Справа № 658/2549/19
провадження № 3/658/2/20
21 січня 2020 р. м. Каховка
Суддя Каховського міськрайонного суду Херсонської області Подіновська Г.В., за участю прокурора Шарикової В.С., розглянувши матеріали, які надійшли від Херсонського управління Департаменту внутрішньої безпеки національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки с. Федорівка Каховського району Херсонської області, не працюючої, депутата Федорівської сільської ради Каховського району Херсонської області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 ),
за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП,
встановив:
ОСОБА_1 , будучи депутатом Федорівської сільської ради Каховського району, відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, несвоєчасно подала декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2017 рік, а саме 27.03.2019 року при строку подачі - 01 квітня 2018 року, чим порушила вимоги ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
ОСОБА_1 вину в учиненому правопорушенні визнала та пояснила, що не змогла в установлені строки подати декларацію без поважних причин.
Прокурор Каховської місцевої прокуратури Шарікова В.С. обставини, викладені в протоколі, підтвердила, зазначивши про наявність в діянні депутата Федорівської сільської ради ОСОБА_1 ознак корупційного адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП.
Рішенням Розо-Люксембурзької сільської ради Каховського району від 03 листопада 2015 року № 1 затверджено повноваження депутатів сільської ради, зокрема ОСОБА_1 .
Депутатів сільської ради, зокрема ОСОБА_1 , було ознайомлено із встановленими Законом України «Про запобігання корупції» обмеженнями.
Як слідує з витягу з Єдиного державного реєстру декларацій, ОСОБА_1 декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2017 рік подала до Єдиного державного реєстру, декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій державних або місцевого самоврядування - 27 березня 2018 року о 20.13 год.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
В діях ОСОБА_1 наявні подія та склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (несвоєчасне подання без поважних причин декларації особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування), що повністю підтверджується поясненнями, наданими під час розгляду справи, протоколом про адміністративне правопорушення, письмовими пояснення ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , витягом з реєстру, копією декларації ОСОБА_1 за 2017 рік, попередженням про спеціальні обмеження, попередження про необхідність подати декларацію, договором сільської ради про надання телекомунікаційних послуг.
Перевіряючи, чи не закінчилися на момент розгляду справи строки, передбачені ч. 3 ст. 38 КУпАП, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 3 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного с корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
У разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через місяць з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.
Відповідно до п. 7 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо на момент розгляду справи закінчились строки, передбачені ст. 38 КУпАП.
Суд приходить до висновку про те, що на час розгляду справи в суді про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2017 рік, пройшло більше місяця з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.
Аналізуючи вищевикладені обставини в їх сукупності, суд вважає, що закінчення строку накладення адміністративного стягнення, є обставиною яка виключає провадження в справі про адміністративне правопорушення, у відповідності з положенням п. 7 ч.1 ст.247 КУпАП, тому з цих підстав справа про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 1, 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції», ст.ст. 9, 10, 24, 33 - 35, 40-1, 172-6, 268, 283, 284 КУпАП,
постановив:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП і провадження у справі закрити, у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ст. 38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена.
Апеляція на постанову подається протягом десяти днів з дня її винесення до Херсонського апеляційного суду через Каховський міськрайонний суд Херсонської області.
Суддя: Подіновська Г. В.