ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
14 січня 2020 року м. Київ № 640/60/20
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Головань О.В., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовом ОСОБА_1
до ОСОБА_2
про зобов'язання вчинити дії
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до ОСОБА_2 про
накладення на ОСОБА_2 штраф у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
зобов'язання ОСОБА_2 надати письмову відповідь на звернення від 27.11.2019 р.
Згідно змісту позовних вимог позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 , як голови правління ОСББ "Башта", членом якого є позивач як мешканець будинку за адресою: АДРЕСА_1 , у зв'язку з відсутністю відповіді на його звернення, поданого в порядку Закону України "Про звернення громадян".
Згідно ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
В даному випадку у суду наявні підстави для висновку про звернення позивача до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом, йому непідсудним, а саме.
Згідно зі ст. 4 КАС України публічно-правовий спір - спір, у якому:
хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв'язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або
хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов'язує надавати такі послуги виключно суб'єкта владних повноважень, і спір виник у зв'язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або
хоча б одна сторона є суб'єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв'язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб'єкта владних повноважень або іншої особи,
суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Згідно з ч. 1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: 1) спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
ОСОБА_2 як голова правління ОСББ "Башта" не є суб'єктом владних повноважень в розумінні КАС України, не здійснює щодо позивача владні управлінські функції, тому спір між позивачем як мешканцем будинку та головою ОСББ у цьому будинку не є публічно-правовим, а має вирішуватися в порядку ЦПК України.
Згідно з ч. 1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Окремо суд зазначає, що до юрисдикції адміністративних судів не відноситься вирішення питання про притягнення осіб до адміністративної відповідальності згідно з КУпАП.
Згідно зі ст. 221 КУпАП судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 212-3 КУпАП.
Згідно з ч. 2 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів не поширюється на справи: 3) про накладення адміністративних стягнень, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 170 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо: позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
На підставі вищенаведеного, п. 1 ч. 1 ст. 170 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.
2. Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі разом з позовними матеріалами надіслати позивачу негайно.
3. На виконання вимог ч. 6 ст. 170 КАС України роз'яснити позивачу, що розгляд справи в частині вимог про зобов'язання надати відповідь має здійснюватися в порядку ЦПК України, в частині притягнення до адміністративної відповідальності - в порядку КУпАП.
Ухвала може бути оскаржена протягом п'ятнадцяти днів з дня її виготовлення
Суддя О.В. Головань