про адміністративне правопорушення. Пояснив, що намагався незаконно перетнути державний кордон України, щоб потрапити в Республіку Польща, де мав намір отримати дозвіл на проживання та працю, просить суд його суворо не карати.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальностіі проаналізувавши матеріали справи, приходжу до наступних висновків.
Відповідно до ст.1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції України і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
У відповідності до положень ст.248 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.
Згідно з положеннями ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасно, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративне правопорушення завжди є протиправною дією (бездіяльністю) тобто діянням, забороненим законом або іншим нормативним правовим актом. Громадянин, що вчиняє протиправну дію, порушує свій конституційний обов'язок, оскільки норми ч.1 ст.68 Конституції України встановлюють, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Крім зізнання, винуватість ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні доводиться: протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ №015908 від 10.01.2020р.; протоколом про адміністративне затримання від 10.01.2020р.; рапортом заступника начальника відділення інспекторів прикордонної служби «Шегині» з персоналу ВПС «Шегині» Звади П. від 11.01.2020р; порядком дій та схемою щодо виникнення обстановки на ділянці ВІПС «Шегині» Мостиського загону на околиці с.Шегині Мостиського району Львівської області за 10.01.2020р.; іншими документами, доданими до протоколу.
Аналізуючи наведені докази, приходжу до переконання в доведенні винуватості ОСОБА_1 у спробі перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України, що передбачено ч.1 ст.204-1 КУпАП.
У відповідності до ст.33 КУпАП, при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи обставини вчиненого правопорушення, особу порушника, який є інвалідом ІІ групи, ступінь його вини та майновий стан (є пенсіонером), обставини, що пом'якшують відповідальність, - щире розкаяння, вчинення правопорушення вперше, відсутність обставин, які б обтяжували відповідальність, а також те, що ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав, що свідчить про усвідомлення останнім факту вчинення ним адміністративного правопорушення, що дії ОСОБА_1 не завдали значних збитків державним або суспільним інтересам чи безпосередньо громадянам і це порушення не потягло за собою будь-яких тяжких наслідків, які б негативно вплинули на права і свободи громадян, а тому, з врахуванням вищенаведеного та з метою виховання особи в дусі додержання законів України, а також запобіганню вчиненню нових правопорушень, суд приходить до висновку, що у відповідності до вимог ст.22 КУпАП має місце малозначність вчиненого та можливість звільнення від адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , обмежившись усним зауваженням.
Частиною 2 ст. 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження по справі про адміністративне правопорушення виноситься постанова про закриття справи. Тому справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.204-1 КУпАП відносно ОСОБА_1 слід закрити.
Оскільки у відповідності до ст.40-1 КУпАП та ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір накладається на особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, у разі ухвалення постанови про накладення адміністративного стягнення, а тому, суд вважає, що немає підстав для стягнення такого із ОСОБА_1 .
Керуючись ст.ст. 8, 22, 34, 40-1, 283, 284 КУпАП, ст.4 Закону України «Про судовий збір», -
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204-1 КУпАП та звільнити його від адміністративної відповідальності у зв'язку з малозначністю правопорушення, оголосивши усне зауваження, а справу провадженням закрити.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через місцевий суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги.
Суддя підпис Ю.В. Кічак
З оригіналом згідно:
Суддя Ю.В. Кічак
Постанова суду набрала законної сили «___» ______________ 20__ р.
Суддя Ю.В. Кічак