Справа № 127/32744/19
Провадження № 3/127/8866/19
"14" січня 2020 р.м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Бернада Є.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 не сплачує аліменти на утримання дружини, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців з дня пред'явлення виконавчого документа та станом на 18.11.2019 р. становить 30492,48 грн.
ОСОБА_1 в судовому засіданні винуватість у вчиненні правопорушення не визнав та суду пояснив, що на даний час він перебуває на обліку у службі зайнятості, як особа, яка шукає роботу. Протягом 2019 року він сплачував аліменти на депозитний рахунок виконавчої служби, однак виконавцем невірно здійснювався розподіл отриманих коштів, внаслідок чого виникла заборгованість.
Державний виконавець ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснила, що стосовно ОСОБА_1 відкрито два виконавчих провадженнях за виконавчими листами про стягнення аліментів на утримання дитини та дружини. Дані провадження були на виконанні у різних державних виконавців. Їх зведення згідно з приписами законодавства не допускається, тому виконавчі документи у таких категоріях справ виконуються окремо. В подальшому обидва виконавчі провадження були передані їй. Після проведення перевірки, здійснили перерахунок та з'ясували, що ОСОБА_1 сплачував аліменти лише на утримання дитини, а за іншим виконавчим листом виникла заборгованість.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до статті 280 КпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
З диспозиції частини першої статті 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КпАП) слідує, що адміністративна відповідальність настає у разі несплати аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 не сплачує аліменти на утримання дружини, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців з дня пред'явлення виконавчого документа, в сумі 30492,48 грн.
Згідно з виконавчим листом Козятинського міськрайонного суду Вінницької області у справі від 20.04.2018 р. у справі № 133/335/18 судом вирішено стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3 аліменти у розмірі 1500 грн. на її утримання, щомісячно до досягнення дитиною трирічного віку. На підставі зазначеного виконавчого листа 20.06.2018 р. старшим державним виконавцем Вінницького районного відділу ДВС ГТУЮ у Вінницькій області Бараболею Н.А. винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 56635278.
ОСОБА_1 в судовому засіданні обставини, викладені у протоколі заперечив, пояснивши, що перераховує кошти на депозитний рахунок виконавчої служби. При цьому надав суду копію відповіді старшого державного виконавця ОСОБА_4 В. ОСОБА_5 . від 24.07.2019 р. за № 1/088/15.3-25/10, згідно з якою станом на 01.12.2018 р. він повністю розрахувався по аліментам на користь дитини, сплативши 17736,50 грн., а також сплатив 12782 грн. протягом 2019 року.
З наданої ОСОБА_1 копії відповіді також вбачається, що у Вінницькому районному відділі ДВС на виконанні перебуває два виконавчих провадження, а саме: № 56635278 - за виконавчим листом про стягнення аліментів на утримання дружини та № 56236088 - судовим наказом про стягнення аліментів на утримання дитини.
Крім того, ОСОБА_1 надав суду копію відповіді старшого державного виконавця Киричук ОСОБА_6 від 16.12.2019 р., зі змісту якої слідує, що грошові кошти, які надійшли від ОСОБА_1 на депозитний рахунок виконавчої служби, були зараховані по одному виконавчому провадженні, а саме: № 56236088, тобто в рахунок погашення заборгованості по аліментам на утримання дитини.
Однак, як вже було зазначено судом, протокол про адміністративне правопорушення складено відносно ОСОБА_1 , саме через несплату аліментів на утримання дружини, тобто за виконавчим провадженням № 55635278. На підтвердження даної обставини до протоколу про адміністративне правопорушення долучено розрахунок заборгованості по сплаті аліментів, відповідно до якого станом на 31.10.2019 р. у ОСОБА_1 наявна заборгованість у сумі 30492,48 грн.
Враховуючи викладене, суд приходить до переконання, що обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення знайшли своє підтвердження в судовому засіданні, а тому суд вважає, що дії ОСОБА_1 охоплюються складом адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 183-1 КпАП, за ознаками несплати аліментів на утримання одного з подружжя, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.
При вирішенні питання про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь вини, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, та вважає за доцільне з метою попередження вчинення ним аналогічних правопорушень у майбутньому застосувати до останнього адміністративне стягнення у виді суспільно корисних робіт.
Згідно зі статтею 40-1 КпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до пункту 5 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи, на яку накладено стягнення, справляється судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись статтями 183-1, 283, 284 КпАП, суд
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення у виді 120 (ста двадцяти) годин суспільно корисних робіт.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 420,40 гривень.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: