Рішення від 23.12.2019 по справі 640/19189/19

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

місто Київ

23 грудня 2019 року №640/19189/19

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В., при секретарі судового засідання Огнивому Д.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу

за позовомПриватного науково-виробничого підприємства «Мікрон»

до треті особи про Антимонопольного комітету України Публічне акціонерне товариство «Українська залізниця» в особі регіональної філії «Одеська залізниця», Товариство з обмеженою відповідальністю «ВПТ-Україна», визнання протиправним та скасування рішення від 13.09.2019 №12943-р/пк-пз,

за участі:

представників позивача - Онищенка Т.О.,

представника відповідача - Морозової В.В.,

На підставі частини третьої статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 23 грудня 2019 року проголошено скорочену (вступну та резолютивну) частини рішення. Виготовлення рішення у повному обсязі відкладено, про що повідомлено осіб, які брали участь у розгляді справи, з урахуванням вимог частини шостої статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Приватне науково-виробниче підприємство «Мікрон» звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Антимонопольного комітету України, треті особи: Публічне акціонерне товариство «Українська залізниця» в особі регіональної філії «Одеська залізниця», Товариство з обмеженою відповідальністю «ВПТ-Україна», в якому просить суд, визнати протиправним та скасувати рішення Антимонопольного комітету України від 13.09.2019 №12943-р/пк-пз.

Позовні вимоги мотивовано тим, що рішення постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель від 13.09.2019 №12943-р/пк-пз є необґрунтованим, оскільки у складі своєї тендерної пропозиції позивачем надано документи, які у повному обсязі відповідають вимогам Тендерної документації на закупівлю зі змінами №2 «Інструмент для поточного утримання колії (Шаблон колійний ПШ-1520 (або еквівалент)» ДК 021:2015 (44510000-8-Знаряддя), затвердженої рішенням тендерного комітету із закупівель матеріально-технічних ресурсів та продуктів харчування Акціонерного товариства «Українська залізниця» в особі регіональної філії «Одеська залізниця» (далі - Тендерна документація). Позивачем наголошено на тому, що підстави для задоволення скарги, є такими, що ґрунтуються на припущеннях і суб'єктивній оцінці документів, поданих позивачем у складі тендерної пропозиції. Також позивачем зазначено, що при розгляді скарги відповідачем не встановлено фактичні характеристики товару, запропонованого позивачем для постачання, не доведено обставини, які мають значення для справи і які визнано встановленими, чим порушено приписи статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі», якою визначено, що розгляд і оцінка тендерних пропозицій повинні відповідати принципу об'єктивності та неупередженості.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 21.10.2019 відкрито загальне позовне провадження у справі №640/19189/19, призначено підготовче засідання та запропоновано відповідачу у визначений судом строк надати відзив на позовну заяву.

Відповідачем 05.11.2019 надано суду відзив на позовну заяву, відповідно до якого позовні вимоги є необґрунтованими та, на думку відповідача, оскаржуване рішення від 13.09.2019 №12943-р/пк-пз, яким зобов'язано Акціонерне товариство «Укрзалізниця» в особі регіональної філії «Одеська залізниця» скасувати рішення про визнання Приватного науково-виробничого підприємства «Мікрон» переможцем процедури закупівлі - «ДК 021:2015:44510000-8 - Знаряддя, оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за №UA-2019-06-25-000093-c, є законним та обґрунтованим. Відповідачем наголошено на тому, постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель, встановила, що пропозиція надана Приватним науково-виробничим підприємством «Мікрон», не відповідає умовам Тендерної документації в частині вимоги до шаблону колійний ПШ-1520 (або еквівалент), визначених в додатку 2 Тендерної документації.

В свою чергу, позивачем через канцелярію суду 11.11.2019 надано відповідь на відзив, в якому підтримано позовні вимоги та викладені в позовній заяві обставини, та зазначено, що відповідно до вимог замовника , лише два документи в тендерній пропозиції позивача повинні чітко відповідати умовам тендерної документації - це паспорт і довідка про товар, що позивачем і було виконано. Так, позивачем наголошено на тому, що саме ці два документи - паспорт та довідка «Дані про товар» відповідач хоч і зазначив в мотивувальній частині оскаржуваного рішення, але не врахував їх під час прийняття вказаного рішення, яке обґрунтовано лише технічними умовами, до яких в тендерній документації немає будь-яких вимог щодо їх змісту.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 18.11.2019 закрито підготовче провадження у справі №640/19189/19 та призначено справу до судового розгляду по суті.

Під час судового розгляду справи судом оголошувалась перерва, у відповідності до приписів Кодексу адміністративного судочинства України.

Розглянувши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, відзив та відповідь на відзив, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд,

ВСТАНОВИВ:

Як зазначено в позовній заяві, на веб-порталі Уповноваженого органу, Акціонерним товариством «Українська залізниця» в особі регіональної філії «Одеська залізниця» (замовник) 25.06.2019 оприлюднено оголошення про проведення відкритих торгів (ідентифікатор закупівлі №UA-2019-06-25-000093-c) на закупівлю інструменту для поточного утримання колії (шаблонів колійних ПШ-1520 або еквіваленту) ДК 021:2015:44510000-8 - Знаряддя. Замовником 01.07.2019 до Тендерної документації, були внесені зміни №1 та 07.07.2019 внесено зміни №2.?

За вказаною процедурою закупівлі тендерні пропозиції подали наступні учасники:

1) Товариство з обмеженою відповідальністю «Колорит Агросс» - з ціновою пропозицією 286 860,20 грн.;

2) Товариство з обмеженою відповідальністю «ВПТ-Україна» - з ціновою пропозицією 286 660,00 грн.;

3) Приватне науково-виробниче підприємство «Мікрон» - з ціновою пропозицією 261 800,00 грн.

Відповідно до протоколу розгляду тендерних пропозицій від 19.08.2019 №1936, переможцем процедури закупівлі №UA-2019-06-25-000093-c (ДК 021:2015: 44510000-8 - Знаряддя (шаблон колійний) ПШ - 1520 (або еквівалент) було визнано Приватне науково-виробниче підприємство «Мікрон».

Не погоджуючись з рішенням замовника - Акціонерним товариством «Українська залізниця» в особі регіональної філії «Одеська залізниця» щодо визнання переможцем відкритих торгів Приватне науково-виробниче підприємство «Мікрон», Товариством з обмеженою відповідальністю «ВПТ - Україна» було подано до Антимонопольного комітету України скаргу від 27.08.2019 №UA-2019-06-25-000093-c.c3 щодо порушення замовником - Акціонерним товариством «Укрзалізниця» в особі регіональної філії «Одеська залізниця», порядку проведення процедури закупівлі за предметом - «ДК 021:2015:44510000-8 - Знаряддя», оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за №UA-2019-06-25-000093-с.

Рішенням постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель від 30.08.2019 №12086-р/пк-пз була прийнята до розгляду скарга Товариства з обмеженою відповідальністю «ВПТ-Україна» від 27.08.2019 №UA-2019-06-25-000093-c.c3 та запропоновано Акціонерному товариству «Українська залізниця» в особі регіональної філії «Одеська залізниця» надати пояснення по суті скарги.

Акціонерним товариством «Укрзалізниця» в особі регіональної філії «Одеська залізниця», по суті скарги зазначено, що згідно з умовами Тендерної документації учасником - Приватним науково-виробничим підприємством «Мікрон» надано ТУ У 33.1-31297753-011:2019, де вказані не конкретні величини габаритів та маси шаблону ШК1520/8, а діапазони, тобто у межах яких можуть знаходитись ці величини, зокрема: габариту по висоті (не більше ніж 235 мм) та маси (3,0 кг +/- 15%). Конкретні величини характеристик шаблону зазначені у наданому зразку паспорта, а також у наданій довідці «Дані про товар», а саме: - габаритні розміри: висота 230 мм та маса 3,0 кг, що повністю відповідають вимогам до технічних характеристик товару, викладених у Тендерній документації.

Відповідачем частково задоволено скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «ВПТ-Україна» та прийнято рішення від 13.09.2019 №12943-р/пк-пз, яким зобов'язано Акціонерне товариство «Укрзалізниця» в особі регіональної філії «Одеська залізниця» скасувати рішення про визнання Приватного науково-виробничого підприємства «Мікрон» переможцем процедури закупівлі - «ДК 021:2015:44510000-8 - Знаряддя, оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за №UA-2019-06-25-000093-c.

Приватне науково-виробниче підприємство «Мікрон» не погоджуючись з рішенням Антимонопольного комітету України від 13.09.2019 №12943-р/пк-пз, звернулось до суду з даним позовом.

Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд бере до уваги наступне.

Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади встановлює Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII.

Відповідно до приписів частини першої та третьої статті 6 Закон України «Про публічні закупівлі» (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), Уповноважений орган здійснює регулювання та реалізує державну політику у сфері закупівель у межах повноважень, визначених цим Законом. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю, здійснює контроль у сфері публічних закупівель у межах своїх повноважень, визначених Конституцією, цим Законом та іншими законами України. Антимонопольний комітет України та Рахункова палата здійснюють контроль у сфері публічних закупівель у межах своїх повноважень, визначених Конституцією та законами України. Органи, уповноважені на здійснення контролю у сфері закупівель, не мають права втручатися у проведення процедур закупівель.

Частиною третьою статті 8 Закон України «Про публічні закупівлі» визначено, що Антимонопольний комітет України як орган оскарження з метою неупередженого та ефективного захисту прав та законних інтересів осіб, пов'язаних з участю у процедурах закупівлі, утворює постійно діючу адміністративну колегію (колегії) з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель. Рішення постійно діючої адміністративної колегії (колегій) приймаються від імені Антимонопольного комітету України.

Статтею 18 Закон України «Про публічні закупівлі» визначений порядок оскарження процедур закупівель.

Відповідно до частини першої статті 18 Закон України «Про публічні закупівлі», скарга до органу оскарження подається суб'єктом оскарження у формі електронного документа через електронну систему закупівель. Після розміщення скарги суб'єктом оскарження в електронній системі закупівель скарга автоматично вноситься до реєстру скарг і формується її реєстраційна картка. Скарга разом з реєстраційною карткою в день розміщення суб'єктом оскарження автоматично оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу.

Частиною дев'ятою статті 18 Закон України «Про публічні закупівлі», за результатами розгляду скарги орган оскарження має право: прийняти рішення про встановлення або відсутність порушень процедури закупівлі (у тому числі порушення порядку оприлюднення або неоприлюднення інформації про закупівлі, передбаченої цим Законом) та про заходи, що повинні вживатися для їх усунення, зокрема зобов'язати замовника повністю або частково скасувати свої рішення, надати необхідні документи, роз'яснення, усунути будь-які дискримінаційні умови (у тому числі ті, що зазначені в технічній специфікації, яка є складовою частиною тендерної документації), привести тендерну документацію у відповідність із вимогами законодавства, або за неможливості виправити допущені порушення відмінити процедуру закупівлі.

Як вбачається з матеріалів справи, Товариством з обмеженою відповідальністю «ВПТ-Україна» через електронну систему закупівель до органу оскарження було подано скаргу від 27.08.2019 №UA-2019-06-25-000093-c.c3 щодо порушення замовником - Акціонерним товариством «Укрзалізниця» в особі регіональної філії «Одеська залізниця», порядку проведення процедури закупівлі за предметом - «ДК 021:2015:44510000-8 - Знаряддя», оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за №UA-2019-06-25-000093-с. Відповідно до вказаної скарги, Товариство з обмеженою відповідальністю «ВПТ-Україна» повідомило про порушення замовником - Акціонерним товариством «Укрзалізниця» в особі регіональної філії «Одеська залізниця», порядку проведення процедури закупівлі та просило, зокрема, зобов'язати замовника скасувати рішення про визначення переможця процедури закупівлі.

Як зазначено відповідачем, згідно з інформацією, розміщеною на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель, свої тендерні пропозиції подали наступні учасники: 1) Приватне науково-виробниче підприємство «Мікрон»; 2) Товариство з обмеженою відповідальністю «ВПТ-Україна»; 3) Товариство з обмеженою відповідальністю «Колорит Агросс». Згідно з інформацією, розміщеною на веб-порталі Уповноваженого органу, розкриття пропозицій відбулось 26.07.2019. Переможцем процедури закупівлі було визначено Приватне науково-виробниче підприємство «Мікрон». Повідомлення про намір укласти договір з Приватним науково-виробничим підприємством «Мікрон» оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу 20.08.2019.

Товариством з обмеженою відповідальністю «ВПТ-Україна» у скарзі від 27.08.2019 №UA-2019-06-25-000093-c.c3 зазначено, що Приватне науково-виробниче підприємство «Мікрон» у складі пропозиції надало завірений витяг з технічних умов ТУ УЗЗ.1-31297753-011:2019, що є нормативним документом на виготовлення запропонованого ним товару та встановлює всі параметри які матиме товар після виготовлення. У наданому Приватним науково-виробничим підприємством «Мікрон» витязі з технічних умов ТУ УЗЗ. 1- 31297753- 011:2019 міститься таблиця, в якій вказано габаритні розміри шаблону ШК1520/8: довжина - 1700мм, ширина - 75мм, висота - 235мм. Так, скаржником вказано на те, що визначена технічними умовами ТУ УЗЗ.1-31297753-011:2019 висота запропонованого Приватним науково-виробничим підприємством «Мікрон» шаблону ШК-1520/8 (235мм) перевищує встановлений замовником - Акціонерним товариством «Укрзалізниця» в особі регіональної філії «Одеська залізниця», найбільш допустимий розмір (230 мм). Також, Товариством з обмеженою відповідальністю «ВПТ-Україна» зазначено, що у таблиці технічних умов ТУ УЗЗ. 1-31297753-011:2019 вказано, що маса шаблону складає 3,0 кг ±15% (тобто знаходиться у діапазоні від 2,55 кг до 3,45 кг). Таким чином нормативно-технічна документація допускає, що маса шаблону може бути 3,45 кг, тобто більшою ніж 3,0 кг.

Відповідно до приписів частини першої статті 1 Закон України «Про публічні закупівлі», придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, встановленому цим Законом; предмет закупівлі - товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом.

Тендерна документація - документація щодо умов проведення публічних закупівель, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу на веб-порталі Уповноваженого органу та авторизованих електронних майданчиках.

Тендерна пропозиція - пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації.

Відповідно до частини першої статті 30 Закон України «Про публічні закупівлі», замовник відхиляє тендерну пропозицію, зокрема, в разі якщо тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до пункту 1 розділу III Тендерної документації на закупівлю зі змінами №2 «Інструмент для поточного утримання колії (Шаблон колійний ПШ-1520 (або еквівалент)» ДК 021:2015 (44510000-8-Знаряддя), затвердженої рішенням тендерного комітету із закупівель матеріально-технічних ресурсів та продуктів харчування Акціонерного товариства «Українська залізниця» в особі регіональної філії «Одеська залізниця», пропозиція подається в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, у яких зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх установлення Замовником), та завантаження файлів, зокрема, з інформацією про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, а також відповідну технічну специфікацію (у разі потреби (плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі).

Відповідно до пункту 6 розділу III Тендерної документації, на кожне найменування товару (від кожного виробника), запропонованої до постачання, необхідно надати:

- зразки (-ок) документів виробника, що підтверджують якість та походження партії або одиниці товару та будуть надаватися при поставці (паспорт та/або сертифікат якості або подібне). Показники зазначених в таких документах технічних характеритсик повинні відповідати вимогам до предмета закупівлі, зазначеним у додатку №2, завірені підписом та печаткою виробника.

Також, вказаним пунктом визначено, що учаснику необхідно надати, зокрема, копію нормативно-технічної документації на виготовлення:

- якщо товар, який пропонується учасником до постачання, виробляється згідно з вимогами стандарту (ГОСТ, ОСТ, РСТ, ДСТУ, тощо) необхідно надати копію такого документу, завірені підписом та печаткою учасника.

- якщо товар виготовляється за ТУ, або технічним завданням (далі - ТЗ) необхідно надати копію ТУ (або ТЗ) на виготовлення даного товару, або витяг з них (титульний лист, технічні характеристики, правила приймання, зберігання, транспортування, маркування, гарантії), завірену підписом власника (підписами власників) та печаткою власника (печатками власників) - за наявності.

Також учасник повинен надати дані в табличній формі про товар (у формі окремої довідки) (додаток №1) відповідно до вимог предмету закупівлі, викладених у додатку №2 Тендерної документації.

Відповідачем вказано на те, що у додатку 1 Тендерної документації міститься форма «Дані про товар». Відповідно до пункту 4 додатку 2 Тендерної документації, технічна характеристика - товар повинен відповідати нормативно-технічної і документації відповідно до якої виготовляються. Також, у додатку 2 Тендерної документації містяться вимоги до шаблону колійний ПШ-1520 (або еквівалент), зокрема: - маса шаблона не більше 3,0 кг; - габарити (довжина х ширина х висота) не більше 1800x110x230 мм.

Так, відповідачем наголошено, що у складі пропозиції Приватного науково-виробничого підприємства «Мікрон» містяться наступні документи:

- документ «Дані на товар» від 24.07.2019 №225/19, в якому, зокрема, зазначається найменування товару - шаблон колієвимірювальний ПІК 1520/8 (виробник - Приватне науково-виробниче підприємство «Мікрон»), який відповідає ТУ У 33.1-31297753-011:2019 та має наступні технічні характеристики, зокрема, маса шаблона не більше - 3,0 кг; габарити (довжина х ширина х висота) не більше - 1800x110x230 мм;

- технічні умови шаблон колієвимірний ТУ У 33.1-31297753-011:2019 від 18.07.2019, в яких зазначено, зокрема, габаритні розміри (висота) - не більше ніж 235 мм; маса - 3,0 кг +/- 15%.

З матеріалів справи вбачається, що у додатку 2 Тендерної документації визначено, що габаритні розміри шаблона мають бути не більше 230 мм (висота) та масою не більше 3,0 кг. Разом з тим, відповідно до наданої Приватним науково-виробничим підприємством «Мікрон» пропозиції, габаритні розміри (висота) шаблону становить не більше ніж 235 мм та маса шаблону становить 3,0 кг +/- 15%.

Таким чином, постійно діюча адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель, встановила, що пропозиція надана Приватним науково-виробничим підприємством «Мікрон», не відповідає умовам Тендерної документації в частині вимоги до шаблону колійний ПШ-1520 (або еквівалент), визначених в додатку 2 Тендерної документації та відповідно до чинного законодавства України прийняла рішення від 13.09.2019 №12943-р/пк-пз, яким зобов'язано Акціонерне товариство «Укрзалізниця» в особі регіональної філії «Одеська залізниця» скасувати рішення про визнання Приватного науково-виробничого підприємства «Мікрон» переможцем процедури закупівлі - «ДК 021:2015:44510000-8 - Знаряддя, оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за №UA-2019-06-25-000093-c.

При цьому, суд не приймає до уваги доводи позивача, щодо виготовлення шаблону згідно з вимогами Тендерної документації, оскільки,

- по-перше, пунктом 6 розділу III Тендерної документації, зокрема визначено, що показники зазначених в документах технічних характеристик повинні відповідати вимогам до предмета закупівлі, зазначеним у додатку №2. Суд наголошує на тому, що відповідно до додатку 2 Тендерної документації габаритні розміри шаблону мають бути не більше 230 мм (висота) та масою не більше 3,0 кг. Разом з тим, відповідно до наданої Приватним науково-виробничим підприємством «Мікрон» пропозиції, габаритні розміри (висота) шаблону становить не більше ніж 235 мм та маса шаблона становить 3,0 кг +/- 15%, що не відповідає вимогам Тендерної документації;

- по-друге, посилання позивача, що виготовлення шаблонів буде відбуватись у відповідності до габаритних розмірів (висоти) не більше 230 мм (висота) та маси шаблону не більше 3,0 кг, визначених у додатку 2 Тендерної документації, є спрямованими на майбутнє, проте не свідчать про дотримання умов Тендерної документації.

Враховуючи наведені вище обставини, позовні вимоги щодо визнання протиправним та скасування рішення Антимонопольного комітету України від 13.09.2019 №12943-р/пк-пз, є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.

Згідно з вимогами статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, а також усні та письмові доводи сторін, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 241 - 246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статями 292-297 Кодексу адміністративного судочинства України, із урахуванням положень пункту 15.5 Перехідних положень (Розділу VII) Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Літвінова А.В.

Повний текст рішення виготовлено 15.01.2020.