Рішення від 28.12.2019 по справі 320/5874/19

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 грудня 2019 року справа № 320/5874/19

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Щавінського В.Р., розглянувши у м. Києві в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Обухівської районної ради Київської області, треті особи: ОСОБА_2 (далі - третя особа-1), заступник голови Обухівської районної ради Київської області ОСОБА_3 (далі - третя особа-2), про визнання протиправним та скасування рішення,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Обухівської районної ради Київської області та просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення Обухівської районної ради Київської області №1054.42.VII від 30.07.2019 «Про обрання голови Обухівської районної ради Київської області сьомого скликання»;

- визнати протиправним та скасувати рішення Обухівської районної ради Київської області №1056.42.VII від 30.07.2019 «Про обрання заступника голови Обухівської районної ради Київської області сьомого скликання».

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 30.10.2019 про відкриття спрощеного позовного провадження.

Вищезазначеною ухвалою до участі в справі були залученні у якості третіх осіб: голова Обухівської районної ради Київської області ОСОБА_2, заступник голови Обухівської районної ради Київської області ОСОБА_3.

19.11.2019 представником ОСОБА_2 подана заява про залучення його третьою особою у якості фізичної особи, а не як голови Обухівської районної ради Київської області, оскільки останній був позбавлений повноважень від 11.10.2019 рішенням Обухівської районної ради сьомого скликання №1060.44. VII.

Протокольною ухвалою суду від 19.11.2019 вищезазначене клопотання задоволено.

Обґрунтовуючи свої вимоги позивач зазначив, що оскаржувані рішення прийняті з порушенням процедури проведення сесії районної ради, без повідомлення позивача та інших депутатів районної ради про скликання чергової сесії, не внесення ряду питань до порядку денного. Також, відсутні документи, що підтверджують реальність проведення сорок другої сесії Обухівської районної ради та вибору голови та заступника голови Обухівської районної ради.

Відповідач, проти позову не заперечував, надав до суду письмові пояснення, в яких зазначив, що в Обухівській районній раді Київської області відсутні будь-які матеріали сорок другої сесії Обухівської районної ради, що скликана розпорядженням заступник голови Обухівської районної ради Київської області від 29.07.2019 №14-ОД «Про скликання сорок другої сесії Обухівської районної ради сьомого скликання, а саме протокол засідання; рішення прийняті радою; відомості про реєстрацію депутатів; документи лічильної комісії (в тому числі протоколи засідань лічильної комісії), які не увійшли до протоколу сесії; проекти документів, які розглядались на сесії та інше.

Також, відповідач зауважив, що Регламентом Обухівської районної ради сьомого скликання передбачено, що ведення протоколу здійснюють посадові особи виконавчого апарату районної ради, проте, вони були відсутні на пленарному засіданні сорок другої сесії Обухівської районної ради сьомого скликання 30.07.2019, не брали участі у підготовці пленарного засідання та не бачили матеріалів сорок другої сесії Обухівської районної ради сьомого скликання.

Третьою особою-1 наданні до суду пояснення по справі в яких він проти позову заперечує та просить суд у задоволенні позову відмовити. Зазначає, що оскаржувані рішення є актами індивідуальної дії, стосуються конкретних осіб та в подальшому реалізовані шляхом видання відповідних наказів прийняття повноважень та призначення на посаду. На думку третьої особи-1, оскаржувані рішення є такими, що вичерпали свою дію та не підлягають скасуванню.

Третя особа-2 своїм правом відповідно до ст. 165 КАС України не скористалась та жодних пояснень суду не надала.

Представником позивача до суду була надана відповідь на пояснення третьої особи-1, в яких зазначено, що подання даного адміністративного позову не є відновленням законності та правопорядку у публічних відносинах, а має на меті відновлення порушеного права позивача, як депутата Обухівської районної ради, права якого були порушенні при прийнятті оскаржуваних рішень. Оскільки, позивач, як депутата Обухівської районної ради був позбавлений можливості прийняти участь у сорок другій сесії Обухівської районної ради сьомого скликання, висловити свої пропозиції щодо кандидатури на посаду голови Обухівської районної ради, прийняти участь у такому голосуванні та реалізувати інші свої права та обов'язки.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив адміністративний позов задовольнити.

Представник відповідача проти позову не заперечував, питання щодо вирішення спору по суті поклав на розсуд суду.

Представником позивача та представника відповідача від 06.12.2019 заявлено спільне клопотання про подальший розгляд справи у порядку письмового провадження.

У судове засідання представник третьої особи-1 не з'явився, про час, дату та місце проведення судового засідання належним чином повідомлений. У поданому поясненні від 03.12.2019, серед іншого просив проводити розгляд справи без його участі.

Третя особа-2 у судове засідання не з'явилась, явку свого представника не забезпечила, про час, дату та місце проведення судового засідання належним чином повідомлена про причини неявки суд не повідомила.

Протокольно ухвалою від 06.12.2019 на підставі ст. 194, ст. 205 КАС України судом прийнято рішення про розгляд справи у порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного.

ОСОБА_1 , являється депутатом Обухівської районної ради Київської області сьомого скликання.

Позивачу 23.10.2019 стало відомо про те, що 30.07.2019 проведено 42 сесію Обухівської районної ради Київської області сьомого скликання.

Надалі, 24.10.2019 позивач звернувся до Обухівської районної ради із депутатським запитанням в якому просив надати копії документів про скликання 42 сесії Обухівської районної ради та всіх документів, в тому числі протококу сесії, рішень які приймалися на даній сесії Обухівської районної ради.

На вказане звернення повідомлено, що в розпорядженні Обухівської районної ради Київської області перебуває розпорядження про скликання 42 сесії Обухівської районної ради сьомого скликання від 29.07.2019, Рішення №1053.42.VII від 30.07.2019 «Про затвердження зразка бюлетеню», Рішення №1054.42.VII від 30.07.2019 «Про обрання голови Обухівської районної ради Київської області сьомого скликання», Рішення №1055.42.VII від 30.07.2019 «Про затвердження зразка бюлетеню», Рішення №1056.42. VII від 30.07.2019 «Про обрання заступника голови Обухівської районної ради Київської області сьомого скликання», будь-які інші документи по 42 сесії в Обухівській районній раді відсутні.

Рішенням №1054.42.VII від 30.07.2019 Обухівської районної ради Київської області сьомого скликання обрано головою Обухівської районної ради Київської області сьомого скликання ОСОБА_2 .

Рішенням №1056.42.VII від 30.07.2019 Обухівської районної ради Київської області сьомого скликання обрано заступника голови Обухівської районної ради Київської області сьомого скликання ОСОБА_3 .

З матеріалів справи вбачається, що вищезазначені рішення до 23.10.2019 були відсутні в приміщенні Обухівської районної ради, та на вимогу голови Обухівської районної ради були наданні заступником голови Обухівської районної ради ОСОБА_3. Будь-які інші документи, які стосуються сорок другої сесії Обухівської районної ради Київської області сьомого скликання (в тому числі протокол засідання сесії, запаковані бюлетені для таямного голосування, протоколи лічильної комісії) відсутні.

Не погоджуючись із такими діями та рішенням Обухівської районної ради, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами у справі, суд зазначає наступне.

Згідно з приписами статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України

В силу вимог частини 2 статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законам України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Приписами частини 1 статті 7 КАС України встановлено, що суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування визначено в Законі України від 21.05.1997 №280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні" (далі - Закон №280/97-ВР).

Відповідно до статті 5 цього Закону система місцевого самоврядування включає, зокрема, районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Частиною 6 статті 55 Закону №280/97-ВР передбачено, що голова районної ради; 1) скликає сесії ради, повідомляє депутатам і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії ради, питання, які передбачається внести на розгляд ради, веде засідання ради; 2) забезпечує підготовку сесій ради і питань, що вносяться на її розгляд, доведення рішень ради до виконавців, організує контроль за їх виконанням; 3) представляє раді кандидатури для обрання на посаду відповідно заступника голови районної, районної у місті ради чи першого заступника, заступника голови обласної ради; вносить на затвердження ради пропозиції щодо структури органів ради, її виконавчого апарату, витрат на їх утримання; 4) вносить раді пропозиції щодЬ утворення і обрання постійних комісій ради; 5) координує діяльність постійних комісій ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їх рекомендацій; 6) організує подання депутатам допомоги у здійсненні ними своїх повноважень; 7) організує відповідно до законодавства проведення референдумів та виборів до органів державної влади і місцевого самоврядування; 8) організує роботу президії (колегії) ради (у разі її створення); 9) призначає' і звільняє керівників та інших працівників структурних підрозділів виконавчого апарату ради; 10) здійснює керівництво виконавчим апаратом ради; 11) є розпорядником коштів, передбачених на утримання ради та її виконавчого апарату; 12) підписує рішення ради, протоколи сесій ради; 13) забезпечує роботу по розгляду звернень громадян та доступу до публічної інформації; веде особистий прийом громадян; 14) забезпечує гласність у роботі ради та її органів, обговорення громадянами проектів рішень ради, важливих питань місцевого значення, вивчення громадської думки, оприлюднює рішення ради; 15) представляє раду у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, трудовими колективами, адміністрацією підприємств, установ, організацій, і громадянами, а також у зовнішніх відносинах відповідно до законодавства; 16) за рішенням ради звертається до суду щодо визнання незаконними актів місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права територіальних громад у сфері їх спільних інтересів, а також повноваження районних, обласних рад та їх органів; 17) звітує перед радою про свою діяльність не менше одного разу на рік, у тому числі про виконання Закону України "Про доступ до публічної інформації", здійснення державної регуляторної політики відповідно виконавчим апаратом районної, обласної ради, районної у місті ради, а на вимогу не менш як третини депутатів - у визначений радою термін; 18) вирішує інші питання, доручені йому радою.

Відповідно до ч.1 ст.55 Закону №280/97-ВР голова районної, обласної, районної у місті (у разі її створення) ради обирається відповідною радою шляхом таємного голосування з числа її депутатів на строк повноважень ради.

Відповідно до ч.2 ст.56 Закону №280/97-ВР заступник голови районної, районної у місті (у разі її створення) ради, перший заступник, заступник голови обласної ради обираються відповідною радою в межах строку її повноважень з числа депутатів цієї ради шляхом таємного голосування і здійснюють свої повноваження до припинення ними повноважень депутата ради відповідного скликання, крім випадків дострокового припинення їх повноважень у порядку, встановленому частинами третьою та четвертою цієї статті

Пунктом 1 частини 1 статті 43 Закону №280/97-ВР передбачено, що виключно на пленарних засіданнях районної, обласної ради вирішуються питання, зокрема, прийняття рішення обрання голови ради, відповідно заступника голови районної ради та першого заступника, заступника голови обласної ради, звільнення їх з посади.

Відповідно до частини 3 статті 59 Закону №280/97-ВР рішення ради приймаються відкритим поіменним голосуванням, окрім випадків, передбачених пунктами 4 і 16 статті 26, пунктами 1, 29 і 31 статті 43 та статтями 55, 56 цього Закону, в яких рішення приймаються таємним голосуванням, Результати поіменного голосування підлягають обов'язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації". На офіційному веб-сайті ради розміщуються в день голосування і зберігаються протягом необмеженого строку всі результати поіменних голосувань. Результати поіменного голосування є невід'ємною частиною протоколу сесії ради.

Відповідно до частини 15 статті 46 Закону №280/97-ВР порядок проведення першої сесії ради, порядок обрання голови та заступника (заступників) голови районної у місті, районної, обласної ради, секретаря сільської, селищної, міської ради, скликання чергової та позачергової сесії ради, призначення пленарних засідань ради, підготовки і розгляду питань на пленарних засіданнях, прийняття рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії визначаються регламентом ради, з урахуванням вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності". До прийняття регламенту ради чергового скликання застосовується регламент ради, що діяв у попередньому скликанні.

Законом чітко передбачено, що регламентом районної ради можуть бути врегульовані порядок проведення першої сесії ради, обрання голови та заступника, скликання чергової та позачергової сесії ради, призначення пленарних засідань ради, підготовка і розгляд питань на пленарних засіданнях, прийняття рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії.

Рішенням Обухівської районної ради від 07.12.2015 №7.2.VII затверджено регламент Обухівської районної ради Київської області (далі - Регламент). Даний регламент є чинним з моменту прийняття даного рішення до закінчення повноважень районної ради сьомого скликання.

Регламентом передбачений наступний порядок проведення засідання сесії ради та розгляду питань. Пунктом 11.1 Регламенту передбачено, що районна рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради. Відповідно до п.11.5. Регламенту, у разі потреби рада може прийняти рішення про проведення пленарного засідання впродовж кількох днів, а також про оголошення перерви у пленарному засіданнями впродовж кількох днів, а також про оголошення перерви у пленарному засіданні для опрацювання документів, проведення засідань комісій, депутатських груп та депутатських фракцій, запрошення посадових осіб. Пунктом 14.1.-14.2. Регламенту передбачено, що про скликання сесії голова ради видає розпорядження, яке публікується в друкованих засобах масової інформації або на офіційному веб-сайті не менш як за 10 днів до дня проведення сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення, та питань які передбачаються внести на розгляд ради. Депутати заздалегідь повідомляються про час скликання, місце проведення сесії ради та питання, що передбачаються внести на її розгляд, через засоби масової інформації, та шляхом надіслання особисто кожному депутату письмового повідомлення, за бажанням депутата - за електронною адресою.

Судом встановлено, що Розпорядження заступника голови Обухівської районної ради «Про скликання сорок другої сесії Обухівської районної ради сьомого скликання» №14-ОД видане 29.07.2019 про скликання 42 сесії Обухівської районної ради на 30.07.2019 о 16 год. 00 хв., тобто останнім порушено п. 14.2 Регламенту, оскільки лише за день до проведення сесії постановлено вищезазначене розпорядження, яке не публікувалося в друкованих засобах масової інформації або на офіційному веб-сайті не менш як за 10 днів до дня проведення сесії.

Крім того, позивача як депутата Обухівської районної ради Київської області всупереч вимогам п.14.2 Регламенту Обухівської районної ради не було повідомлено про час та дату скликання 42-ої сесії (хоча в апараті районної ради наявні адреси в тому числі і адреса електронної пошти позивача), чим порушили право позивача прийняти участь в 42-ій сесії Обухівської районної ради, висловлювати пропозиції щодо кандидатур на посаду голови Обухівської районної ради та приймати участь в голосуванні.

В розпорядженні заступника голови Обухівської районної ради №14-ОД від 29.07.2019 на розгляд сорок другої сесії районної ради передбачено винести лише одне питання порядку денного, а саме обрання голови Обухівської районної ради Київської області.

Відповідно до пункту 20.1 Регламенту, проект порядку денного сесії формується головою ради і складається з питань, що включаються до порядку денного за ініціативи голови районної ради, питань запропонованих на розгляд ради постійними комісіями, депутатськими групами та депутатськими фракціями, депутатами, головою районної державної адміністрації, загальними зборами громадян. Він доводиться до відома депутатів не пізніше як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках - не пізніше як за день до сесії.

Пунктом 20.2 Регламенту передбачено, що пропозиції до порядку денного сесії вносяться вищезазначеними органами не пізніше як за 25 днів до пленарного засідання. Голова ради організовує їх попередній розгляд в постійних комісіях ради.

Пунктом 20.3. Регламенту передбачено, що пропозиції внесені пізніше зазначеного строку, або безпосередньо при розгляді проекту порядку денного на сесії включаються до порядку денного в тому випадку, якщо вони попередньо розглянуті відповідними органами ради. На сесії в таких випадках заслуховується повідомлення ініціаторів пропозиції про виконані підготовчі роботи, готовність проектів, документів та можливість надання їх депутатам, а також заслуховується виступ представника відповідної постійної комісії.

Пункт 20.4 Регламенту передбачає, що пропозиції щодо кожного питання, яке пропонується включити до порядку денного сесії подаються із супроводжувальною запискою і проектом рішення, яке пропонується прийняти за цією пропозицією.

Вищезазначені пункти Регламенту встановлюють порядок розгляду всіх питань які виносяться на сесію ради та передбачає собою процедуру яка передбачає завчасне, не пізніше 25 днів до пленарного засідання подання пропозиції до порядку денного, які в подальшому доводяться за 10 днів до відома депутатів, а у виняткових випадках за день.

Судом встановлено, що питання про обрання заступника голови Обухівської районної ради сьомого скликання взагалі не вносилось до порядку денного сесії районної ради.

Регламент передбачає, що пропозиції до порядку денного внесені пізніше можуть бути розглянуті, якщо вони попередньо розглянуті відповідними органами ради, до яких відносяться комісії. В даному випадку на сесії заслуховується ініціатор пропозиції з повідомленням про виконані підготовчі дії та можливість надання проектів депутатів, а також заслуховується виступ представника відповідної профільної комісії.

Регламент в обов'язковому порядку встановлює, що кожен проект який пропонується включити до порядку денного сесії подається із супроводжувальною запискою і проектом рішення, яке пропонується прийняти.

За відсутності порядку денного всупереч Регламенту районної ради без письмової пропозиції, проекту рішення, попереднього обговорення на засіданнях комісії було поставлено питання на голосування про обрання заступника голови Обухівської районної ради сьомого скликання. В результаті чого, прийнято рішення Обухівської районної ради Київської області №1056.42.VII від 30.07.2019 «Про обрання заступника голови Обухівської районної ради Київської області сьомого скликання».

Також, у судовому засіданні, судом встановлено, що про скликання 42-ої сесії на 30.07.2019 не було повідомлено ще 15 депутатів Обухівської районної ради Київської області сьомого скликання.

Щодо твердження третьої особи, стосовно того, що оскаржувані рішення є актами індивідуальної дії та оскарження їх надано особі, щодо якої цей акт прийнятий або права свободи та інтереси якої він безпосередньо стосується, суд зазначає наступне.

Рішення, прийняті суб'єктами владних повноважень, дії, вчинені ними під час здійснення управлінських функцій, а також невиконання повноважень, встановлених законодавством (бездіяльність), можуть бути оскаржені до суду відповідно до частин першої, другої статті 55 Конституції України, статті 5 КАС України.

Разом з тим, обов'язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб'єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду. Порушення має бути реальним, стосуватися (зачіпати) зазвичай індивідуально виражені права чи інтереси особи, яка стверджує про їх порушення.

Індивідуальний акт - це акт (рішення) суб'єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк (п. 19 ч.1 ст. 4 КАС України).

Судом зазначає, що захист адміністративним судом підлягає фактично порушене право особи у публічно-правових відносинах із суб'єктом владних повноважень при здійснені ним визначених чинним законодавством управлінських функцій. Подання даного позову позивачем до суду не є відновленням законності та правопорядку у публічних відносинах, а має на меті саме порушення прав позивача, як депутата Обухівської районної ради, права якого були порушенні при прийнятті оскаржуванних рішень.

Оскільки, позивач, як депутата Обухівської районної ради був позбавлений можливості прийняти участь у сорок другій сесії Обухівської районної ради сьомого скликання, висловити свої пропозиції щодо кандидатури на посаду голови Обухівської районної ради, прийняти участь у такому голосуванні та реалізувати інші свої права та обов'язки.

Згідно ст. 3 Закону України від 11.07.2002 №93-ІV «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради є повноважним і рівноправним членом відповідної ради - представницького органу місцевого самоврядування. Депутат місцевої ради відповідно до цього Закону наділяється всією повнотою прав, необхідних для забезпечення його реальної участі у діяльності ради та її органів.

Таким чином, предметом оскарження є саме порушення законодавчовизначеної процедури прийняття оскаржуваних рішень, а не актів індивідуальної дії

Оскільки, при прийнятті оспорюваних рішень відповідачем порушено процедуру їх прийняття. визначену Законом №280/97-ВР та Регламентом Обухівської районної ради від 07.12.2015 №7.2.VII, суд вважає данні рішення протиправними та такими, що підлягають скасуванню.

Згідно із частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір у сумі 1536,80 грн., що підтверджується наявною в матеріалах справи квитанцією від 25.10.2019 №1282520003.

Отже, понесені позивачем судові витрати у вигляді сплаченого судового збору підлягають присудженню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань Обухівської районної ради Київської області.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Визнати протиправним та скасувати рішення Обухівської районної ради Київської області №1054.42.VII від 30.07.2019 «Про обрання голови Обухівської районної ради Київської області сьомого скликання»;

3. Визнати протиправним та скасувати рішення Обухівської районної ради Київської області №1056.42.VII від 30.07.2019 «Про обрання заступника голови Обухівської районної ради Київської області сьомого скликання».

4. Стягнути сплачений судовий збір у розмірі 1536 (одна тисяча п'ятсот тридцять шість) грн. 80 коп. на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Обухівської районної ради Київської області (код ЄДРПОУ 04362705).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного судупротягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Щавінський В.Р.