ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
27 грудня 2019 року м. Київ № 640/25696/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Клименчук Н.М., ознайомившись із позовною заявою і доданими матеріалами ОСОБА_1 до інспектора лейтенанта поліції Кравцева Сергія Вячеславовича про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) (далі - позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до інспектора лейтенанта поліції Кравцева Сергія Вячеславовича (адреса: 54001, м. Миколаїв, вул. Декабристів, 5) (далі - відповідач), у якому просить суд скасувати постанову відповідача ЕАк №1886317 від 21.12.2019 про притягнення позивача до адміністративної відповідальності.
Згідно із пунктом 4 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів, суд встановив, що позивач звернувся до суду, оскільки вважає протиправними дії/бездіяльність відповідача щодо притягнення її до адміністративної відповідальності, передбаченої Кодексом України про адміністративні правопорушення.
Положеннями пункту 1 частини 1 статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Таким чином, позовна заява, з якою позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва належить до юрисдикції місцевого загального суду як адміністративного.
Відповідно до частини 1 статті 25 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Керуючись статтями 29, 243, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до інспектора лейтенанта поліції Кравцева Сергія Вячеславовича про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності передати за підсудністю до Ірпінського міського суду Київської області.
Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення за правилами, встановленими статтями 294-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя Н.М. Клименчук