Господарський суд Рівненської області
вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013
про залишення позовної заяви без руху
16 січня 2020 р. м. Рівне Справа № 918/44/20
Господарський суд Рівненської області у складі судді Церковної Н.Ф., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Сівертранс" (14011, м. Чернігів, вул. Михайло- Коцюбинське шосе, буд 1А /2, код ЄДРПОУ 376998125267) до Фізичної особи-підприємця Скриннікова Олега Віталійовича ( АДРЕСА_1 код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) про стягнення збитків в сумі 161 748, 67 грн
У січні 2020 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Сівертранс" звернулося до Господарського суду Рівненської області із позовною заявою до Фізичної особи підприємця Скриннікова Олега Віталійовича про стягнення збитків в сумі 161 748, 67 грн.
Оглянувши позовні матеріали на предмет відповідності їх нормам Господарського процесуального кодексу України, які регулюють порядок дотримання заявником вимог щодо подачі та форми позовної заяви, а також заяву про усунення недоліків з додатками, суд дійшов висновку про відсутність підстав для відкриття провадження у справі з огляду на таке.
Згідно з ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Судом встановлено, що сума судового збору в розмірі 2 426 грн 23 коп., сплаченого позивачем відповідно до платіжного доручення №94 від 08.01.2020 року, не зарахована до спеціального фонду державного бюджету.
Відповідно до ч. 10 ст. 174 ГПК України заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду державного бюджету.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відтак, позивачу слід усунути недолік позовної заяви шляхом подання доказів зарахування судового збору в розмірі 2 426, 23 грн, сплаченого платіжним дорученням №94 від 08.01.2020 року, до спеціального фонду державного бюджету.
За таких обставин, позовна заява підлягає залишенню без руху.
Суд звертає увагу на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст. ст. 164, 174, 234, 235 ГПК України, суд -
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Сівертранс" залишити без руху.
2. Товариству з обмеженою відповідальністю "Сівертранс" у 10-денний строк з дня отримання даної ухвали через відділ канцелярії та документального забезпечення Господарського суду Рівненської області подати:
- докази зарахування судового збору в розмірі 2 426, 23 грн сплаченого платіжним дорученням № 94 від 08.01.2020 року, до спеціального фонду державного бюджету.
3. Роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою на підставі ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 16.01.2020 року та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua..
Суддя Церковна Н. Ф.