Справа № 292/1336/19
Номер провадження 3/292/44/20
03 січня 2020 року смт.Пулини
Cуддя Червоноармійського районного суду Житомирської області Рябенька Т.С., розглянувши матеріали справи, яка надійшла з Пулинського ВП Новоград-Волинського ВП ГУ НП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
жителя АДРЕСА_1 , громадянина України
за ч.1 ст.130 КУпАП,-
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ №040064 від 26.09.2019 року вбачається, що 26 вересня 2019 року о 20 годині 00 хвилин в с.Зелена Діброва, по вул.Лесі Українки водій ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 2107, д.н.з. НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп"яніння: запах алкоголю з порожнини рота, нестійка хода. Від проходження огляду на стан сп"яніння у встановленому законом порядку водій відмовився в присутності свідків, чим порушив вимоги п.2.5 ПДР України. Відповідно до вимог ч.1 ст.245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності. Згідно ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи вирішує наступні питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Відповідно до вимог ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути
підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це.
В протоколі про адмінправопорушення відносно ОСОБА_1 зазначено, що останній від проходження огляду на стан сп"яніння у встановленому законом порядку водій відмовився в присутності свідків, в графі «Свідки чи потерпілі» вказано свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , однак їх письмових пояснень, в яких вони б підтвердили факт відмови ОСОБА_1 від проходження огляду на сп'яніння, до матеріалів справи не додано.
При дослідженні матеріалів справи також встановлено, що в матеріалах відсутній акт направлення водія до медичного закладу з метою встановлення стану сп'яніння, тобто відсутнє підтвердження того, що водій у встановленому законом порядку відмовився від проходження огляду для визначення стану сп'яніння.
Постановами Червоноармійського районного суду від 21.10.2019 року, 12.11.2019 року, 20.11.2019 року та 24.12.2019 року дані адміністративні матеріали поверталися Пулинському ВП Новоград-Волинського ВП ГУ НП в Житомирській області для доопрацювання, однак вимоги постанов виконані не були, вказані в них недоліки не усунені, що свідчить про неналежне виконання працівниками поліції своїх службових обов"язків. Водночас згідно положень п.7 ч.2 ст 129 Конституції України однією з основних конституційних засад судочинства є розумність строків розгляду справи судом. Оскільки подальше відкладення розгляду справи нівелюватиме завдання КУпАП, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції, законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП), вважаю можливим розглянути справу на підставі наявних в ній документів. Обставини вчиненого ОСОБА_1 підтверджуються протоколом про адміністративне правопорушення серії ОБ №040064 від 26.09.2019 року, рапортом поліцейського СРПП №3 Пулинського ВП Новоград-Волинського ВП ГУ НП в Житомирській області Гудемчука О. від 27.09.2019 року та письмовими поясненнями самого правопорушника ОСОБА_1 , в якому він визнав факт вчинення даного правопорушення. В діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП. Водночас, дослідивши матеріали справи, суддя прийшла до наступного висновку. Згідно п.7 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в зв"язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 КУпАП. Відповідно до ст.38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня його вчинення. Протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП складено 26.09.2019 року за вчинення правопорушення, яке мало місце 26.09.2019 року, дані адмінматеріали чотири рази повертались на доопрацювання, надійшли на розгляд судді 03.01.2020 року, тобто на даний час закінчились встановлені ст.38 КУпАП строки накладення адміністративного стягнення, тому провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю.
Керуючись ст.38, п.7 ст.247, ст.283 КУпАП, суддя-
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя
АДРЕСА_1 визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП. Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП закрити у зв"язку із закінченням на момент її розгляду строків, передбачених ст.38 КУпАП. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Червоноармійський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Т.С.Рябенька