221/9177/19
3/221/81/2020
16 січня 2020 року м. Волноваха
Суддя Волноваського районного суду Донецької області Безрук Т.В. розглянувши адміністративний матеріал стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, РНОКПП відсутній, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 164 КУпАП,
встановив:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення № 0988, 02.12.2019 року о 16.20 год. на блокпосту «Бугас» було виявлено факт надання послуг з перевезення вантажів ОСОБА_1 без державної реєстрації як суб'єкта господарювання. Дії ОСОБА_1 кваліфіковано по ч. 1 ст. 164 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, про день, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки не повідомив, заяви про відкладення розгляду справи не подав, тому, у відповідності до вимог ст.268 КУпАП, справу розглянуто без його участі.
Дослідивши адміністративний матеріал вважаю, що провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення з таких підстав.
Відповідно вимог ч.1 ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Статтею 251 КУпАП встановлено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
За вимогами ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ч. 1 ст. 164 КУпАП адміністративна відповідальність настає у разі провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом.
Як випливає зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення, особою, що склала протокол про адміністративне правопорушення не повно зазначено складу правопорушення, за скоєння якого притягається до адмінвідповідальності ОСОБА_1 : не вказано місце скоєння правопорушення, за допомогою чого ( якого транспортного або іншого засобу) здійснювалося перевезення вантажів і яких саме, на підставі якого нормативного акту він повинен був мату таку реєстрацію.
Протокол про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 не містить посилань на те, що він здійснював господарську діяльність, а матеріали справи не містять таких доказів.
Як встановлено ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Статтею 62 Конституції України встановлено, що усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Враховуючи положення ст.62 Конституції України, вважаю, що особою, що склала протокол стосовно ОСОБА_1 , не обгрунтовано підстав притягнення його до адмінвідповідпаьності по ч.1 ст.164 КУпАП, тому, оцінивши наявні у матеріалах справи докази за своїм внутрішнім переконанням, всебічно, повно і об'єктивно дослідивши всі обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю відповідно до вимог ст.252 КУпАП, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП, що полягає у відсутності об'єктивної сторони правопорушення.
Згідно п.1 ст.247 КУпАП, провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю при наступних обставинах: 1) через відсутність події та складу адміністративного правопорушення…
Керуючись ст. 247 КУпАП,
Провадження по справі про адміністративне правопорушення, щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності по ч.1 ст.164 КУпАП закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду Донецької області через Волноваський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя підпис Т.В. Безрук
Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду
Судове рішення не набрало законної сили
Помічник судді В.В. Сарбаш
Дата засвідчення копії 16.01.2020р.