про залишення позовної заяви без руху
13 січня 2020 р. Справа № 480/166/20
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Кравченко Є.Д., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області про визнання протиправними та скасування постанов,-
До Сумського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області, в якій просить:
- визнати протиправною та скасувати постанову відділу примусового виконання рішень УДВС ГТУЮ в Сумській області від 21.11.2019 про стягнення виконавчого збору у ВП № 49585358;
- визнати протиправною та скасувати постанову відділу примусового виконання рішень УДВС ГТУЮ в Сумській області від 25.11.2019 про відкриття виконавчого провадження № 60695116;
- визнати протиправною та скасувати постанову відділу примусового виконання рішень УДВС ГТУЮ в Сумській області від 21.11.2019 про стягнення виконавчого збору у ВП № 25094236;
- визнати протиправною та скасувати постанову відділу примусового виконання рішень УДВС ГТУЮ в Сумській області від 25.11.2019 про відкриття виконавчого провадження № 0694873.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку, що поданий адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно із п. 11 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Проте, позивачем не зазначено у позовній заяві власне письмове підтвердження про те, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Отже, позивачу необхідно надати зазначене власне письмове підтвердження.
Відповідно до ч. 3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору врегульовані Законом України "Про судовий збір".
Згідно із п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - 0,4 відсотка розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (840,80 грн.); за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою, - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (10510, 00 грн).
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як встановлено зі змісту позовних вимог позивач просить визнати протиправними та скасувати постанови відділу примусового виконання рішень УДВС ГТУЮ в Сумській області від 21.11.2019 про стягнення виконавчого збору у ВП № 49585358 та від 21.11.2019 про стягнення виконавчого збору у ВП № 25094236 на загальну суму 61213,16 грн., отже позивачем заявлено позовні вимоги майнового характеру.
Крім того, позивач просить визнати протиправними та скасувати постанови відділу примусового виконання рішень УДВС ГТУЮ в Сумській області від 25.11.2019 про відкриття виконавчого провадження № 60695116 та від 25.11.2019 про відкриття виконавчого провадження № 0694873.
Отже, позивачем заявлено, також, дві позовні вимоги немайнового характеру.
При цьому, позивачем до позовної заяви не додано доказів сплати судового збору.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно подати докази сплати судового збору в загальній сумі 2522,40 грн. (840,80 грн. за вимоги майнового характеру + 1681,60 грн. (840,8*2) за дві вимоги немайнового характеру) відповідно до ставок, визначених п. п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір". Дані кошти повинні бути перераховані за наступними реквізитами: отримувач - УК у м. Сумах/м. Суми/22030101, МФО 899998, банк отримувача - Державне казначейство України, код ЄДРПОУ 37970593, рахунок UA878999980313151206084018540, код класифікації доходів бюджету 22030101. У призначенні платежу платник судового збору повинен вказати слова "судовий збір", код ЄДРПОУ суду, до якого він звертається, пункт з таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору.
Відповідно до ч. 4 ст. 161 КАС України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ч. 5 ст. 94 КАС України учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Судом встановлено, що позивачем додано до позовної заяви копії документів, які жодним чином не засвідчені та не можуть бути належними доказами обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Крім того, до позовної заяви не додано документа, який зазначений в переліку додатків, а саме копії постанови про відкриття виконавчого провадження від 10.12.2015.
Отже, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду оригіналів або належним чином засвідчених копій усіх документів, зазначених в додатках до позовної заяви.
Крім того, відповідно до ч. 6 ст. 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Відповідно до ч. 1 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Згідно із ч. 1, 2 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.
Статтею 287 КАС України встановлено особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 287 КАС України позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Як встановлено зі змісту позовної заяви та доданих до неї документів позивач оскаржує постанови державного виконавця від 21.11.2019 та від 25.11.2019, водночас, до суду звернувся лише 09.01.2020, тобто з пропуском встановленого Кодексом адміністративного судочинства України десятиденного строку.
При цьому, ані доказів на підтвердження дати отримання оскаржуваних постанов, ані заяви про поновлення строку звернення до суду до позовної заяви додано не було.
Згідно із ч. 1 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне позовну заяву залишити без руху та запропонувати позивачу усунути вищевказані недоліки, звернутися із заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Керуючись ч. 1 ст. 123, ч. 1 ст. 169 КАС України, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Відділ примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області про визнання протиправними та скасування постанов - залишити без руху.
Позивачу усунути недоліки позовної заяви в 10-денний строк з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із позовною заявою.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Є.Д. Кравченко