Постанова від 16.01.2020 по справі 358/1820/19

гСправа № 358/1820/19 Провадження № 3/358/13/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 січня 2020 року м. Богуслав

Суддя Богуславського районного суду Київської області Кіхтенко С.О. розглянувши матеріали справи, які надійшли від в.о. заступника начальника ГУ ДПС у Київській області Левкіна І.В. про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає в АДРЕСА_1 , працюючого керівником ТОВ «ГАЗ ОК», що знаходиться за адресою: Київська область, м. Богуслав, вул.Франка, 70, ідентифікаційний номер платника податків, згідно довідки Державної фіскальної служби України від 03.12.2019 року - невідомий,

за ст. 164 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

До Богуславського районного суду Київської області 28 листопада 2019 року надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 164 ч.1 КУпАП ОСОБА_1 .

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №28 від 26 листопада 2019 року, під час проведення фактичної перевірки з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України у сфері виробництва і обігу підакцизної продукції - ТОВ «ГАЗ ОК», що знаходиться за адресою: Київська область, м.Богуслав, вул. Франка, 70, головним державним ревізором-інспектором відділу контролю за виробництвом спирту, спиртовмісної продукції, алкогольних напоїв, тютюнових виробів і пального, моніторингу та аналітичного супроводження контрольно-перевірочної роботи управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДПС у Київській області Шимченком С.А., 22 жовтня 2019 року, о 13 год. 05 хв. по вул. Франка, 70 в м. Богуслав Київської області, було виявлення порушення порядку провадження господарської діяльності ОСОБА_1 - керівником ТОВ «ГАЗ ОК», що знаходиться за адресою: Київська область, м. Богуслав, вул. Франка, 70, який здійснив реалізацію скрапленого газу об'ємом - 30,17 літрів, по ціні 11 грн. 05 коп. за 1 літр, на загальну суму 333 грн. 38 коп., згідно товарного чеку № 12 від 22.10.2019 року, за відсутності діючої ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним, тобто здійснював реалізацію скрапленого газу без наявності документів дозвільного характеру, що призвело до порушення вимог ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального», за що передбачена відповідальність, передбачена ч.1 ст.164 КУпАП.

Вивчивши матеріали справи, суддя вбачає, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, що перешкоджає його належному розгляду.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Відповідно до чинного законодавства України протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і основним джерелом доказів у справі, оскільки саме він має містити повні та точні відомості про вчинене правопорушення, його кваліфікацію, дані про потерпілих, свідків, якщо вони є.

У даному протоколі про адміністративне правопорушення вказані відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, та зазначено місце проживання ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 .

Судом було належним чином здійснено виклик ОСОБА_1 за вказаною адресою на розгляд справи, який був призначений на 12.12.2019 року та 14.01.2020 року.

Однак, лист з судовою повісткою адресований ОСОБА_1 було повернуто до суду з відміткою про те, що адресат не проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

Крім того, згідно довідки Державної фіскальної служби України від 03 грудня 2019 року, надати ідентифікаційний номер платника податків ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 - немає можливості з причин - «платник податків за вказаними даними не зареєстрований».

Також, до протоколу не додано копію паспорта ОСОБА_1 , з якої можливо було б встановити особу правопорушника та реєстрацію його місця проживання, щоб здійснити належний виклик до суду за місцем його реєстрації.

Натомість, відповідно до вимог ч. 1 ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

Оскільки відомості про місце проживання ОСОБА_1 , які зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення, перешкоджають здійснити належний виклик правопорушника, виникає необхідність встановити його дійсне місце проживання.

Крім того, диспозиція ч.1 ст.164 КУпАП передбачає, що адміністративна відповідальність наступає за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).

Як, вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення №28 від 26.11.2019 року, ОСОБА_1 будучи директором ТОВ «ГАЗ ОК», що знаходиться за адресою: Київська область, м. Богуслав, вул. Франка, 70, 22 жовтня 2019 року, о 13 год. 05 хв. здійснив продаж скрапленого газу об'ємом - 30,17 літрів, по ціні 11 грн. 05 коп. за 1 літр, на загальну суму 333 грн. 38 коп., чим порушив вимоги ст. 15 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, конячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального, проте в протоколі не зазначено кому саме ОСОБА_1 здійснював продаж скрапленого газу, хоча зазначено, що від такого збуту отримав кошти в сумі 333 грн. 38 коп.

Також в протоколі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 зазначено, що пальне (скраплений газ) не вилучалось, його місцезнаходження на теперішній час невідоме. Крім цього, в протоколі не зазначено свідків адміністративного правопорушення.

Однією з підстав притягнення особи до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 164 КУпАП є провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону.

Згідно із ч. 1 ст. 3 Господарського кодексу України під господарською діяльністю у цьому Кодексі розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність. Частиною 2 вказаної статті встановлено, що господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб'єкти підприємництва підприємцями.

Відповідно до ст. 42 Господарського кодексу України підприємництво це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

В матеріалах справи відсутні відомості та докази систематичного здійснення ОСОБА_1 незаконної реалізації скрапленого газу з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання ОСОБА_1 прибутку, останньому ставиться у вину лише факт реалізації скрапленого газу об'ємом - 30,17 літрів, та долучено товарний чек про оплату, виданий уповноваженою особою АЗС на продаж газу підприємства.

З огляду на викладене, вважаю, що без доопрацювання та усунення недоліків у вказаному протоколі, суд позбавлений можливості об'єктивно розглянути справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , а тому справу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , за ч. 1 ст. 164 КУпАП слід повернути для доопрацювання та усунення недоліків, а саме для встановлено особи правопорушника та отримання копії документа, що посвідчує особу, уточнення адреси місця проживання порушника для подальшого здійснення належного його виклику до суду, та належного оформлення протоколу про адміністративне правопорушення.

З урахуванням викладеного та керуючись ст. 256, 268, 276 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164 КУпАП повернути до Головного управлінню ДПС України у Київській області, для доопрацювання та усунення недоліків, про які зазначено в мотивувальній частині постанови.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя С. О. Кіхтенко