Справа № 237/5724/19
3/237/2683/19
Іменем України
12.12.19 року місто Курахове
Суддя Мар'їнського районного суду Донецької області Кучко Я.Ю., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління Державного агентства рибного господарства у Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП не ідентифікований, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП,-
До Мар'їнського районного суду Донецької області надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення № 002544 від 25.09.2019 року, 25.09.2019 року о 13.00 годині в с. Карлівка Мар'їнського району Донецької області по вул. Фільтрувальна біля магазину «Продукти» продавала свіжу рибу товстолобом в кількості 5 кг, 40 грн. за 1 кг без дозволених документів, які підтверджують їх придбання, чим порушила ст. 63 ЗУ «Про тваринний світ», за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, про час, дату та місце розгляду справи була повідомлена належним чином. Причини неявки суду невідомі.
Відповідно вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, протоколом про вилучення речей і документів, акти закупки, тощо, а також іншими документами.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначенихстаттею 255 цього кодексу.
Згідно з Інструкцією з оформлення органами рибоохорони матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої Наказом № 101 від 09.04.2003 р. та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.04.2003 р. за № 320/7641, усі реквізити протоколу заповнюються розбірливим почерком українською мовою. Протокол складається на місці виявлення правопорушення. У разі неможливості скласти його на місці виявлення правопорушення, якщо складання протоколу є обов'язковим, інспектори рибоохорони можуть доставляти порушника (ів) до органів місцевого самоврядування та/або органів внутрішніх справ
При складанні протоколу слід чітко викладати всі відомості, передбачені формою протоколу, звертаючи особливу увагу на точність і повноту викладення складу порушення, які саме речі, предмети і документи вилучені за фактом викритого порушення, їх індивідуальні ознаки, кількість, номери тощо.
Вилучені речі й документи зберігаються до розгляду справи про адміністративні правопорушення у місцях, визначених посадовими особами органів рибоохорони, яким надано право розгляду таких справ або прийняття рішення щодо направлення їх на розгляд до суду.
Виходячи зі змісту ст.ст. 254, 279 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності. Протокол про адміністративне правопорушення як підстава для притягнення особи до відповідальності та одних із засобів доказування у будь-якому разі повинен відповідати вимогам ст. 256 КУпАП.
Виходячи з викладеного, суд визнає недопустимим доказом - протокол № 002541 від 25.09.2019 року, оскільки в протоколі не зазначено, що у особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, вилучена риба, натомість, до протоколу додано гарантійну розписку про прийняття на відповідальне зберігання до рішення суду водних біоресурсів: риба товстолоб загальною вагою 5 кг.
Також, до протоколу не додана копія фотокарток, яка належним чином завірена, також протоколу огляду та вилучення водних біоресурсів не надано, відсутні пояснення свідків.
За таких обставин, оцінюючи надані докази, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд приходить до висновку, що справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП підлягає закриттю у відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 256, 283 КУпАП, -
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП провадженням закрити в зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Скарга на постанову суду до Донецького апеляційного суду може бути подано через Мар'їнський районний суд Донецької області протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Я.Ю. Кучко