Справа № 3/714/539/19
ЄУН:714/1019/19
"27" грудня 2019 р. м. Герца
Суддя Герцаївського районного суду Чернівецької області Єфтемій С.М., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з Герцаївського відділення поліції Сторожинецького відділу поліції Головного управління національної поліції в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
мешканця АДРЕСА_1 ,
не працюючого,
за ст.1224 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 13 листопада 2019 року, ОСОБА_1 , 13 листопада 2019 року о 11 год. 30 хв. на порушення п. 10.2 Правил дорожнього руху України, як особа яка керувала автомобілем марки ««Honda Civic», номерний знак НОМЕР_1 , залишив місце дорожньо-транспортної пригоди до якої він був причетний.
При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) вирішує питання про те чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення (п. 2 ст. 278 КпАП України).
За приписами ст.ст. 252, 254, 255, 256 КпАП України, протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення. У ньому, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
З цього слідує, що протокол про адміністративне правопорушення є не тільки джерелом доказів у справі, але й актом обвинувачення у вчиненні конкретного адміністративного правопорушення, а тому в ньому повинні бути викладені всі обставини вчинення правопорушення, а також дані, необхідні для розгляду справи по суті, зокрема про місце і час вчинення та суть правопорушення.
Адміністративна відповідальність за ст.1224 КпАП України настає у випадку залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №379282/2280 від 13.11.2019 року ОСОБА_1 ставиться у провину залишення місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої він причетний.
Відповідно до пункту 8 розділу IX «Особливості оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 124 КУпАП» Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, яка затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07.11.2015 № 1395 (далі - Інструкція) якщо при ДТП один з його учасників зник з місця пригоди, поліцейський оформляє схему місця ДТП, відбирає пояснення в потерпілого, свідків (у разі їх наявності), встановлює наявність засобів зовнішнього відео-, фотоспостереження. При встановленні транспортного засобу, який зник з місця пригоди, проводяться його огляд на предмет наявності характерних пошкоджень, інших обставин ДТП та фотофіксація.
Незважаючи на наведені вимоги законодавства до матеріалів, окрім протоколу про адміністративне правопорушення, не долучені документи, які містять інформацію про факт та обставини дорожньо-транспортної пригоди, яке залишив ОСОБА_1 . Такі обставини не дають можливості суду встановити місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення передбаченого статтею 1224 КУпАП та обставини за якими ОСОБА_1 залишив місце ДТП до якої на думку інспектора поліції останній причетний
Обов'язок щодо збирання доказів, згідно ч. 2 ст. 251 КпАП України, покладається на осіб уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
За наведених обставин, оскільки недоліки протоколу про адміністративні правопорушення перешкоджають розгляду справи, то адміністративний протокол підлягає поверненню органу, який його порушив для усунення вказаних порушень.
Керуючись ст.ст. 278, 283 КпАП України, -
Повернути Герцаївському відділенню поліції Сторожинецького відділу поліції Головного управління національної поліції в Чернівецькій області матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 1224 КпАП України для усунення недоліків зазначених у описовій частині постанови.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: