Ухвала від 03.01.2020 по справі 234/22103/19

Справа № 234/22103/19

Провадження № 2/234/4853/19

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

03 січня 2020 року м. Краматорськ

Суддя Краматорського міського суду Донецької області Марченко Л.М., розглянувши цивільну справу №234/22103/19 за позовом

ОСОБА_1

(зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 )

В інтересах якої діє представник ОСОБА_2

(місце проживання: АДРЕСА_2 )

до Совєтської районної адміністрації Макіївської міської ради

(місцезнаходження: вул. Гаврилова, м. Макіївка, Донецька обл., 86141)

про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини, -

ВСТАНОВИВ:

28.12.2019 року до Краматорського міського суду Донецької області в провадження судді Марченко Л.М. надійшла цивільна справа №234/22103/19 за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якої діє ОСОБА_2 до Совєтської районної адміністрації Макіївської міської ради про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини.

Позовна заява подана з дотриманням правил підсудності.

Позовна заява за формою та змістом відповідає вимогам ЦПК України на момент її підписання та подання до суду (спрямування поштою).

Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження відсутні.

Предметом даного позову є - визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Підставою даного позову є - положення ст.ст.1270, 1272 ЦК України щодо строків для прийняття спадщини та наслідків їх пропущення.

Дану справу слід розглядати за правилами загального позовного провадження, оскільки згідно ст.274 ч.4 п.2 ЦПК України справи у спорах щодо спадкування не можуть бути розглянуті в порядку спрощеного позовного провадження.

Для виконання завдання підготовчого провадження у справі слід призначити підготовче засідання в строк, визначений ст.ст.189 ч.3, 196 ч.2 ЦПК України, а саме на 31.01.2020 року на 08-30 годину, про що повідомити учасників справи.

Відповідачу слід запропонувати надати у строк, який становить 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, відзив з доказами в підтвердження викладених заперечень.

Відзив викладається у письмовій формі відповідно до ст.178 ЦПК України.

Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

На підставі ст.193 ЦПК України відповідач має право пред'явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.

Учасників справи слід сповістити, що вони можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, на сторінці офіційного веб-порталу судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/fair/sud0528/.

Суд має відповідну технічну можливість проведення судових засідань в режимі відеоконференції (ст.212 ЦПК України).

Копію даної ухвали, а відповідачу - разом з копією позовної заяви та копіями доданих до неї документів, слід надіслати учасникам справи в порядку, встановленому ст.272 ЦПК України.

Керуючись ст.ст.187, 190 ЦПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Прийняти до розгляду в порядку загального позовного провадження та відкрити провадження у цивільній справі №234/22103/19 за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якої діє ОСОБА_2 до Совєтської районної адміністрації Макіївської міської ради про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини.

Призначити підготовче засідання на 31.01.2020 року на 08-30 годину в залі судових засідань №11 Краматорського міського суду Донецької області (3 поверх, вул.Маяковського, 21, м.Краматорськ, Донецька обл.).

Запропонувати відповідачу надати у строк, який становить 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, відзив з доказами в підтвердження викладених заперечень.

Роз'яснити відповідачу, що копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи. На підставі ст.193 ЦПК України відповідач має право пред'явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.

Учасників справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, на сторінці офіційного веб-порталу судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/fair/sud0528/.

Копію даної ухвали, а відповідачу - разом з копією позовної заяви та копіями доданих до неї документів, надіслати учасникам справи в порядку, встановленому ст.272 ЦПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Краматорського міського суду Л. М. Марченко

Попередній документ
86784209
Наступний документ
86784211
Інформація про рішення:
№ рішення: 86784210
№ справи: 234/22103/19
Дата рішення: 03.01.2020
Дата публікації: 10.01.2020
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Краматорський міський суд Донецької області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них; за законом.
Розклад засідань:
31.01.2020 08:30 Краматорський міський суд Донецької області
05.03.2020 08:30 Краматорський міський суд Донецької області
02.04.2020 08:00 Краматорський міський суд Донецької області