Ухвала від 09.12.2019 по справі 320/6757/19

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

09 грудня 2019 року № 320/6757/19

Суддя Київського окружного адміністративного суду Леонтович А.М. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Управління державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України про оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядника публічної інформації, у частині доступу до публічної інформації

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 та ОСОБА_2 з позовом до Управління державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України, у якому просить суд,

1. Визнати протиправною бездіяльністю Управління державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України (Код ЄДРПОУ 37567866) в частині ненадання відповіді на запити позивача 2 від 19.03.2019; надання відповіді, що не містила інформації за запитом від 19.06.2019 року та додатково - відповідачу за направленням Міністерства Юстиції України на запит позивача 2 від 10.07.2019 року;

Зобов'язати відповідача - Управління державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України, код ЄДРПОУ 37567866 - надати вичерпні відповіді на направлені запити позивача від 19.03.2019; 19.06.2019 та 10.07.2019 року.

Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності

Частиною 1 статті 25 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Частиною 2 статті 26 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Як вбачається з матеріалів справи, місцем проживання Позивача №1: ОСОБА_1 є: АДРЕСА_1 ; Позивача №2, Представника Позивача 1: ОСОБА_2 АДРЕСА_1 . Місцезнаходженням відповідача є: вул. Еспланадна, 8/10, м. Київ, 01601

Таким чином, дана адміністративна справа підсудна окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ.

Відповідно до Указу Президента України від 16 листопада 2004 року «Про утворення місцевих та апеляційних адміністративних судів, затвердження їх мережі та кількісного складу суддів», в системі адміністративних судів діє Київський окружний адміністративний суд. Однак, територіальна юрисдикція даного суду поширюється на Київську область.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Згідно з частинами 6 та 8 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України, питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4 - 6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.

Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Враховуючи викладене, суд дійшов до висновку, що даний позов не підсудний Київському окружному адміністративному суду та вважає за необхідне передати його за територіальною підсудністю до Окружного адміністративного суду міста Києва.

На підставі викладеного, керуючись статтями 29, 243, 248 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Управління державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України про оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядника публічної інформації, у частині доступу до публічної інформації передати за підсудністю до Окружного адміністративного суду м. Києва.

2. Копію ухвали надіслати (вручити) позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Леонтович А.М.