Рішення від 11.01.2020 по справі 120/3518/19-а

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

11 січня 2020 р. Справа № 120/3518/19-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Яремчука Костянтина Олександровича, розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду з позовною заявою звернувся ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначив, що з 01 січня 2007 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області, яке уповноважене проводити йому нарахування та виплату пенсії відповідно до Закону Україну "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

На виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 28 грудня 2018 року, ухваленому у справі №120/4242/18-а, ІНФОРМАЦІЯ_1 направлено до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області довідку про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії з врахуванням посадового окладу у розмірі 8180 гривень.

Проте, починаючи з 01 серпня 2019 року, орган Пенсійного фонду зменшив розмір пенсії ОСОБА_1 до розміру, який існував до перерахунку 01 травня 2019 року.

На неодноразові звернення позивача Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області повідомило, що у зв'язку із надходженням від ІНФОРМАЦІЯ_2 довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 01 травня 2019 року здійснено перерахунок пенсії, виходячи із грошового забезпечення в розмірі 8180 гривень. З приводу проведення перерахунку пенсії за період з 01 січня 2018 року по 30 квітня 2019 року, то Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області підготовлено запит до Пенсійного фонду України. З приводу припинення з 01 серпня 2019 року виплати пенсії, виходячи із розміру грошового забезпечення 8180 гривень, то, на думку відповідача, з огляду на набрання законної сили 05 березня 2019 року рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18 відсутні підстави для врахування довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , виходячи із 8180 гривень.

Не погоджуючись із такими діями, ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом, у якому просить визнати протиправними дії відповідача щодо зменшення з 01 серпня 2019 року розміру пенсії, встановленого на підставі довідки Вінницького обласного військового комісаріату ХЛ58543 від 09 квітня 2019 року, з урахуванням посадового окладу в розмірі 8180 гривень; зобов'язати відповідача поновити виплату пенсії з 01 серпня 2019 року в розмірі грошового забезпечення відповідно до вказаної довідки; зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплату основного розміру пенсії з 01 січня 2018 року з урахуванням розміру грошового забезпечення, визначеного відповідно до довідки ІНФОРМАЦІЯ_2 від 09 квітня 2019 року, виходячи з посадового окладу в розмірі 8180 гривень.

Ухвалою від 04 листопада 2019 року відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено розгляд її здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Також цією ухвалою витребувано у відповідача належним чином засвідчені копії матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1 , які стосуються предмету спору.

14 листопада 2019 року відповідачем подано відзив на позовну заяву, у якому зазначено, що Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області заперечує проти задоволення позовних вимог, вважає їх безпідставними та необґрунтованими. Зокрема, відзив аргументований тим, що на виконання постанов Кабінету Міністрів України №704 від 30 серпня 2017 року та №103 від 21 лютого 2018 року ІНФОРМАЦІЯ_1 видано довідку про розмір грошового забезпечення №ХЛ61930, на підставі якої органом Пенсійного фонду здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2018 року, виходячи з розміру посадового окладу 6480 гривень. На виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 28 грудня 2018 року, ухваленому у справі №120/4242/18-а, ІНФОРМАЦІЯ_1 направлено до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області довідку про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії з врахуванням посадового окладу у розмірі 8180 гривень. Проте, Головним управлінням на підставі вказаної довідки не проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 , оскільки рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 28 грудня 2018 року не передбачено вимог зобов'язального характеру до пенсійного органу. Крім того, на запит Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Пенсійний фонд України роз'яснив, що з огляду на набрання законної сили 05 березня 2019 року рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18 відсутні підстави для врахування довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , виходячи із 8180 гривень.

На виконання вимог ухвали суду від 04 листопада 2019 року до суду подано оригінал пенсійної справи ОСОБА_1 .

При ухваленні судового рішення в порядку письмового провадження слід враховувати особливості складення повного тексту судового рішення, постановленого в порядку письмового провадження.

Так, при ухваленні судового рішення суд зважає на положення частини 4 статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України, якою передбачено, що судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Разом із тим, суд звертає увагу на частину 5 статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно із якою датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Відтак, аналіз приписів статтей 243 та 250 Кодексу адміністративного судочинства України дає підстави для висновку, що у разі постановлення рішення у письмовому провадженні воно має бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення строку розгляду відповідної справи; при цьому, дата ухвалення рішення в порядку письмового провадження має співпадати із датою складення повного рішення.

Зважаючи на те, що ухвалою від 04 листопада 2019 року відкрито провадження у справі та вирішено розгляд її здійснювати в порядку письмового провадження, тому повний текст рішення складено до закінчення строку, встановленого частиною 1 статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд встановив такі обставини.

ОСОБА_1 з 01 січня 2007 року знаходиться на пенсійному забезпеченні в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

На виконання постанов Кабінету Міністрів України №704 від 30 серпня 2017 року та №103 від 21 лютого 2018 року ІНФОРМАЦІЯ_1 надіслано до пенсійного органу довідку про розмір грошового забезпечення, на підставі якої органом Пенсійного фонду здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2018 року, виходячи з розміру посадового окладу 6480 гривень.

Не погодившись із такими діями обласного військового комісаріату, ОСОБА_1 оскаржив їх в судововму порядку.

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 28 грудня 2018 року у справі №120/4242/18-а адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено частково шляхом визнання протиправними дій Вінницького обласного військового комісаріату щодо зниження грошового забезпечення, встановленого на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_2 №ХЛ58543 із урахуванням посадового окладу в розмірі 6480 гривень; зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_3 виготовити та направити нову довідку до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2018 року, що враховується для перерахунку пенсії із урахуванням посадового окладу ОСОБА_1 в розмірі (співвідношення розміру посадового окладу до 01.01.2018 - 1560 грн. тарифний розряд за посадою 46, тарифний коефіцієнт 4,64) згідно постанови КМУ від 30.08.2017 №704 та додаткам №23, 24 згідно наказу МОУ №90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних сил України"; в задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Ухвалою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 15 березня 2019 року апеляційну скаргу ІНФОРМАЦІЯ_2 повернуто особі, яка її подала.

На виконання вимог рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 28 грудня 2018 року, постановленого у справі 120/4242/18-а, ІНФОРМАЦІЯ_1 направлено до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для обчислення пенсії з врахуванням посадового окладу у розмірі 8180 гривень.

На підставі отриманої довідки відповідачем 01 травня 2019 року здійснено перерахунок пенсії позивача, виходячи із посадового окладу, зазначеного у цій довідці, в розмірі 8180 гривень, про що свідчить лист Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області вих. №895/Г-12 від 03 травня 2019 року, здійснений пенсійним органом розрахунок, а також підтверджується довідкою про доходи пенсіонера вих. 2222 від 06 серпня 2019 року.

Проте, вже з 01 серпня 2019 року відповідачем здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 , виходячи з посадового окладу 6480 гривень. Підставою такого перерахунку визначено - "уточнення посадового окладу".

ОСОБА_1 06 та 08 серпня 2019 року звертався до органу Пенсійного фонду із заявами, у яких просив відновити виплату пенсії, виходячи з посадового окладу в розмірі 8180 гривень.

Листом Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області вих. №895/Г-12 від 03 травня 2019 року заявника повідомлено, що у зв'язку із надходженням від ІНФОРМАЦІЯ_2 довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 01 травня 2019 року здійснено перерахунок пенсії, виходячи із грошового забезпечення в розмірі 8180 гривень. З приводу проведення перерахунку пенсії за період з 01 січня 2018 року по 30 квітня 2019, то Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області підготовлено запит до Пенсійного фонду України.

Іншим листом вих. №2417/Г-12 від 23 серпня 2019 року повідомлено, що 05 березня 2019 року набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18, яким визнано протиправними та нечинними, зокрема пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб". Нормативно-правові акти щодо визначення умов, порядку та розмірів, за якими має проводитись перерахунок пенсії, після дати набрання законної сили згаданим судовим рішенням не приймалось. Відтак, відсутні підстави для врахування довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , виходячи із 8180 гривень. Окрім того, у листі зазначено, що рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 28 грудня 2018 року у справі 120/4242/18-а не містить зобов'язань до органу Пенсійного фонду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зважає на таке.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно до частини 4 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

На реалізацію частини 4 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2018 року №45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (надалі - Порядок №45).

Пунктом 1 Порядку №45 встановлено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пунктів 2, 3 Порядку №45 Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС. Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Водночас, пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (підлягає застосуванню в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Аналіз наведених положень свідчить про те, що пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Перерахунок пенсії, в свою чергу, є запорукою достойного рівня життя пенсіонерів та співрозмірності витрат отриманим доходам. Перерахунок пенсії залежить від розміру мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, визначеного на одну працездатну особу, рівня інфляції та грошових коливань в країні. Механізм та порядок перерахунку пенсій затверджується актами органів державної влади, зокрема Кабінетом Міністрів України. Починаючи з 01 січня 2017 року законодавцем змінено правові підстави перерахунку пенсії військовослужбовцям та віднесено виключно до повноважень Кабінету Міністрів України визначати умови, порядок проведення перерахунку пенсії та встановлювати розміри проведених виплат. Перерахунку пенсії передує система юридичних фактів і лише при їх настанні виникає обов'язок уповноваженого органу здійснити такий перерахунок.

Відтак, суд дійшов висновку, що набрання 01 березня 2018 року чинності постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30 серпня 2017 року №704, якою змінено (збільшено) грошове забезпечення військовослужбовців, є обставиною, що тягне за собою зміну розміру пенсії позивача, призначеної на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Водночас, з огляду на норми пунктів 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" позивач набув право на перерахунок пенсії, починаючи з 01 січня 2018 року.

Судом встановлено, що орган Пенсійного фонду, отримавши 10 квітня 2019 року від ІНФОРМАЦІЯ_2 нову довідку про грошове забезпечення ОСОБА_1 (виходячи із посадового окладу в розмірі 8180 гривень), здійснив перерахунок пенсії лише 01 травня 2019 року, а не з моменту набуття позивачем права на перерахунок, що не узгоджується із наведеними вище приписами нормативно-правових актів.

Більше того, з 01 серпня 2019 відповідач самостійно здійснив перерахунок пенсії позивача, внаслідок чого був зменшений розмір грошового забезпечення останнього.

Разом із тим, на переконання суду, беззаперечним є право позивача на перерахунок пенсії з 01 січня 2018 року, а його передумовою є оформлення нової довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 на виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 28 грудня 2018 року у справі № 120/4242/18-а.

Отже, право позивача на перерахунок пенсії підлягає реалізації з моменту його виникнення на підставі довідки, направленої на виконання рішення суду.

Водночас, відповідачем безпідставно здійснено перерахунок пенсії позивача на підставі нової довідки, що надійшла з ІНФОРМАЦІЯ_2 , лише 01 травня 2019 року.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовна вимога про зобов'язання відповідача провести перерахунок та виплату пенсії позивачеві з 01 січня 2018 року по 30 квітня 2019 року з урахуванням розміру грошового забезпечення, визначеного у довідці ІНФОРМАЦІЯ_2 №ХЛ58543 від 09 квітня 2019 року, виходячи з посадового окладу в розмірі 8180 гривень, є обгрунтованою та підлягає задоволенню.

З приводу позовної вимоги про визнання протиправними дій відповідача щодо зменшення грошового забезпечення позивачеві з 01 серпня 2019 року, то слід звернути увагу на таке.

Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", чітко визначений алгоритм дій проведення перерахунку пенсій, а саме: відповідні державні органи повідомляють Пенсійний фонд України про підстави такого перерахунку, в свою чергу, Пенсійний фонд України повідомляє Головні управління Пенсійного фонду України в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку; надалі головні управління складають відповідні списки таких осіб та подають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

З огляду на викладене, органи Пенсійного фонду України не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір пенсії, а здійснюють її нарахування на підставі наданих їм відповідними органами довідок про розмір грошового забезпечення, а розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення, зазначених у таких довідках.

Разом із тим, як свідчать матеріали справи, відповідач за відсутності необхідних документів та за наявності довідки ІНФОРМАЦІЯ_2 №ХЛ58543 від 09 квітня 2019 року, якою визначено розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , що враховується для перерахунку пенсій, у сумі 8180 гривень, здійснив перерахунок пенсії позивача, виходячи з розміру грошового забезпечення у сумі 6480 гривень.

Такі дії відповідача суперечать наведеним вище приписам нормативних актів та є протиправними, а тому позовні вимоги в частині визнання протиправними дій відповідача щодо зниження грошового забезпечення позивачеві з 01 серпня 2019 року також підлягають задоволенню.

При цьому, критично слід оцінити посилання відповідача як на підставу для відмови у задоволенні позовних вимог на те, що 05 березня 2019 року набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18, адже набрання вказаним судовим рішенням законної сили не впливає на право ОСОБА_1 на перерахунок пенсії відповідно до чинних на момент виникнення такого права нормативно-правових актів.

Визначаючись з приводу позовної вимоги про зобов'язання відповідача поновити виплату пенсії позивачеві з 01 серпня 2019 року у розмірі грошового забезпечення, визначеного відповідно до довідки ІНФОРМАЦІЯ_2 №ХЛ58543 від 09 квітня 2019 року, виходячи з посадового окладу в розмірі 8180 гривень, то суд враховує наступне.

Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій.

Водночас, згідно з пунктом 10 частини 2 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України суд може прийняти рішення про інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

При обранні способу відновлення порушеного права позивача суд керується принципом ефективності такого захисту, що обумовлює безпосереднє поновлення судовим рішенням прав особи, що звернулась за судовим захистом без необхідності додаткових її звернень та виконання будь-яких інших умов для цього.

З огляду на те, що суд дійшов висновку, що дії відповідача щодо зниження грошового забезпечення позивачеві, встановленого станом на 01 серпня 2019 року, є протиправними, тому для відновлення порушених прав та інтересів позивача слід зобов'язати відповідача поновити виплату пенсії позивачеві з 01 серпня 2019 року, виходячи з розміру грошового забезпечення, визначеного відповідно до довідки ІНФОРМАЦІЯ_2 №ХЛ58543 від 09 квітня 2019 року, адже органом Пенсійного фонду безпідставно здійснено перерахунок пенсії позивача, що призвело до зменшення розміру пенсійних виплат останнього.

Згідно з частиною 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частин 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень та докази, надані позивачем, суд доходить висновку про наявність підстав для задоволення позову.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат у справі, суд зважає на приписи частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно із якими при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Разом із тим, у матеріалах адміністративної справи відсутні докази понесення сторонами судових витрат, а тому відсутні підстави для відшкодування таких будь-якій стороні.

Керуючись статтями 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 243, 245, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо зменшення 01 серпня 2019 року грошового забезпечення ОСОБА_1 , встановленого на підставі довідки Вінницького обласного військового комісаріату ХЛ58543 від 09 квітня 2019 року.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області поновити виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 серпня 2019 року у розмірі грошового забезпечення, визначеного відповідно до довідки Вінницького обласного військового комісаріату ХЛ58543 від 09 квітня 2019 року.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2018 року по 30 квітня 2019 року, виходячи з грошового забезпечення, що визначене у довідці Вінницького обласного військового комісаріату ХЛ58543 від 09 квітня 2019 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 КАС України.

Відповідно до частини 1 статті 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 )

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (місцезнаходження: 21100, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 13322403)

Рішення суду у повному обсязі складено 11.01.2020

Суддя Яремчук Костянтин Олександрович