Справа № 362/39/20
Провадження № 1-кс/362/20/20
15 січня 2020 року суддя Васильківського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання адвоката ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, -
14.01.2020 року до Васильківського міськрайонного суду Київської області надійшло клопотання адвоката ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції за скаргою ОСОБА_3 на постанову слідчого СВ Васильківського ВП ГУ НП в Київській області про закриття кримінального провадження №12019110140001504 від 29.10.2019 року, оскільки адвокат має професійну зайнятість, не може з'явитися до суду через часовитратны поъздки до м. Василькова.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали скарги, клопотання адвоката, дійшов до наступних висновків.
Проведення процесуальних дій у режимі відеоконференції під час судового провадження регламентовано ст. 336 КПК України.
Так, згідно ч. 1 ст. 336 КПК України, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), зокрема, у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров'я або з інших поважних причин.
З клопотання вбачається, що адвокатом не наведено та необґрунтовано жодної передбаченої ст. 336 КПК України підстави, за яких судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження).
Окрім того, суд бере до уваги той факт, що у Васильківському міськрайонному суді Київської області наявне велике навантаження технічної системи для здійснення режиму відеоконференції, що фактично унеможливлює її проведення, оскільки облаштовано лише дві зали судових засідань під проведення відеоконференції, в одній з яких проводиться капітальний ремонт, отже можливість провести розгляд даної справи в режимі відеоконференції в передбачені строки є ускладеним.
За таких обставин, клопотання адвоката про проведення судового засідання в режимі відеоконференції є необґрунтованим, у зв'язку з чим задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. 336 КПК України, суддя, -
В задоволенні клопотання - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1