Рішення від 13.01.2020 по справі 480/4432/19

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

вул. Герасима Кондратьєва, 159, м. Суми, 40021, E-mail: inbox@adm.su.court.gov.ua

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 січня 2020 р. Справа № 480/4432/19

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Павлічек В.О.,

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області до Приватного виробничо-комерційного підприємства "Терра" про застосування заходів реагування,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області (далі по тексту - позивач) звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Приватного виробничо-комерційного підприємства "Терра" (далі по тексту - відповідач), в якій просить застосувати захід реагування до Приватного виробничо-комерційного підприємства «ТЕРРА», яке зареєстроване за адресою: Сумська область, місто Суми, вул. Леваневського, 22, кв. 19, код ЄДРПОУ 30991890 у вигляді часткового зупинення його роботи, а саме: повного зупинення експлуатації будівель та споруд Приватного виробничо-комерційного підприємства «ТЕРРА» за адресою: Сумська область, місто Суми, вул. І. Піддубного, 27 до повного усунення порушень вимог законодавства з питань пожежної безпеки, виявлених під час перевірки, а саме пунктів 2-38 Акту № 456 від 22.10.2019, шляхом - опечатування, опломбування, знеструмлення.

Позовні вимоги обгрунтовуються тим, що у період з 21.10.2019 по 22.10.2019 посадовими особами Управління було здійснено планову перевірку Приватного виробничо-комерційного підприємства "Терра", за результатами якої було складено акт перевірки від 22.10.2019 року № 456. Вказаною перевіркою будівель, приміщень та територій Приватного виробничо-комерційного підприємства "Терра" виявлені численні порушення вимог законодавства у сфері пожежної безпеки. Позивач стверджує, що порушення виявлені під час перевірки, фактично створюють загрозу життю та здоров'ю людей.

Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі без виклику сторін та встановлено строк відповідачу для подання відзиву та доказів, які наявні у відповідача, а також встановлено строк позивачу для подання відповіді на відзив, а відповідачу заперечення.

Проте вимоги суду відповідачем виконано не було, відзив на позовну заяву суду не надано.

Відповідно до ч. 1, 4 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України, суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою відео- та (або) звукозаписувального технічного засобу в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. У разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

З матеріалів справи судом встановлено, що Управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області 20.06.2019 був виданий припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки № 214 щодо Приватного виробничо-комерційного підприємства "Терра", в якому з суб'єктом господарювання узгоджено строк виконання порушень до 20.07.2019 (а.с. 31-33).

З метою перевірки виконання пунктів припису № 214 від 20.06.2019, після закінчення узгодженого строку усунення порушень за цим приписом, у відповідності до статті 66 Кодексу цивільного захисту України та на підставі ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 № 877-У Сумським міським відділом Управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області видано наказ "Про проведення перевірок" № 49 від 18.10.2019 та оформлено посвідчення на проведення заходу державного нагляду (контролю) № 478 від 18.10.2019 (а.с. 16-17).

Копію посвідчення на проведення заходу державного нагляду (контролю) № 478 від 18.10.2019 було вручено директору Приватного виробничо-комерційного підприємства "Терра" 21.10.2019 року, про що свідчить його особистий підпис (а.с. 17 (зворотній бік).

У період з 21.10.2019 по 22.10.2019 посадовими особами Управління було здійснено позапланову перевірку Приватного виробничо-комерційного підприємства «ТЕРРА», яке зареєстроване за адресою: Сумська область, місто Суми, вул. Леваневського, 22, кв. 19, код ЄДРПОУ 30991890, за результатами якої було складено Акт перевірки додержання (виконання) вимог законодавства у сфері пожежної безпеки від 22.10.2019 № 456 (а.с. 18-27).

Акт перевірки підписаний директором Приватного виробничо-комерційного підприємства "Терра" без зауважень та заперечень, примірник акту перевірки отриманий ним 22.10.2019 року (а.с. 29).

Під час перевірки будівель, приміщень та території Приватного виробничо-комерційного підприємства «ТЕРРА» за адресою: Сумська область, місто Суми, вул. І. Піддубного, 27 виявлені численні порушення вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, що фактично створюють загрозу життю та здоров'ю людей, а саме:

- відсутній покажчик місця розташування пожежного гідранту об'ємний зі світильником або плоскі із застосуванням світловідбивних покриттів, літерним індексом ПГ, цифровими значеннями відстані в метрах від покажчика до гідранта, внутрішнього діаметра трубопроводу в міліметрах, зазначенням виду водопровідної мережі (тупикова чи кільцева), що є порушенням п. 2.1 розділу V Наказу МВС №1417 від 30.12.2014 року «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні»;

- пожежний щит не укомплектований засобами пожежогасіння згідно норм належності, що є порушенням п. 3.11 розділу V Наказу МВС №1417 від 30.12.2014 року «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні»;

- приміщення не забезпечено первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності, що є порушенням п. 3.6 розділу V; п. 4, розділу V Наказу МВС №1417 від 30.12.2014 року «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні»; Наказу Міністерства внутрішніх справ України № 25 від 15.01.2018 року;

- не проведено технічне обслуговування вогнегасників, що є порушенням п. 3.17 розділу V Наказу МВС №1417 від 30.12.2014 року «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні»;

- допускається застосування на шляхах евакуації матеріалів для облицювання стелі з невизначеними показниками пожежної небезпеки, що є порушенням п. 2.23 розділу III; п.7.3.3 Наказу МВС №1417 від 30.12.2014 року «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні»; ДБН В.1.1-7:2016;

- не визначено розпорядчим документом на території підприємства спеціальні місця для куріння, що є порушенням п. 1.19 розділу III Наказу МВС №1417 від 30.12.2014 року «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні»;

- допускається зберігання в приміщенні вентиляційної камери лакофарбових виробів, що є порушенням п. 2.12 розділу III Наказу МВС №1417 від 30.12.2014 року «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні»;

- місце проведення зварювальних робіт не забезпечено первинними засобами пожежогасіння, що є порушенням п. 1.1 розділу VII Наказу МВС №1417 від 30.12.2014 року «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні»;

- допускається користування пошкодженими розетками (побутове приміщення), що є порушенням п. 1.18 розділу IV Наказу МВС №1417 від 30.12.2014 року «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні»;

- до зварювальних робіт допущено осіб, які не пройшли у встановленому порядку навчання за програмою пожежно-технічного мінімуму та щорічної перевірки знань з одержанням спеціального посвідчення, що є порушенням п. 1.1 розділу VII Наказу МВС №1417 від 30.12.2014 року «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні»;

- приміщення, у яких розміщено оргтехніку не забезпечено переносними газовими вогнегасниками з розрахунку один вогнегасник ВВК-1,4 чи ВВК-2, але не менше ніж один вогнегасник зазначених типів на приміщення, що є порушенням п. 3.9 розділу V; п. 6 розділу VI Наказу МВС №1417 від 30.12.2014 року «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні»; Наказу Міністерства внутрішніх справ України № 25 від 15.01.2018 року;

- не призначено відповідальну особу за пожежну безпеку, що є порушенням п. 2 розділу II Наказу МВС №1417 від 30.12.2014 року «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні»;

- посадові особи не пройшли навчання і перевірку знань з питань пожежної безпеки, що є порушенням п. 16 розділу II; п. 16. Наказу МВС №1417 від 30.12.2014 року «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні»; Постанови КМУ №444 від 26.06.2013р.;

- особи, що залучаються до проведення інструктажів, навчання і перевірки знань з питань цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, не пройшли спеціальну підготовку на територіальних курсах, у навчально-методичних центрах цивільного захисту та безпеки життєдіяльності відповідно до вимог типового положення про них, що є порушенням п. 16 розділу II; п. 14 Наказу МВС №1417 від 30.12.2014 року «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні»; Постанови КМУ №444 від 26.06.2013р.;

- відсутній журнал обліку вогнегасників, що є порушенням п. 3.17 розділу V; п. 3 розділу III Наказу МВС №1417 від 30.12.2014 року «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні»; Наказу Міністерства внутрішніх справ України № 25 від 15.01.2018 року;

- на об'єкті відповідним документом (наказом, інструкцією тощо) не встановлено протипожежний режим, що є порушенням п. 3 розділу II Наказу МВС №1417 від 30.12.2014 року «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні»;

- для приміщень не розроблені інструкції про заходи пожежної безпеки, що є порушенням п. 4 розділу II Наказу МВС №1417 від 30.12.2014 року «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні»;

- з працівниками підприємства не проведено інструктаж з питань цивільного захисту, пожежної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях, що є порушенням п. 15 розділу II; п. 16 Наказу МВС №1417 від 30.12.2014 року «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні»; Постанова КМУ №444 від 26.06.2013р.;

- будівлі не обладнано установками від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів, що є порушенням п. 1.21 розділу IV; п. 4.3 Наказу МВС №1417 від 30.12.2014 року «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні»; ДСТУ Б В.2.5-38:2008;

- не встановлено порядок проведення планово-попереджувальних ремонтів та оглядів вентиляційного обладнання, що є порушенням п. 3 розділу II Наказу МВС №1417 від 30.12.2014 року «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні»;

- дерев'яні конструкції горища не оброблені засобами вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності, що є порушенням п. 2.5 розділу III Наказу МВС №1417 від 30.12.2014 року «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні»;

- допускається використовувати горище для зберігання сторонніх речей та матеріалів, що є порушенням п. 2.12 розділу III Наказу МВС №1417 від 30.12.2014 року «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні»;

- сходові марші не огороджені поручнями (вихід з кабінети директора), що є порушенням п. 2.29 розділу III Наказу МВС №1417 від 30.12.2014 року «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні»;

- не визначено категорію щодо вибухопожежної та пожежної небезпеки і клас зони всіх будівель і приміщень виробничого та складського призначення, які необхідно позначати на вхідних дверях, що є порушенням п. 2.9 розділу III Наказу МВС №1417 від 30.12.2014 року «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні»;

- допускається влаштування тимчасових електромереж (побутове приміщення; кімната охорони; електроцех; літейний цех), що є порушенням п. 1.8 розділу IV Наказу МВС №1417 від 30.12.2014 року «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні»;

- не встановлено протипожежні двері 2-го типу в приміщення котельні, що є порушенням п. 2.3 розділу ІІІ; п. 3.7; п. 6.4, таблиця 3 Наказу МВС №1417 від 30.12.2014 року «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні»; ДБН В.2.5-77:2014; ДБН В.1.1-7:2016;

- відсутній вихід з убудованої котельні безпосередньо назовні, що є порушенням п. 2.23 розділу III; п. 6.9 Наказу МВС №1417 від 30.12.2014 року «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні»; ДБН В.2.5-77:2014;

- приміщення котельні не забезпечено первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності, що є порушенням п. 3.6, п. 3.9 розділу V; п. 4 розділу V Наказу МВС №1417 від 30.12.2014 року «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні»; Наказу Міністерства внутрішніх справ України № 25 від 15.01.2018 року;

- не передбачено по одному газовому вогнегаснику з величиною заряду вогнегасної речовини 3 кг і більше на 20 м2 площі підлоги електрощитової, що є порушенням п. 3.9 розділу V; п. 5 розділу VI Наказу МВС №1417 від 30.12.2014 року «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні»; Наказу Міністерства внутрішніх справ України № 25 від 15.01.2018 року;

- захаращено шляхи евакуації сторонніми матеріалами та меблями (літейний цех), що є порушенням п. 2.37 розділу III Наказу МВС №1417 від 30.12.2014 року «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні»;

- приміщення адміністративно-побутового корпусу не відокремлені від виробничих приміщень протипожежними дверима, що є порушенням п. 2.3 розділу ПІ; 7.9; 6.2, табл. 2,табл. 3 Наказу МВС №1417 від 30.12.2014 року «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні»; ДБН В.2.2-28:2010; ДБН В. 1.1-7:2016;

- не виконано другий евакуаційний вихід з першого та другого поверху адміністративно-побутового корпусу, що є порушенням п. 2.23 розділу III; п. 7.2.4 Наказу МВС №1417 від 30.12.2014 року «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні»; ДБН В. 1.1-7:2016;

- приміщення вентиляційної камери не відокремлено протипожежними дверима з межею вогнестійкості не менше ЕІ30, що є порушенням п. 2.3 розділу III; п. 6.2, п. 6.31 Наказу МВС №1417 від 30.12.2014 року «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні»; ДБН В. 1.1-7:2016;

- виробничі приміщення столярної майстерні не відокремлено від суміжних приміщень протипожежними перегородками 1-го типу з відповідним заповненням прорізів, що є порушенням п. 2.3 розділу III; п. 2.16 Наказу МВС №1417 від 30.12.2014 року «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні»;

- після закінчення роботи не прибирається стружка, тирса, деревний пил в приміщенні столярної майстерні, що є порушенням п. 7.24 розділу VI Наказу МВС №1417 від 30.12.2014 року «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні»;

- не проведена перевірка компонентів системи протипожежного захисту на їх відповідність технічним умовам виробників і чинним нормативним документам, що є порушенням п. 1.4 розділу V Наказу МВС №1417 від 30.12.2014 року «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні»; додаток Ж п. Ж. 6.4 ДБН В.2.5-56:2014;

- не проведено ідентифікацію об'єкта з визначення потенційної небезпеки, що є порушенням п.7, 12; п. 10 Наказу МВС №1417 від 30.12.2014 року «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні».

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Згідно з ст. 1 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) сфері господарської діяльності" державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Відповідно до Кодексу цивільного захисту України, Постанови Кабінету Міністрів України від 21.01.2013 року № 33 «Про утворення територіальних органів Державної служби з надзвичайних ситуацій та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області є територіальним органом виконавчої влади уповноваженим на забезпечення реалізації державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, та діє на підставі Положення про Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області, затвердженого наказом Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 04.02.2013 № 3 в редакції від 12.11.2018 № 661.

Статтею 4 Кодексу цивільного захисту України визначено, що цивільний захист - це функція держави, спрямована на захист населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій шляхом запобігання таким ситуаціям, ліквідації їх наслідків і надання допомоги постраждалим у мирний час та в особливий період.

Згідно ст. 20 Кодексу цивільного захисту України, до завдань і обов'язків суб'єктів господарювання у сфері цивільного захисту, зокрема, належить: забезпечення виконання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, а також виконання вимог приписів, постанов та розпоряджень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки.

Статтею 64 Кодексу цивільного захисту України передбачено, що центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, уповноважений організовувати та здійснювати державний нагляд (контроль) щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту і діяльності аварійно-рятувальних служб.

Центральний орган виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, реалізує повноваження безпосередньо і через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення.

До складу центрального органу виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, і його територіальних органів входять: органи державного нагляду у сфері пожежного нагляду; органи державного нагляду у сфері цивільного захисту і техногенної безпеки; підрозділи забезпечення та інші структурні підрозділи.

Згідно зі статтею 66 Кодексу цивільного захисту України центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, здійснює державний нагляд (контроль) шляхом проведення планових та позапланових перевірок відповідно до закону.

З матеріалів справи, суд вбачає, що в ході позапланової перевірки позивачем встановлено та зафіксовано в п. 2-38 частини "Опис виявлених порушень вимог законодавства акту перевірки від 22.10.05.2019 року № 456 порушення вимог законодавства у сфері пожежної безпеки, що створюють загрозу життю та здоров'ю людей (а.с. 22 (зворотній бік)-24).

Відповідно до ч. 2 ст. 68 Кодексу цивільного захисту України у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

Також статтею 70 Кодексу цивільного захисту України передбачено, що підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є: недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами; порушення вимог пожежної безпеки, передбачених стандартами, нормами і правилами, під час будівництва приміщень, будівель та споруд виробничого призначення.

Повне або часткове зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду (ч. 2 ст. 70 Кодексу цивільного захисту України).

Так, враховуючи вищезазначені положення нормативно-правових актів, орган, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, у разі виявлення факту недотримання вимог пожежної безпеки на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходів (перевірок), має право звернутися до суду із позовом про застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення експлуатації будівель, споруд.

З матеріалів справи, судом встановлено, що при роботі Приватного виробничо-комерційного підприємства "Терра", яке зареєстроване за адресою: Сумська область, місто Суми , вул. Леваневського, 22, кв. 19 мають місце порушення у сфері пожежної та техногенної безпеки, що створюють загрозу життю та здоров'ю людей, та у подальшому можуть призвести до тяжких наслідків, а саме Наказу МВС №1417 від 30.12.2014 року «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні», Наказу Міністерства внутрішніх справ України № 25 від 15.01.2018 року, ДБН В.2.5-56:2014, ДБН В. 1.1-7:2016.

Згідно пунктів 1, 2 розділу І Правил пожежної безпеки в Україні, ці Правила встановлюють загальні вимоги з пожежної безпеки до будівель, споруд різного призначення та прилеглих до них територій, іншого нерухомого майна, обладнання, устаткування, що експлуатуються, будівельних майданчиків, а також під час проведення робіт з будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту, технічного переоснащення будівель та споруд та є обов'язковими для виконання суб'єктами господарювання, органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах.

Суд зазначає, що на момент розгляду справи відповідачем не надано суду доказів на підтвердження усунення порушень, наведених в акті перевірки № 456 від 22.10.2019 року.

Отже, вимоги позивача щодо застосування заходів реагування у сфері пожежної безпеки є обґрунтованими, оскільки на момент розгляду цієї справи відповідачем не надано доказів усунення виявлених перевіркою порушень, які створюють загрозу життю та здоров'ю людей.

Враховуючи викладене, суд доходить висновку, що позовні вимоги Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області є обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області до Приватного виробничо-комерційного підприємства "Терра" про застосування заходів реагування - задовольнити.

Застосувати захід реагування до Приватного виробничо-комерційного підприємства «ТЕРРА», яке зареєстроване за адресою: Сумська область, місто Суми, вул. Леваневського, 22, кв. 19, код ЄДРПОУ 30991890 у вигляді повного зупинення експлуатації будівель та споруд Приватного виробничо-комерційного підприємства «ТЕРРА» за адресою: Сумська область, місто Суми, вул. І. Піддубного, 27 до повного усунення порушень вимог законодавства з питань пожежної безпеки, виявлених під час перевірки, а саме пунктів 2-38 Акту № 456 від 22.10.2019.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя В.О. Павлічек