Провадження № 3/760/9274/19
в справі № 760/31219/19
20.12.2019 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Зелінська М.Б., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління патрульної поліції відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, ідентифікаційний номер в матеріалах справи відсутній, працює приватним підприємцем, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за фактом вчинення правопорушень, передбачених ст.124, ч.4 ст.122 КУпАП,-
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №287325 від 05.11.2019 року, ОСОБА_1 о 12 год. 00 хв., керуючи автомобілем марки «Volkswagen Golf», д/з НОМЕР_1 в м. Києві по проспекту Космонавта Комарова, 23 А в дворі будинку, при русі заднім ходом, не переконався у тому, що це буде безпечно, здійснив наїзд на припаркований транспортний засіб «Audi Q5», д/з НОМЕР_2 , що призвело до механічних пошкоджень та матеріальних збитків, чим порушив вимоги п.10.9, 2.3 б ПДР, за що відповідальність передбачена ст. 124 КУпАП.
Окрім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №373317 від 23.11.2019 року ОСОБА_1 23.11.2019 року об 11 год. 45 хв. керуючи автомобілем марки «Volkswagen Golf», д/з НОМЕР_1 в м. Києві по бульвару Вацлава Гавела, 65, при перестроюванні в крайню праву смугу, не надав дорогу транспортному засобу «Skoda Rapid», НОМЕР_3 на синьому фоні, який рухався в попутному напрямку, чим змусив останнього різко гальмувати та змінювати напрямок руху, щоб уникнути зіткнення, чим створив аварійну обстановку та порушив вимоги п.10.3 ПДР, за що відповідальність передбачена ст. 122 ч. 4 КУпАП.
В суді ОСОБА_1 свою вину у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ст. ст. 122 ч. 4, 124 КУпАП, визнав та підтвердив обставини, що зазначені у протоколах про адміністративне правопорушення.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Положення статті 245 КУпАП визначають, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. ст. 245, 251, 252, 280, 283 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами. При цьому орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно з п. п. 1.4, 1.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. N 1306 кожний учасник дорожнього руху має право розраховувати на те, що й інші учасники виконують ці Правила. Дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків.
Суд зобов'язаний виконувати завдання Кодексу України про адміністративне правопорушення, передбачені ст. 1 КУпАП, у якій зазначено, що завданням Кодексу України про адміністративне правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушення, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Вина ОСОБА_1 підтверджується: протоколами про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №287325 від 05.11.2019 року та ДПР18 №373317 від 23.11.2019 року, що міститься в матеріалах справи, схемою місця ДТП, письмовими поясненнями учасників ДТП, реєстраційною карткою ТЗ, а тому вважаю, що дії ОСОБА_1 знаходяться в причинному зв'язку з ДТП та його наслідками, а також утворюють склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122 ч. 4 КУпАП.
Доказів, які б спростували обставини, зазначені в протоколах про адміністративні правопорушення, суду не надано.
Враховуючи характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушника, ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності, виходячи з вимог ст. ст. 124, 122 ч. 4 КУпАП
Згідно положень ч. 1 ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень, адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо:
- за ст. 122 ч. 4 КУпАП, - у виді штрафу в розмірі 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 680,00 грн.
- за ст. 124 КУпАП, - у виді штрафу в розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340,00 грн.;
Приймаючи до уваги вказане, на підставі ст. 36 КУпАП, вважаю, що остаточно ОСОБА_1 слід призначити адміністративне стягнення у межах санкції за більш серйозне правопорушення, а саме: у межах санкції ст. 122 ч.4 КУпАП у виді штрафу в розмірі в розмірі 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 680,00 грн.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_1 також підлягає стягненню судовий збір, оскільки на нього судом накладено адміністративне стягнення.
На підставі викладеного, та керуючись ст. ст. 9, 33, 36, 40-1, 124, ч. 4 ст. 122, 251 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір», суд
Об'єднати в одне провадження: Справа №760/31219/19, провадження №3/760/9274/19 за ст. 124 КУпАП; Справа №760/32657/19, провадження №3/760/9765/19 за ч.4 ст.122 КУпАП про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 . Об'єднаній справі відносно ОСОБА_1 за ст. 124, ч. 4 ст. 122 КУпАП присвоїти №760/31219/19, провадження №3/760/9274/19.
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ст.124, ч. 4 ст. 122 КУпАП.
Піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у виді штрафу в дохід держави в розмірі 680 (шістсот вісімдесят) гривень, який сплатити за наступними банківськими реквізитами: отримувач коштів ГУК в м. Києві: рахунок отримувача 31113149026001; код отримувача (код за ЄДРПОУ)37993783; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) 899998, код класифікації доходів бюджету: 21081300.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі, що становить 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 (двадцять) коп., який необхідно сплатити на: УК у Солом'янському районі м. Києва, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38050812, р/р 31218206026010, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) 899998, код отримувача:38050812, код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через 15-ть днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15-ть днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.
У разі несплати правопорушником штрафу у вищевказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в поряду, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постановив про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу зазначений у постанові про стягнення штрафу.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту винесення до Київського апеляційного суду через районний суд.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя : М.Б. Зелінська