Справа №705/40/20
2/705/1237/20
про відмову в забезпеченні позову
17 січня 2020 року місто Умань
Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Корман О.В., вивчивши спільну заяву позивача ОСОБА_1 та його представника - адвоката Кальонова Дмитра Георгійовича про забезпечення позову,
До Уманського міськрайонного суду Черкаської області звернувся ОСОБА_1 з позовом до ОСОБА_2 про виключення запису про батька з актового запису про народження дитини.
Одночасно з позовною заявою позивач та його представник подали до суду спільну заяву про забезпечення позову, в якій зазначили, що 17 жовтня 2019 року Каховським міськрайонним судом Херсонської області видано судовий наказ про стягнення з позивача аліментів на користь відповідача на утримання малолітнього ОСОБА_3 . Оскільки у позивача є вагомі підстави вважати, що він не є біологічним батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , і у випадку прийняття судом рішення про скасування запису про те, що позивач є батьком дитини, то подальше стягнення з позивача аліментів буде безпідставним, а відтак вважають за доцільне забезпечити позов у даній справі і просять заборонити міжрайонному відділу державної виконавчої служби по Дергачівському та Золочівському районах Головного територіального управління юстиції у Харківській області стягувати з ОСОБА_1 аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання малолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на підставі виданого 17 жовтня 2019 року Каховським міськрайонним судом Херсонської області судового наказу у справі №658/3354/19.
Суддя, вивчивши заяву про забезпечення позову та матеріали позовної заяви, з якою подано заяву про забезпечення позову, прийшов до висновку, що заява про забезпечення позову задоволенню не підлягає.
У матеріалах, доданих до позовної заяви, відсутні докази, які б свідчили про те, що на виконанні міжрайонного відділу державної виконавчої служби по Дергачівському та Золочівському районах Головного територіального управління юстиції у Харківській області перебуває судовий наказ від 17 жовтня 2019 року про стягнення аліментів.
Крім того, суд першої інстанції не має права забороняти виконання судового рішення іншого суду першої інстанції, яке набрало законної сили та підлягає безумовному виконанню на всій території України.
Керуючись ст.153 ЦПК України, суддя,
Відмовити в забезпеченні позову за спільною заявою позивача ОСОБА_1 та його представника - адвоката Кальонова Дмитра Георгійовича.
Копію ухвали направити позивачу та його представнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання її суддею.
Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Уманський міськрайонний суд Черкаської області протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день її складення, має право на поновлення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.В.Корман