Провадження №3/748/87/20
Єдиний унікальний № 748/3258/19
09 січня 2020 рокум. Чернігів
Чернігівський районний суд Чернігівської області у складі: головуючої - судді Майбороди С.М,
при секретарі Оніщенко Ю.В.,
розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1
ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
не працюючого, що проживає за
адресою:
АДРЕСА_1
за ч.1 ст. 130 КУпАП, -
Відповідно до складеного протоколу та внесених виправлень 05 грудня 2019 року о 23 год. 40 хв. ОСОБА_1 в с. Новоселівка по вул. Шевченка Чернігівського району Чернігівської області, в порушення пункту 2.9а Правил дорожнього руху України, керував автомобілем марки Geely MR7151, д.н.з. НОМЕР_1 , будучи в стані алкогольного сп'яніння, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 130 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився.
Відповідно до ч. 2 ст. 7, ст. 245 КУпАП провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Пунктом 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення з'ясовує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 256 КУпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу правопорушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвище, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення правопорушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності
Пунктами 5, 7 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України № 1376 від 6 листопада 2015 року та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України за № 1496/27941 від 1 грудня 2015 року, встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення складається на бланку, що виготовлений друкарським способом. Не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено. Протокол про адміністративне правопорушення складається у двох примірниках, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності. Вручення особі протоколу під розписку є підтвердженням того, що особа ознайомлена із суттю вчиненого правопорушення та їй відомо від чого вона має захищатись у суді.
Відповідно до ст. 255 КУпАП обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення, який відповідно до ст. 251 КУпАП є одним із доказів в справі про адміністративне правопорушення, та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на уповноважених посадових органів внутрішніх справ (Національної поліції) та не може бути перекладено на суд.
Обов'язок надання доказів покладається на особу, що склала протокол, а суд не має право самостійно збирати докази. Особа, що притягається до адміністративної відповідальності в судове засідання не з'явилась, не отримала копії протоколу, а уповноваженою особою не складено окремого процесуального документу щодо підстав внесення виправлень до протоколу та неможливості його вручення особі, стосовно якої він складений. До протоколу не додано відеофіксації порушення та здійснення керування ОСОБА_1 транспортним засобом, а огляд на стан сп'яніння проводився не "Шептія", а " ОСОБА_1 ". Отже, за наявності вказаних розбіжностей, внесених виправлень, не вручення копії протоколу особі, що притягається до адміністративної відповідальності, не надання всіх доказів, суд позбавлений можливості об'єктивно розглянути матеріали справи та прийняти обгрунтоване рішення.
У абзаці 2 п. 12 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 11 від 17 жовтня 2014 року «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» вказано, що норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог ст. 256 цього Кодексу, вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 256 КУпАП, -
Протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130 КУпАП повернути до Чернігівського РВП Чернігівського ВП ГУНП в Чернігівській області для належного оформлення.
Постанова окремому оскарженню в справах про адміністративні правопорушення не підлягає.
Суддя С.М. Майборода