Справа №345/5295/19
Провадження № 3/345/40/2020
10.01.2020 року м.Калуш
Суддя Калуського міськрайонного суду Івано - Франківської області Мигович О.М., ознайомившись із матеріалами справи, які надійшли від Калуського ВП ГУНП в Івано-Франківській області про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , пенсіонера, ІПН НОМЕР_1 , громадянина України, до відповідальності за ст. 124 КпАП України, -
до Калуського міськрайонного суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП.
Перевіривши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю за необхідне повернути матеріали до Калуського ВП ГУНП в Івано-Франківській області, виходячи з наступного.
Згідно ст. 278 ч.1 п.2 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішується питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст..251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно ст.124 КУпАП відповідальність передбачена за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів , вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
За змістом закону підставою для розгляду справи про адміністративне правопорушення та вирішення питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності є протокол про адміністративне правопорушення.
У протоколі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 серії ДПР 18 № 052616 від 07.12.2019 року (а.с.1) формулювання об'єктивної сторони правопорушення не відповідає диспозиції ст.124 КУпАП, оскільки обов'язковою підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності за ст.124 КУпАП є спричинення пошкоджень.
Крім того, у вище вказаному протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено потерпілого, що є важливою та необхідною інформацією для об'єктивного вирішення справи.
Невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам закону унеможливлює прийняття у справі законного й обґрунтованого судового рішення.
Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.
Враховуючи викладене, вважаю за необхідне направити матеріали для належного оформлення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 256,278,283 КУпАП,-
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.124 КпАП України повернути до Калуського ВП ГУПН в Івано-Франківській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: