Ухвала від 08.01.2020 по справі 922/4068/19

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

"08" січня 2020 р.Справа № 922/4068/19

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Ольшанченка В.І.

розглянувши матеріали

позовної заявиТовариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія Інвест-Кредо" (м. Київ)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "ОТП Факторинг Україна" (м. Київ)

про зняття арешту з нерухомого майна,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія Інвест-Кредо" (позивач) надало Господарському суду Харківської області позовну заяву до Товариства з обмеженою відповідальністю "ОТП Факторинг Україна" (відповідач), в якій просить зняти арешт з нерухомого майна - трикімнатної квартири АДРЕСА_1 , накладений згідно постанови про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження від 18.02.2014, винесеної заступником начальника Дзержинського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління Глушко А.О. у виконавчому провадженні №42094664.

Також у позовній заяві позивач просить прийняти цю позовну заяву до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.

Ухвалою Господарського суду Харківської області від 16.12.2019 було залишено без руху позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія Інвест-Кредо" та надано йому строк 10 днів з дня вручення йому цієї ухвали для усунення недоліків, а саме надати через канцелярію Господарського суду Харківської області: всі договори (кредитний договір №ML-702/906/2008 від 08.05.2008, договір іпотеки №PML-705/210/2008 від 29.05.2008, договір про внесення змін і доповнень №1 до договору іпотеки №PML-705/210/2008 від 29.05.2008, договір відступлення прав вимоги за договором іпотеки №PML-705/210/2008 від 29.05.2008, договір про задоволення вимог іпотекодержателя, а також всі зміни і доповнення до зазначених договорів); докази набуття права власності (первісні правовстановлюючі документи); письмове правове обґрунтування позовних вимог; докази відправлення відповідачу вищевказаних документів.

Цією ухвалою було роз'яснено, що якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Відповідно до положень ГПК України копії ухвал суду надсилаються сторонам по справі рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Згідно з п. 3 ч. 6 ст. 242 ГПК України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення.

Вищевказану ухвалу вручено позивачу 19.12.2019, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Суд зазначає, що позивачу було встановлено господарським судом максимально визначений у ч. 2 ст. 174 ГПК України строк для усунення недоліків позовної заяви, а також те, що відповідно до ч. 4 ст. 13 ГПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.

Згідно з ч. 1, 5 ст. 116 ГПК України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок. Перебіг строку, закінчення якого пов'язане з подією, яка повинна неминуче настати, закінчується наступного дня після настання події.

Якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день (ч. 4 ст. 116 ГПК України).

Частиною 1 ст. 118 ГПК України встановлено, що право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку.

Отже, відповідно до ч. 5 ст. 116 та ч. 1 ст. 118 ГПК України, встановлений господарським судом в ухвалі від 16.12.2019 10-денний строк з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви спливає 29.12.2019.

Виходячи з вищевикладеного та враховуючи те, що 29.12.2019 є вихідним днем, позивач повинен був усунути недоліки у строк до 02.01.2020 включно, однак Товариством з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія Інвест-Кредо" не виконано вимог ухвали Господарського суду Харківської області від 16.12.2019 та не усунуто недоліки позовної заяви у встановлений строк.

Відповідно до ч. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Слід зазначити, що ст. 2 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" визначено, що суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Конституцією України визначено основні засади судочинства і до них, зокрема, належать законність, рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, забезпечення доведеності вини та змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ст. 129 Конституції України).

Статтею 9 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" встановлено, що правосуддя в Україні здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних та інших ознак, - а отже прийняття до розгляду позовної заяви, поданої без дотримання приписів ст. 162, 164 ГПК України та без усунення недоліків позовної заяви у спосіб і строк, що зазначені в ухвалі від 16.12.2019 про залишення позовної заяви без руху, може бути витлумачено як надання переваги заявникові, що є неприпустимим.

Відповідно до ч. 6 ст. 174 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п'яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.

Враховуючи викладене, позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія Інвест-Кредо" підлягає поверненню без розгляду для усунення допущених недоліків.

Керуючись ч. 1, 4, 5 ст. 116, ч. 1 ст. 118, ч. 4, 6 ст. 174, ст. 232 - 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Повернути позовну заяву Товариству з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія Інвест-Кредо" та додані до неї документи, всього на 35 аркушах.

Додаток (для позивача): позовна заява без номеру від 09.12.2019 (вх.№4068/19 від 09.12.2019) та додані до неї документи, всього на 35 аркушах, в тому числі платіжна квитанція №57417 від 09.12.2019 на суму 1921,00 грн.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена протягом десяти днів з дня складання повного судового рішення до Східного апеляційного господарського суду через Господарський суд Харківської області.

Повне судове рішення складено та підписано 08.01.2020.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі - http://court.gov.ua/.

Суддя В.І. Ольшанченко

Примітка: Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків (ст.174 ГПК України).

Попередній документ
86817717
Наступний документ
86817719
Інформація про рішення:
№ рішення: 86817718
№ справи: 922/4068/19
Дата рішення: 08.01.2020
Дата публікації: 11.01.2020
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Харківської області
Категорія справи: Господарські справи (до 01.01.2019); Захисту права власності; усунення перешкод у користуванні майном