13 січня 2020 року м. Житомир справа № 240/159/20
категорія 106020000
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Лавренчук О.В.,
розглянувши з власної ініціативи питання про залучення до участі у справі ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
До Житомирського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із позовом до Міністерства оборони України у якому просить:
- визнати протиправним і скасувати рішення Міністерства оборони України про відмову мені у призначенні одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням з 05 грудня 2018 року інвалідності 3 групи, внаслідок травм, пов'язаних із захистом Батьківщини, з урахуванням раніше виплачених сум страхування, оформлене протоколом засідання № 40 від 29 березня 2019 року комісії МОУ з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум;
- зобов'язати Міністерство оборони України нарахувати та виплатити мені одноразову грошову допомогу у зв'язку із встановленням інвалідності війни 3 групи, внаслідок поранення і захворювань, пов'язаних з захистом Батьківщини, під час виконанням мною обов'язків військової служби, в розмірі 250 - кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на день встановлення інвалідності, відповідно до Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та постанови КМУ від 25.12.2013 № 975, з урахуванням раніше виплачених сум.
Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 13 січня 2020 року відкрито спрощене позовне провадження.
Розглянувши необхідність залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, суд зазначає наступне.
Механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності (далі - одноразова грошова допомога) військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві визначено ПОРЯДКОМ призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 р. № 975 (далі - Порядок №975).
Відповідно до п. 13 Порядку №975 керівник уповноваженого органу подає у 15-денний строк з дня реєстрації всіх документів розпорядникові бюджетних коштів висновок щодо виплати одноразової грошової допомоги, до якого обов'язково додаються документи, зазначені в пунктах 10 та 11 цього Порядку. Розпорядник бюджетних коштів у місячний строк після надходження всіх зазначених документів приймає рішення про призначення одноразової грошової допомоги або про відмову в її призначенні, або про повернення документів на доопрацювання (у разі, коли документи подано не в повному обсязі, потребують уточнення чи подано не за належністю) і надсилає зазначене рішення разом з документами уповноваженому органу для видання наказу про виплату такої допомоги особам, які звернулися за нею, а в разі відмови чи повернення документів на доопрацювання - для письмового повідомлення заявника з обґрунтуванням мотивів відмови чи повернення документів на доопрацювання.
Суд відмічає, що уповноваженим органом у даному випадку є Житомирський обласний військовий комісаріат.
Частиною 2 ст. 49 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Враховуючи викладене, суд вважає, що рішення у даній адміністративній справі може вплинути на права та обов'язки ІНФОРМАЦІЯ_2 , а тому є необхідність залучити його до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спру на стороні відповідача.
Керуючись статтями 49, 241-243, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спру на стороні відповідача - ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).
Встановити Житомирському обласному військовому комісаріату строк для подання пояснення на позов протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання даної ухвали.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання суддею та окремо не оскаржується.
Суддя О.В. Лавренчук