Номер провадження 3/754/5043/19
Справа №754/16989/19
Іменем України
16 грудня 2019 року м. Київ
Суддя Деснянського районного суду міста Києва Бабко В.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління національної поліції в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1
за ст. 124 КУпАП України
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 065351, 10.08.2019 о 17 год. 10 хв., ОСОБА_1 керував автомобілем «Nissan» державний номерний знак НОМЕР_1 в смт. Шрамківка, по вулиці Шешківська, 40, не вибрав безпечної швидкості руху, з'їхав з проїзної частини де на узбіччі перекинувся, внаслідок чого автомобіль отримав механічні пошкодження.
Постановою Деснянського районного суду міста Києва від 10.09.2019 матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 ст. 124 КУпАП повернути до Головного управління національної поліції в Черкаській області на доопрацювання, у зв'язку з тим що в протоколі серії №065351 від 10.08.2019 некоректно зазначена стаття Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме в протоколі зазначена ст. 124 КУпАП з виправленнями.
21.10.2019 з Головного управління національної поліції в Черкаській області повернулися матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП, з рапортом відповідно до якого зазначили, що даний номер статті КУпАП відповідає фактичним обставинам події зазначеної у фабулі проколу.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, про день та час судового засідання повідомлений належним чином.
Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством. (ст. 1 КУпАП).
Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
А відповідно до положень ст.252 КУпАП - орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати всі обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, відповідно до статей 7, 254, 279 КУпАП.
Однак, згідно з п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративне правопорушення підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Оскільки на час розгляду справи сплинув строк, встановлений ч. 2 ст. 38 КУпАП у зв'язку з тим, що протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 повертався на доопрацювання до поліції, так як не відповідав статтям 265, 265-1, 265-2 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
Керуючись статтями 38, 184, 247, 284, 288, 289, 294 КУпАП, суд,-
Закрити провадження відносно ОСОБА_1 за спливом строків притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченого ст.124 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Деснянський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя В.В. Бабко