Рішення від 14.01.2020 по справі 927/962/19

РІШЕННЯ

Іменем України

14 січня 2020 року м. Чернігівсправа № 927/962/19

Господарський суд Чернігівської області у складі судді Моцьора В.В., за участю секретаря судового засідання Гринчук О.К., розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження господарську справу

за позовом: Чернігівської міської ради

вул. Магістратська, 7, м. Чернігів, 14000

до відповідача: Дочірнього підприємства "Екосіпан-Чернігів"

вул. Індустріальна, 5, м. Чернігів, 14011

про стягнення 752687,78грн

Представники сторін:

від позивача: Гладченко Н.Л., адвокат,

від відповідача: не прибув.

У судовому засіданні 14.01.2020 була проголошена вступна та резолютивна частини рішення на підставі ст.240 Господарського процесуального кодексу України.

Чернігівською міською радою подано позов про стягнення з Дочірнього підприємства "Екосіпан-Чернігів" 752687,78грн безпідставно збережених коштів.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач як фактичний користувач земельної ділянки, без достатньої правової підстави (за відсутності укладеного договору) за рахунок власника цієї ділянки зберіг у себе кошти, які мав заплатити за користування нею.

Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 29.11.2019 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі за правилами спрощеного провадження та призначено розгляд справи по суті на 26.12.2019. Відповідно до ст.165,251 ГПК України вказаною ухвалою відповідачу було встановлено 15 денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для надання відзиву на позовну заяву.

Ухвала суду від 29.11.2019, направлена на адресу відповідача, повернута до суду з відміткою відділу поштового зв'язку "інші причини, що не дали змоги виконати обов'язки щодо пересилання поштового відправлення".

У судове засідання 26.12.2019 прибув повноважний представник позивача.

Суд постановив протокольну ухвалу про відкладення розгляду справи на 14.01.2020, про що представник позивача був повідомлений під розписку. На адресу відповідача направлено ухвалу повідомлення від 26.12.2019.

Ухвала суду від 26.12.2019, направлена на адресу відповідача, повернута до суду з відміткою відділу поштового зв'язку "інші причини, що не дали змоги виконати обов'язки щодо пересилання поштового відправлення".

Судом були вчинені дії щодо перевірки статусу та місця реєстрації відповідача, у зв'язку з чим отримано Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо відповідача станом на 14.01.2020, відповідно до якого в реєстрі значиться Дочірнє підприємство "Екосіпан-Чернігів", місцезнаходження: вул. Індустріальна, 5, м. Чернігів, 14011; не перебуває в процесі припинення.

У судове засідання 14.01.2020 прибув повноважний представник позивача, який підтримав позовні вимоги, з підстав викладених в позовній заяві.

Відповідач правом на подачу відзиву на позов у порядку статей 165, 178 Господарського процесуального кодексу України не скористався, щодо заявленого позову не заперечив. У судове засідання 14.01.2020 не прибув, повноважного представника не направив, будь-яких заяв чи клопотань на адресу суду не надіслав, про причини неприбуття у судове засідання не повідомив.

Відповідно до п. 5 ч.6 ст. 242 ГПК України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Частиною 1 статті 202 ГПК України встановлено, що неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час та місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Пунктом 2 частини 3 зазначеної статті встановлено, що якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі повторної неявки в судове засідання учасника справи (його представника) незалежно від причин неявки.

З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку, що відповідач неодноразово за адресою державної реєстрації належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання у справі, натомість своїми процесуальними правами не скористався, участь свого представника не забезпечив.

За умовами частини 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен при вирішенні судом питання щодо його цивільних прав та обов'язків має право на судовий розгляд упродовж розумного строку.

Обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням частини 1 статті 6 даної Конвенції (§ 66, 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі "Смірнова проти України").

За загальними принципами здійснення судочинства, що також відображені у ст. 13, 14 Господарського процесуального кодексу України, судочинство у господарських судах здійснюється на засадах диспозитивності та змагальності сторін.

Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених цим Кодексом.

Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов'язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Судом враховано, що відкладення справи є правом та прерогативою суду, основною умовою для якого є не відсутність у судовому засіданні представників сторін, а неможливість вирішення наявного спору у відповідному судовому засіданні.

Враховуючи, що неявка відповідача у судове засідання не перешкоджає розгляду спору по суті, суд відповідно до вимог ч. 9 ст. 165, ч.2 ст.178 та ч. 1 ст. 202 ГПК України вважає за можливе здійснити розгляд справи за відсутності представника відповідача за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, вислухавши пояснення повноважного представника позивача, дослідивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, господарський суд встановив наступне.

Дочірнє підприємство "Екосіпан-Чернігів", код 22816601, (далі по тексту - відповідач) 31.05.1995 зареєстровано як юридичну особу, включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; місцезнаходження юридичної особи: вул. Індустріальна, 5, м. Чернігів (а.с. 23-24).

За даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна у власності Дочірнього підприємства "Екосіпан-Чернігів" за адресою по вул. вул. Індустріальна, 5, м. Чернігів, на підставі свідоцтва про право власності серія САЕ № 567101 , виданого 24.01.2012, перебувають об'єкти нерухомого майна реєстраційний номер 520168574101 (виробничий корпус, трансформаторна підстанція, склад, бомбосховище, прохідна, ємкості, навіси, адміністративна будівля). В Реєстрі прав власності на нерухоме майно об'єкту присвоєно номер 18382852. За реєстраційними даними об'єкти нерухомості розміщено на земельній ділянці кадастровий номер 7410100000:01:035:0334, цільове призначення - землі промисловості, площа 1,3971 га (а.с. 25-26).

01.10.2007 між Чернігівською міською радою (Орендодавець) та Дочірнім підприємством "Екосіпан-Чернігів" (Орендар) було укладено договір оренди земельної ділянки, за яким орендодавець надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку в місті Чернігові для експлуатації об'єктів та споруд промислового призначення по вул. Індустріальній, 5, площею 1,3971 га, строком на 5 років (надалі - договір) (а.с. 27-28).

Договір зареєстрований в книзі реєстрації договорів Чернігівської міської ради, про що у книзі реєстрації договорів оренди вчинено запис 01.10.2007 №3165. Також договір зареєстрований у Чернігівській регіональній філії ДП "Центр ДЗК", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 02.10.2007.

Пунктами 7-11 договору сторони погодили розмір орендної плати.

Відповідно до п.6 договору договір укладено на 5 років. Після закінчення строку дії договору орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 календарних днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір подовжити його дію.

Додатком № 1 до Договору №3165 є кадастровий план земельної ділянки (кадастровий номер 7410100000:01:035:0334).

Сторонами договірних відносин підписано акт прийому-передачі земельної ділянки, переданої в короткострокову оренду, який є додатком №2 до договору (а.с. 29).

08.01.2009 між сторонами договору укладено додаткову угоду до договору, якою передбачено внесення орендної плати орендарем у грошовій формі в розмірі 3,0 відсотка нормативної грошової оцінки землі на рік (а.с. 30).

Пунктом 19 договору передбачено, що після припинення цього договору орендар повертає орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду.

Листом від 27.11.2012 управління земельних ресурсів Чернігівської міської ради проінформувало відповідача про необхідність подання до міської ради клопотання щодо поновлення договору оренди та подання відповідно погодженої технічної документації (а.с. 31).

У порушення вимог пунктів 6, 19 договору відповідач не вжив заходів інформування позивача про поновлення договору на новий строк та не повернув земельну ділянку по вул. Інструментальна, 5 в м. Чернігові.

Листом від 16.01.2013 Дочірнє підприємство "Екосіпан-Чернігів" звернулось до Чернігівської міської ради із клопотанням №7 про поновлення договору оренди на земельну ділянку по вул. Індустріальній, 5 (а.с. 33).

Листами №739 від 04.02.2013 та №2353 від 10.04.2013 управління земельних ресурсів у Чернігівській області проінформувало ДП "Екосіпан-Чернігів" про те, що до звернення підприємству необхідно надати: оригінал витягу із Державного земельного кадастру про земельну ділянку; проект майбутнього договору оренди земельної ділянки, підписаний; кадастровий план земельної ділянки, виконаний розробником документації із землеустрою; підтвердження щодо ліквідації заборгованості по сплаті орендної плати, яка станом на 01.03.2013 за даними ДПІ у м. Чернігові ДПС складає 94070грн (а.с. 34-38).

Управління земельних ресурсів у Чернігівській області листом від 13.09.2017 за вих.№5660 проінформувало підприємство про необхідність оформлення права користування земельною ділянкою за адресою по вул. Індустріальній, 5, м. Чернігів шляхом укладення договору оренди. Даний лист не вручений адресату та повернутий до управління з відміткою поштового відділення "за зазначеною адресою не проживає" (а.с. 41-42).

Звернення підприємства про оформлення права користування земельною ділянкою не надходили.

Отже, заходи поновлення строку дії договору оренди підприємством не вжито, договір оренди припинив дію у визначені істотними умовами договору строк.

Згідно з інформаційною довідкою управління земельних ресурсів Чернігівської міської ради від 13.11.2019 №1573/1н/2-08 в період з 01.10.2012 і на даний час Чернігівською міською радою рішення про передачу у приватну власність, користування (постійне або строкове), оренду земельної ділянки кадастровий номер 7410100000:01:035:0334, площею 1,3971 га, за адресою по вул. Індустріальній, 5, м. Чернігів, не приймалося, договори оренди не укладалися. Зазначена земельна ділянка перебуває у комунальній власності Чернігівської міської ради.

Головним управлінням ДФС у Чернігівській області листами від 20.06.2018 та від 22.09.2017 на запити управління земельних ресурсів Чернігівської міської ради повідомлено, що ДП "Екосіпан-Чернігів" податкову декларацію з плати за землю, земельні ділянки розташовані на території м. Чернігова, за 2018 рік не подавало; задекларовані зобов'язання з орендної плати за землю за 2012-2016 роки, податковий борг по орендній платі за земельні ділянки державної комунальної власності станом на 01.09.2017 до бюджету м. Чернігова становить 400904,30грн (а.с. 50-53).

Відділом у м. Чернігові Головного Управління Держгеокадастру у Чернігівській області на запити управління земельних ресурсів Чернігівської міської ради від 20.09.2017, 14.09.2017 та від 08.06.2017 надані витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 1,3971 га по вул. Індустріальній, 5, м. Чернігів (а.с. 43-49).

Управлінням земельних ресурсів Чернігівської міської ради за результатами опрацювання та визначення безпідставно збережених коштів у розмірі орендної плати за землю за рахунок Чернігівської міської ради (власника земельної ділянки) при використанні ДП "Екосіпан-Чернігів" земельної ділянки площею 1,3971 га по вул. Індустріальній, 5, м. Чернігів за період з 03.10.2012 по 25.06.2018 включно зроблено попередній розрахунок суми збитків на суму 752687,78грн (а.с.54).

Управління земельних ресурсів Чернігівської міської ради листами від 16.03.2018, від 06.06.2018 повідомлено ДП "Екосіпан-Чернігів" про проведення засідання комісії з визначення розміру збитків, заподіяних власникам землі та землекористувачам. Також вказаний лист 23.03.2018, 06.06.2018 направлено на адресу керівника підприємства (а.с. 55).

Виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 05.07.2018 прийнято рішення №294 "Про затвердження актів комісії з визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам", зокрема, п.п. 1.4 даного рішення затверджено акт № 68 від 25.06.2018 про визначення збитків власнику землі, в особі Чернігівської міської ради, нанесених при використанні земельної ділянки, площею 1,3971 га по вул. Індустріальній, 5, м. Чернігів за період з 03.10.2012 по 25.06.2018 включно у сумі 752687,78грн (а.с. 67).

До матеріалів справи позивачем додано копію Акту № 68 від 25.06.2018, який затверджено рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради 05.07.2018 № 294 (а.с. 68).

Управління земельних ресурсів Чернігівської міської ради направило повідомлення від 09.07.2018 ДП "Екосіпан-Чернігів" з копією Акту № 68 від 25.06.2018 та копією рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 05.07.2018 № 294 та запропонувало розглянути його у 10 денний термін (а.с. 63-64).

23.07.2018 Управління земельних ресурсів Чернігівської міської ради направило лист ДП "Екосіпан-Чернігів" щодо укладення договору про добровільне відшкодування збитків (а.с. 65), який залишено без відповіді.

19.02.2019 Управління земельних ресурсів Чернігівської міської ради направлено лист ДП "Екосіпан-Чернігів" про повернення безпідставно збережених коштів у розмірі орендної плати за земельну ділянку площею 1,3971 за період з 03.10.2012 по 25.06.2018 на загальну суму 752687,78грн. Також вказаний лист 15.02.2019 направлено на адресу керівника підприємства (а.с. 111-116).

Підставою для звернення позивача з даним позовом стало користування відповідачем земельною ділянкою комунальної власності, на якій розташовані належні відповідачу на праві власності об'єкти нерухомості, за відсутності укладеного договору та не внесення плати за користування земельною ділянкою у період з 03.10.2012 по 25.06.2018, що призвело до фактичного безоплатного отримання відповідачем послуг з користування земельною ділянкою та, як наслідок, одержання доходів в результаті використання цієї земельної ділянки.

Надаючи правову кваліфікацію викладеним обставинам, з урахуванням фактичних та правових підстав позовних вимог, суд виходить з наступного.

Згідно з п. 34 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", до виключної компетенції міських рад відноситься питання регулювання земельних відносин.

Згідно з п.п. 1 п. "б" ч. 1 ст. 33 зазначеного закону, до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать, зокрема, здійснення контролю за додержанням земельного та природоохоронного законодавства, використанням і охороною земель.

Відповідно до ч. 3 ст. 16 цього Закону, матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земляні і природні ресурси, що є у комунальній власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах.

Відповідно до ч. 1 ст. 13 Конституції України, земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, що знаходяться на території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією України.

Відповідно до ст. 206 Земельного кодексу України використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону.

Статтею 1 Закону України "Про оренду землі" визначено, що оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності. Аналогічні приписи містить стаття 93 Земельного кодексу України та стаття 792 Цивільного кодексу України.

Статтею 14 Податкового кодексу України визначено, що плата за землю - це загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Враховуючи, що відповідач не є власником або постійним землекористувачем спірної земельної ділянки, тобто не є суб'єктом плати за землю у формі земельного податку, відтак єдиною можливою формою здійснення плати за землю для відповідача, як фактичного землекористувача, є орендна плата.

Податковим кодексом України визначено, що орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є обов'язковим платежем, а його розмір визначається на підставі законодавчих актів, тобто є регульованою ціною (ст. 14.1.36, 14.1.125, 288.5 Податкового кодексу України).

За приписами пункту 288.1. статті 288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Системний аналіз приписів статей 123, 124 Земельного кодексу України свідчить, що передача земельних ділянок комунальної власності у користування здійснюється за відповідним клопотанням особи, зацікавленої в одержанні у користування відповідної земельної ділянки, тобто набуттю права користування та права оренди передує волевиявлення особи, яка виявила бажання набути таке право, і лише після цього здійснюється волевиявлення органу місцевого самоврядування шляхом прийняття відповідного рішення.

Як вбачається із положень статей 120 Земельного кодексу України, 377 Цивільного кодексу України виникнення права власності на об'єкт нерухомості не є підставою для автоматичного виникнення права власності чи укладення (продовження, поновлення) договору оренди земельної ділянки.

Відповідно до статті 125 Земельного кодексу України право власності, право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. Статтею 182 Цивільного кодексу України встановлені такі ж саме вимоги щодо здійснення державної реєстрації речових прав на земельну ділянку.

Отже, з моменту виникнення права на нерухоме майно у власника виникає обов'язок оформити та зареєструвати речове право на відповідну земельну ділянку, розташовану під цією спорудою.

Судом встановлено, що за адресою по вул. вул. Індустріальна, 5, м. Чернігів у власності відповідача перебувають об'єкти нерухомого майна. Договір оренди земельної ділянки від 01.10.2007 припинив свою дію 01.10.2012 у зв'язку із закінченням строку, на який його було укладено сторонами. Відповідач продовжує користуватись вказаною земельною ділянкою. Правовстановлюючі документи на право власності або користування на земельну ділянку по вул. Індустріальній, 5 у м. Чернігові не обліковуються.

Таким чином, у порушення наведених норм, відповідач не оформив право користування земельною ділянкою комунальної власності, на якій розташовані належні йому на праві власності об'єкти нерухомості, та у період з 03.10.2012 по 25.06.2018 не сплачував плату за фактичне користування нею.

До моменту оформлення власником об'єкта нерухомого майна права оренди земельної ділянки, на які розташований цей об'єкт, відносини з фактичного користування земельною ділянкою без укладеного договору оренди та недоотримання її власником доходів у вигляді орендної плати є за своїм змістом кондикційними.

Фактичний користувач земельної ділянки, що без достатньої правової підстави за рахунок власника цієї ділянки зберіг у себе кошти, які мав заплатити за користування нею, зобов'язаний повернути ці кошти власнику земельної ділянки на підставі частини першої статті 1212 ЦК України.

Вказана правова позиція узгоджується з висновками Великої Палати Верховного Суду України (постанови від 23.05.2018 у справі №629/4628/16-ц, від 20.11.2018 у справі №922/3412/17.

Враховуючи викладене, відсутність у відповідача правової підстави для набуття земельної ділянки по вул. Індустріальній, 5 у м. Чернігові є підставою для застосування ст. 1212 ЦК України.

Згідно з п. 289.1 ст. 289 Податкового кодексу України з метою визначення розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

Орендна плата визначена позивачем з використанням нормативної грошової оцінки даної земельної ділянки та з урахуванням ставки орендної плати, встановленої рішеннями органу місцевого самоврядування, які діяли у спірному періоді.

Так, відповідно до інформації наданої Відділом у м. Чернігові Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області в листі №18-25-0.36-143/109-17 від 22.09.2017 та листі №18-25-0.36-2023/169-18 від 21.06.2018 нормативна грошова оцінка земельної ділянки за адресою: вул. Індустріальна, 5, за 1кв.м. станом на 01.01.2012 становить 342,22грн; станом на 01.01.2013 342,22грн; станом на 01.01.2014 - 342,22грн; станом на 01.01.2015 - 427,44грн; станом на 01.01.2016 - 612,58грн; станом на 01.01.2017 - 649,20грн; станом на 01.01.2018 - 493,09 (а.с. 45-46, 48).

Розрахунок суми безпідставно збережених коштів, заявлених до стягнення, здійснений позивачем з урахуванням вимог чинного законодавства, виходячи з розміру несплаченої орендної плати за фактичне користування відповідачем земельною ділянкою у період з 03.10.2012 по 25.06.2018 у сумі 752687,78грн та підтверджений матеріалами справи.

Відповідно до частин 1,2 ст. 1212 Цивільного Кодексу України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.

Положення глави 83 Цивільного кодексу України застосовуються незалежно від того, чи безпідставне набуття або збереження майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідком події.

Чернігівською міською радою обґрунтовано, що відповідач фактично одержав дохід в результаті не здійснення плати за землю, а саме, в період з 01.10.2012 по 25.06.2018 не сплачував за користування земельною ділянкою плату за землю у встановленому законодавчими актами розмірі, в результаті безоплатно користувався цією земельною ділянкою.

Відповідачем у справі не спростовано належними засобами доказування обставин, на які посилається позивач в обґрунтування своїх позовних вимог, доказів повного погашення заборгованості суду не надано.

Таким чином, позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню у повному обсязі з покладенням на відповідача судових витрат у справі на підставі положень ст. 129 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись ст. 129, 232-233, 236-238, 240-241, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Дочірнього підприємства "Екосіпан-Чернігів" (вул. Індустріальна, 5, м. Чернігів, 14011, код 22816601) на користь Чернігівської міської ради (вул. Магістратська, 7, м. Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ 34339125; за реквізитами: код платежу 24062200, рахунок UA708999980000031414611025002, отримувач - УК у м. Чернігові/м.Чернігів, код ЄДРПОУ 38054398, банк - Казначейство України, МФО 899998) 752687,78грн коштів.

Стягнути з Дочірнього підприємства "Екосіпан-Чернігів" (вул. Індустріальна, 5, м. Чернігів, 14011, код 22816601) на користь Чернігівської міської ради (вул. Магістратська, 7, м. Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ 34339125; одержувач: виконком міської ради, р/р 35414039023318, МФО 853592. Код ЄДРПОУ 04062015, ГУДКСУ у Чернігівській області) 11290,31грн судового збору.

Накази видати після набрання рішенням суду законної сили.

Рішення набирає законної сили у строк та в порядку, встановленому ст.241 Господарського процесуального кодексу України.

Рішення може бути оскаржено до Північного апеляційного господарського суду в строк, встановлений ст.256 Господарського процесуального кодексу України та в порядку, передбаченому ст.257 Господарського процесуального кодексу України з урахуванням приписів п.п.17.5 п.17 Розділу ХІ "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України.

Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/.

Повне рішення складено та підписано 20.01.2020.

Суддя В.В. Моцьор