Рішення від 08.01.2020 по справі 460/2989/19

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 січня 2020 року м. Рівне №460/2989/19

Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Недашківської К.М., розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинення певних дій

До Рівненського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (далі іменується - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (далі іменується - відповідач), в якому, з врахуванням уточнення позовних вимог, позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо неперерахування пенсії відповідно до статей 40, 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на підставі довідки ПрАТ «Опорядбуд» №238 від 03.07.2014 з врахуванням акта перевірки №45 від 11.08.2008; зобов'язати перерахувати пенсію позивача відповідно до довідки від 03.07.2014 №238, з врахуванням акта перевірки №45 від 11.08.2008.

Заяви по суті справи.

Позовна заява обгрунтована тим, що відповідач повідомив позивача про неможливість здійснення перерахунку пенсії відповідно до довідки від 03.07.2014 №238, виданої ПрАТ «Опорядбуд», оскільки відсутнє підтвердження первинними документами. Позивач вважає таку відмову безпідставною, оскільки виключені перевіряючими виплати, які наявні у вказаній довідці, повинні враховуватися при перерахуванні пенсії. Позивач просить суд позов задовольнити повністю.

Відзив на позовну заяву обгрунтований тим, що для обчислення пенсії враховуються суми виплат, на які нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування. Актом позапланової перевірки достовірності документів про заробітну плату від 17.07.2014 №1392 встановлено, що в довідку про заробітну плату №238 від 03.07.2014 включені між виплати, які згідно особових рахунків ПрАТ «Опорядбуд» за період з 01.01.1992 по 31.12.1995 є виплаченою, а не нарахованою заробітною платою, на яку не нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування. При звірці первинних документів з довідкою про заробітну плату встановлено розбіжності, що виключає можливість здійснення перерахунку пенсії. На підставі викладеного просив відмовити у задоволенні позову в повному обсязі.

Ухвалою суду від 25.11.2019 позовна заява прийнята до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до вимог статті 263 КАС України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.

Відповідно до вимог частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно до статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд при вирішенні справи керується принципами верховенства права, законності, рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом, змагальності сторін, диспозитивності та офіційного з'ясування всіх обставин, гласності і відкритості адміністративного процесу.

Розглянувши матеріали та з'ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 отримує пенсію по інвалідності в розмірі пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

16 серпня 2019 року відповідач відмовив позивачу у здійсненні перерахунку пенсії з врахуванням акта перевірки №45 від 11.08.2008, оскільки директор ТОВ «Опорядбуд» листом від 30.07.2019 повідомив Головне управління Пенсійного фонду України про неможливість надання документів про нарахування заробітної плати у зв'язку з їх вилученням слідчим поліції.

Позивач не погодившись з такою бездіяльністю відповідача, звернулась до суду за захистом своїх прав до суду.

Перевіривши правову та фактичну обґрунтованість мотивів, покладених суб'єктом владних повноважень в основу рішення, на відповідність вимогам частини другої статті 2 КАС України, яка визначає, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку; суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 3 Конституції України права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав людини є головним обов'язком держави.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституцій України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058-IV розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

Для перерахунку пенсій враховується заробітна плата, з якої було раніше обчислено пенсію, за документами, наявними в пенсійній справі, або за вибором пенсіонера - заробітна плата за період, передбачений абзацом першим частини першої статті 40 Закону №1058-ІV, зокрема, для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

Відповідно до статті 41 Закону №1058-ІV До заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються:

1) суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону;

2) суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, а за періоди до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися зазначені внески (збір), - у межах сум, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день отримання зазначених сум.

Відповідно до частини 4 статті 42 Закону № 1058-IV, у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.

У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим - третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах. Порядок такого перерахунку пенсії встановлюється правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї статті, здійснюється не раніше дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Відповідно до статті 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 №1788-ХІІ відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Відповідно до статті 1 Закону № 1058-IV, застрахована особа - фізична особа, яка відповідно до цього Закону підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачуються чи сплачувалися у встановленому законом порядку страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та до накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески.

Страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до закону сплачують єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та/або є платниками відповідно до цього Закону.

Відповідно до частини 1 - 3 статті 24 Закону № 1058-IV, страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати, є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати, є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду, відповідної доплати до суми страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати, таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування найманих працівників та інших осіб, які належать до кола осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та зазначені у статті 11 Закону №1058-IV, сплачуються їх роботодавцями.

Порядок обчислення та сплати страхових внесків встановлено у частині 1, 3, 10 статті 20 Закону № 1058-IV, якою передбачено, що страхові внески обчислюються виключно в грошовій формі, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі.

Судом встановлено, що відповідно до рішення Рівненського міського суду Рівненської області від 22.05.2014 у справі № 569/2339/14-ц зобов'язано Приватне акціонерне товариство «Опорядбуд»( м.Рівне, вул. Княгині Ольги,4) внести до Довідки про заробітну плату для обчислення пенсії ОСОБА_1 кошти відображені у розрахункових листах як міжвиплати, а саме за 1992 рік (червень код 202 - 5000 крб., вересень код 202 - 5000 крб., грудень код 202 - 4000 крб.); за 1993 рік ( січень код 202 - 25 000 крб., квітень код 202 - 30000 крб., травень код 202 - 15000 крб., липень код 202 - 40000 крб., серпень код 202 - 40000 крб., вересень код 305000 крб., жовтень код 202 - 150 000 крб., листопад код.202 150000 крб., грудень код 202 - 150 000 крб.), за 1994 рік (травень код 202 - 450000 крб., жовтень код 4202 - 1400 000 крб., грудень код 232 5760000 крб., за 1995 рік ( січень код 4202 - 2 000 000 крб., серпень код 202 - 1500000 крб., вересень код 202 - 11000000 крб., жовтень код 202 - 8000 000 крб., грошові кошти виплачені відповідно наказу №14 від 01.03.1995 рік в березні - 1260 000 крб., квітні - 1260000 крб., травні - 1260000 крб., червні - 1260000 крб. та протягом липня - грудня - 7560000 крб., серпень код 202 - 2178 000 крб.

На виконання даного рішення ПрАТ «Опорядбуд» видано довідку №238 від 03.07.2014, на підставі якої відповідач відмовляється здійснювати перерахунок пенсії позивача.

В судовому рішенні від 22.05.2014 у справі № 569/2339/14-ц встановлено, що в розрахункових листах та наказах № 23а від 29.07.1993р, № 44 від 27.12.1994р, № 39 від 24.10.1995р і № 14 а від 01.03.1995р., вбачається, що крім сум відображених у Довідці № 15 від 29.01.2014 року позивачу були нараховані грошові кошти відображені як «Міжвиплати», а саме за 1992 рік (червень код 202 - 5000 крб., вересень код 202 - 5000 крб., грудень код 202 - 4000 крб.); за 1993 рік ( січень код 202 - 25 000 крб., квітень код 202 - 30000 крб., травень код 202 - 15000 крб., липень код 202 - 40000 крб., серпень код 202 - 40000 крб., вересень код 305000 крб., жовтень код 202 - 150 000 крб., листопад код.202 150000 крб., грудень код 202 - 150 000 крб.), за 1994 рік (травень код 202 - 450000 крб., жовтень код 4202 - 1400 000 крб., грудень код 232 5760000 крб., за 1995 рік ( січень код 4202 - 2 000 000 крб., серпень код 202 -2178 000 крб., вересень код 202 - 11000000 крб., жовтень код 202 - 8000 000 крб., грошові кошти виплачені відповідно наказу №14 від 01.03.1995 рік в березні - 1260 000 крб., квітні - 1260000 крб., травні - 1260000 крб., червні - 1260000 крб. та протягом липня - грудня - 7560000 крб.) однак не включені у Довідку про заробітну плату для обчислення пенсії.

Рівненський міський суд зазначив, що виплати здійснені позивачу відповідно до наказів № 23а від 29.07.1993р, № 44 від 27.12.1994р, № 39 від 24.10.1995р і № 14 а від 01.03.1995р., не відображені у «Переліку видів оплати праці та інших виплат, на які не нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та які не враховуються при обчисленні середньомісячної заробітної плати для призначення пенсій», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 18 травня 1998 р. № 697. За таких обставин, суд дійшов висновку, що відмова відповідача внести до довідки про заробітну плату для обчислення пенсії виплати здійснені позивачу відповідно до наказів № 23а від 29.07.1993р, № 44 від 27.12.1994р, № 39 від 24.10.1995р і № 14 а від 01.03.1995р., є неправомірною.

Відповідно до частини четвертої статті 78 КАС України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Таким чином, в судовому рішенні, яке набрало законної сили, встановлено, що виплати здійснені позивачу відповідно до наказів № 23а від 29.07.1993р, № 44 від 27.12.1994р, № 39 від 24.10.1995р і № 14 а від 01.03.1995р., не відображені у «Переліку видів оплати праці та інших виплат, на які не нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та які не враховуються при обчисленні середньомісячної заробітної плати для призначення пенсій», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 18 травня 1998 р. № 697.

Всі відповідні первинні документи (накази, розрахункові листи) були досліджені судом при розгляді справи №569/2339/14-ц.

В подальшому, на виконання рішення Рівненського міського суду Рівненської області від 22.05.2014 у справі № 569/2339/14-ц такі виплати були включені у довідку ПрАТ «Опорядбуд» №238 від 03.07.2014.

Суд зазначає, що виплати, які не враховуються для призначення (перерахунку) пенсії визначені Переліком видів оплати праці, та інших виплат, на які не нараховуються страхові внески та які не враховуються при визначенні середньомісячного заробітку для обчислення пенсій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.1992.

В подальшому з травня 1998 року такий Перелік видів оплати праці, та інших виплат, на які не нараховуються збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та які не враховуються при визначенні середньомісячного заробітку для обчислення пенсій затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 18.05.1998 №697.

Постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 №1170 затверджено Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Тобто, і в судовому рішенні Рівненського міського суду Рівненської області від 22.05.2014 у справі № 569/2339/14-ц, і в аудиторському звіті Товариства з обмеженою відповідальністю «Аудиторська фірма «Решерш Фінансьє» від 22.01.2019 (а.с.20-24), наданому позивачем, вказано, що виплати, здійснені підприємством позивачу, і які включені в довідку ПрАТ «Опорядбуд» №238 від 03.07.2014, не відображені в переліках видів оплати праці, на які не нараховуються страхові внески, в подальшому збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та які не враховуються при обчисленні середньомісячної заробітної плати для призначення пенсій.

Тобто, дані виплати враховуються при обчисленні (перерахуванні) пенсії.

Судом встановлено, що відповідно до наказу №41 від листопада 1992 року (а.с.90) підприємством вирішено застосувати підвищуючий коефіцієнт 1,8 від тарифної ставки, тобто між виплата 0,040000 - це збільшення окладу на коефіцієнт 1,8 за 2 місяці. К

Крім того, між виплати - це виплати, пов'язані з застосуванням підвищуючих коефіцієнтів, одноразових допомог відповідно до постанови Ради Міністрів України №315 від 14.12.1989 «Про додаткові заходи щодо посилення охорони здоров'я та поліпшення матеріального становища населення, яке проживає на території, що визнала радіаційне забруднення», доплати за вислугу років, доплати у зв'язку з різким підвищенням цін і тарифів.

Таким чином, суд дійшов висновку про неправомірність неврахування при перерахунку пенсії наданої позивачем органу Пенсійного фонду України довідки ПрАТ «Опорядбуд» №238 від 03.07.2014, зокрема включених в неї сум, які нараховані і віднесені в розрахункових листах за 1992-1995 роки як між виплати, премії, тринадцята зарплата, і про які вказано в Акті перевірки від 11.08.2008 №45 (а.с.10-11).

На підставі викладеного, зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності та з урахуванням того, що позивачем доведено правомірність пред'явленого позову, а відповідачем доводи позовної заяви не спростовані та не доведено правомірність свого рішення, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню повністю.

Тому, суд дійшов висновку про необхідність визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо неперерахування пенсії ОСОБА_1 відповідно до статей 40, 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на підставі довідки ПрАТ «Опорядбуд» №238 від 03.07.2014 з врахуванням акта перевірки №45 від 11.08.2008 та зобов'язати перерахувати пенсію позивача відповідно до довідки від 03.07.2014 №238, з врахуванням акта перевірки №45 від 11.08.2008.

У зв'язку зі звільненням позивача від сплати судового зору на підставі пункту 9 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір», судові витрати не підлягають розподілу.

Враховуючи наведене та керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (вулиця Короленка, 7, місто Рівне, 33028; код ЄДРПОУ 21084076) про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинення певних дій - задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області щодо неперерахування пенсії ОСОБА_1 відповідно до статей 40, 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на підставі довідки ПрАТ «Опорядбуд» №238 від 03.07.2014 з врахуванням акта перевірки №45 від 11.08.2008.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області перерахувати пенсію ОСОБА_1 відповідно до довідки від 03.07.2014 №238, з врахуванням акта перевірки №45 від 11.08.2008.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складений 08 січня 2020 року.

Суддя Недашківська К.М.