Рішення від 11.11.2019 по справі 911/1933/19

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"11" листопада 2019 р. Справа № 911/1933/19

Господарський суд Київської області у складі судді Бацуци В. М.

при секретарі судового засідання Белишевій А. В.

за участю представників учасників справи:

від позивача: Кислощук Я. С. (адвокат - довіреність № 228 від 29.12.2018 р.);

від відповідача: Щербина М. Д. (довіреність № 2 від 03.01.2019 р.);

розглянувши матеріали справи

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Київоблгаз Збут", (04108, просп. Свободи, буд. 2Г, літ. А, м. Київ)

до Управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації, (08001, провул. Гетьманський, буд. 2, смт. Макарів, Макарівський р-н, Київська область)

про стягнення 53 185, 05 грн

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Київоблгаз Збут" звернулось в господарський суд Київської області із позовом до Управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації про стягнення 53 185, 05 грн 3% річних.

Позовні вимоги обґрунтовані позивачем неналежним виконанням відповідачем свого обов'язку щодо відшкодування позивачу витрат, понесених внаслідок надання послуг з постачання природного газу на пільгових умовах відповідно до законодавства України, а також за договором № 20/35DKVz600-18 від 29.01.2018 р про співпрацю за відшкодування витрат за надані послуги громадянам, які отримують субсидії за рахунок субвенцій з державного бюджету, укладеним між ТОВ "Київоблгаз Збут" та Управлінням соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації.

Ухвалою господарського суду Київської області від 07.08.2019 р. відкрито провадження у справі № 911/1933/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Київоблгаз Збут" до Управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації про стягнення 53 185, 05 грн, визначено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження із проведенням судового засідання та викликом на нього учасників справи на 04.09.2019 р.

27.08.2019 р. до канцелярії суду від відповідача надійшов відзив № 01-18/2603 від 22.08.2019 р. на позовну заяву по справі № 911/1933/19, у якому він просить суд відмовити позивачу у задоволенні позову повністю.

04.09.2019 р. перед судовим засіданням до канцелярії суду від позивача надійшла відповідь Вих № 417-Сл-13340-0919 від 03.09.2019 р. на відзив, що долучена судом до матеріалів справи.

04.09.2019 р. у судовому засіданні судом оголошено перерву до 18.09.2019 р.

09.09.2019 р. до канцелярії суду від відповідача надійшли заперечення № 01-18/2721 від 06.09.2019 р. на відповідь на відзив , що долучені судом до матеріалів справи.

18.09.2019 р. до канцелярії суду від відповідача надійшла заява № 01-18/2822 від 18.09.2019 р. про долучення документів до справи № 911/1933/19, що долучені судом до матеріалів справи.

18.09.2019 р. у судовому засіданні судом оголошено перерву до 16.10.2019 р.

07.10.2019 р. до канцелярії суду від позивача надійшли додаткові пояснення Вих № 417-Сл-1465-9-1019 від 03.10.2019 р., що долучені судом до матеріалів справи.

16.10.2019 р. перед судовим засіданням до канцелярії суду від відповідача надійшла заява № 01-18/3090 від 15.10.2019 р. про долучення документів до справи № 911/1933/19, що долучені судом до матеріалів справи.

16.10.2019 р. у судовому засіданні судом оголошено перерву до 06.11.2019 р.

06.11.2019 р. у судовому засіданні судом оголошено перерву до 11.11.2019 р.

11.11.2019 р. у судовому засіданні представник позивача надав усні пояснення щодо своїх позовних вимог, позовні вимоги підтримав, вважає їх обґрунтованими і правомірними та такими, що підлягають задоволенню з підстав, зазначених в позовній заяві, відповіді на відзив.

Представник відповідача у судовому засіданні надав усні пояснення щодо своїх заперечень проти позову, просив суд відмовити в задоволенні позову повністю з підстав, зазначених у відзиві на позовну заяву, запереченнях на відповідь на відзив.

За наслідками судового засідання судом оголошено вступну і резолютивну частини рішення у даній справі.

Заслухавши пояснення представників учасників справи, дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суд -

ВСТАНОВИВ:

29.01.2018 р. між позивачем (надалі - Виконавець) та відповідачем (надалі - Платник) було укладено договір № 20/35DKVz600-18 про співпрацю з відшкодування витрат за надані послуги громадянам, які отримують субсидію за рахунок субвенцій з державного бюджету, відповідно до п. 1.1. якого Договір регламентує взаємовідносини Сторін щодо відшкодування коштів за надання послуг постачання природного газу (надалі - послуги) отримувачам субсидій за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам, які здійснюються Виконавцем, відповідно до Закону України "Про державний бюджет" на відповідний рік, постанов Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" (зі змінами і доповненнями), від 4 березня 2002 року № 256 "Про затвердження Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету" (зі змінами).

Пунктом 3.1. Договору передбачено, що розрахунки за надання послуг громадянам, які отримують субсидію за рахунок субвенцій з державного бюджету здійснюються шляхом безготівкового перерахування коштів, а також за взаємозаліком.

Відповідно до п. 3.2. Договору в разі виявлення недостовірної інформації у розрахунках кошти повертаються за поточний місяць у наступному місяці на рахунки Платника:

1Субсидії на оплату житлово-комунальних послуг35418077208227

Пунктом 6.1. Договору визначено, що цей Договір набирає чинності з моменту його підписання та поширює свою дію на відносини, що склалися з 01 січня 2018 року та діє до 31 грудня 2018 року включно.

Одночасно із укладенням договору, між позивачем та відповідачем було підписано Додаток № 1 до нього ("Норми споживання природного газу населення у разі відсутності газових лічильників").

У процесі розгляду справи судом встановлено, що у період з 01.01.2019 р. по 31.06.2019 р. позивачем було надано відповідним категоріям споживачів послуги з газопостачання на пільгових умовах на загальну суму 7 746 255, 53 грн, що підтверджується актами звіряння розрахунків за надані населенню послуги, на які надаються субсидії між ТОВ "Київоблгаз Збут" та головним розпорядником коштів місцевого бюджету Управлінням соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації (форма № 3-пільга) станом на 01.02.2019 р., станом на 01.03.2019 р., станом на 01.04.2019 р., станом на 01.05.2019 р., станом на 01.06.2019 р., станом на 01.07.2019 р., відповідними реєстрами обсягів спожитих енергоносіїв та наданих послуг за надані пільги/субсидії з постачання природного газу, наявними у матеріалах справи.

Крім того, відповідачем лише станом на 25.06.2019 р. (з урахуванням проведених коригувань) було профінансовано - відшкодовано позивачу вищевказані витрати, понесені внаслідок надання послуг з газопостачання на пільгових умовах шляхом перерахування позивачу грошових коштів всього на загальну суму 7 296 510, 80 грн, що підтверджується оборотно-сальдовою відомістю по рахунку 482 за січень - липень 2019 р., виписками з рахунку відповідача № НОМЕР_1 , розрахунком ціни позову позивача, наявними у матеріалах справи.

Як було зазначено вище, у своїй позовній заяві позивач просить стягнути із відповідача на свою користь 3 % річних від суми основної заборгованості за періоди прострочення відповідачем виконання обов'язку по відшкодованню позивачу витрат, понесених внаслідок надання послуг з газопостачання на пільгових умовах з 01.03.2019 р. по 24.06.2019 р. всього на загальну суму 53 185, 05 грн у відповідності до виконаного ним розрахунку.

З приводу вказаної позовної вимоги позивача суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Статтею 193 Господарського кодексу України встановлено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Статтею 526 Цивільного кодексу України визначено, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно з ст. 19 Закону України "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії" виключно законами України визначаються:

мінімальний розмір заробітної плати;

мінімальний розмір пенсії за віком;

неоподатковуваний мінімум доходів громадян;

величина порогу індексації грошових доходів громадян;

пільги щодо оплати житлово-комунальних, транспортних послуг і послуг зв'язку та критерії їх надання.

Державні соціальні гарантії є обов'язковими для всіх державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності.

Органи місцевого самоврядування при розробці та реалізації місцевих соціально-економічних програм можуть передбачати додаткові соціальні гарантії за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Відповідно до ст. 16 Закону України "Про ринок природного газу" Кабінет Міністрів України встановлює критерії для віднесення споживачів до категорії вразливих.

2. Вразливі споживачі мають право на субсидію для відшкодування витрат за спожитий природний газ та іншу адресну допомогу, що надається у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Порядок захисту вразливих споживачів має:

1) визначати категорії вразливих споживачів;

2) визначати порядок обліку вразливих споживачів;

3) визначати заходи з моніторингу та державного контролю за належністю до категорії вразливих споживачів;

4) містити спеціальні заходи захисту вразливих споживачів стосовно відключення у критичні періоди з метою задоволення потреб таких споживачів у природному газі;

5) передбачати обсяг адресної допомоги для категорії вразливих споживачів. Адресна допомога надається вразливим споживачам у спосіб, що забезпечує її цільове використання.

У положеннях п. 5 ч. 1 ст. 12, п. 5 ч. 1 ст. 13, п. 5 ч. 1 ст. 14, п. 7 ч. 1 ст. 16 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; п. 5 ч. 1 ст. 61, п. 5 ч. 1 ст. 62, п. 5 ч. 1 ст. 63, п. 5 ч. 1 ст. 64 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань"; п. 11 ст. 20, п. 8. ч. 3 ст. 30 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"; п. 6 ч. 1 ст. 6 Закону України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист"; ч. 5 ст. 12 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та п. 2 ч. 3 ст. 13 Закону України "Про охорону дитинства" встановлені пільги по оплаті за газ для окремих категорій осіб.

Згідно з ст. 2 Бюджетного кодексу України видатки бюджету - кошти, спрямовані на здійснення програм та заходів, передбачених відповідним бюджетом.

Положеннями ст. 30 цього ж кодексу визначено, що видатки та кредитування Державного бюджету України включають бюджетні призначення, встановлені законом про Державний бюджет України на конкретні цілі, пов'язані з реалізацією програм та заходів згідно із статтею 87 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 6 ст. 48 цього ж кодексу бюджетні зобов'язання щодо виплати субсидій, допомоги, пільг з оплати спожитих житлово-комунальних послуг та послуг зв'язку (в частині абонентної плати за користування квартирним телефоном), компенсацій громадянам з бюджету, на що згідно із законами України мають право відповідні категорії громадян, обліковуються Казначейством України незалежно від визначених на цю мету бюджетних призначень.

Відповідно до п. 9 ст. 87 цього ж кодексу до видатків, що здійснюються з Державного бюджету України, належать видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення, в тому числі на державні програми соціальної допомоги.

У відповідності до підпункту "б" пункту 4 статті 89 цього ж кодексу до видатків, які здійснюються з районних бюджетів та бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим і міст обласного значення та враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, належать видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення, зокрема, державні програми соціального захисту.

Відповідно до ч. 3 ст. 102 цього ж кодексу за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання надаються житлові субсидії населенню та пільги.

Порядок та умови надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам визначаються Кабінетом Міністрів України (ч. 2 ст. 97 Бюджетного кодексу України).

Порядок та механізм фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення компенсаційних виплат за вказані пільги окремих категорій громадян за рахунок субвенцій з державного бюджету встановлений Порядком фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2002 року № 256.

Пунктами 2, 3 Порядку передбачено, що фінансування видатків місцевих бюджетів за державними програмами соціального захисту населення провадиться за рахунок субвенцій, передбачених державним бюджетом на відповідний рік, у межах обсягів, затверджених у обласних бюджетах, бюджеті Автономної Республіки Крим, бюджетах міст Києва та Севастополя, міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення, районних бюджетах, бюджетах об'єднаних територіальних громад на зазначені цілі. Забороняється фінансування місцевих програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету.

Головними розпорядниками коштів місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення є керівники головних управлінь, управлінь, відділів та інших самостійних структурних підрозділів місцевих держадміністрацій, виконавчих органів рад, об'єднаних територіальних громад, до компетенції яких належать питання праці та соціального захисту населення (далі - головні розпорядники коштів).

Згідно з п. 5 Порядку головні розпорядники коштів місцевих бюджетів готують щомісяця інформацію про суми нарахованих соціальних виплат, пільг та житлових субсидій населенню та акти звіряння розрахунків за надані послуги з підприємствами і надсилають їх фінансовим органам

райдержадміністрацій, виконавчих органів міських рад (міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення), об'єднаних територіальних громад: до 3 числа поточного місяця - щодо допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю, тимчасової державної допомоги дітям, допомоги по догляду за особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, в тому числі на догляд (крім державної соціальної допомоги на догляд особам, зазначеним у пунктах 1-3 частини першої статті 7 Закону України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю" (1727-15)), щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату; до 5 числа місяця, що настає за звітним, - щодо пільг і житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу; кожного робочого дня (у разі потреби) - щодо одноразової частини допомоги при народженні дитини. Головні розпорядники коштів місцевих бюджетів готують щомісяця до 10 числа наступного періоду інформацію про суми нарахованих пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу (в тому числі послуг з транспортування, розподілу та постачання), тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), управління багатоквартирним будинком, вивезення побутового сміття та рідких нечистот, доставки громадянам повідомлень про призначення субсидії, виплати громадянам частини невикористаної субсидії для відшкодування витрат на оплату природного газу (в тому числі послуг з транспортування, розподілу та постачання), послуг з електропостачання для індивідуального опалення та акти звіряння розрахунків за надані послуги з підприємствами, установами та організаціями, що надають житлово-комунальні послуги, балансоутримувачами відомчого житла, гуртожитків, управителями багатоквартирних будинків і надсилають фінансовим органам райдержадміністрацій, виконавчих органів міських рад (міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення), об'єднаних територіальних громад. Підприємства, установи та організації, що надають послуги з постачання електроенергії, транспортування, розподілу та постачання природного газу, послуг з тепло-, водопостачання і водовідведення готують реєстри обсягів спожитих енергоносіїв та наданих послуг, що підлягають перерахуванню, відповідно до фактичних обсягів спожитих енергоносіїв та наданих послуг, але не вище обсягів нарахованих сум пільг і субсидій, і надсилають їх протягом місяця, але не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним періодом, фінансовим органам райдержадміністрацій, виконавчих органів міських рад (міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення), об'єднаних територіальних громад та головним розпорядникам коштів місцевих бюджетів. Обсяг спожитих енергоносіїв, зазначений у реєстрах, що підлягають перерахуванню, може бути більшим від обсягів нарахованих сум субсидій за наявності у споживача невикористаних сум субсидії у минулих місяцях, що можуть бути використані для оплати послуг відповідно до пункту 15 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. N 848 ( 848-95-п ) (ЗП України, 1996 р., N 2, ст. 76; Офіційний вісник України, 1997 р., число 39, с. 17). Форма та порядок заповнення реєстру встановлюються Мінфіном.

Відповідно до абз. 13 п. 6. Порядку казначейство перераховує протягом місяця, але не пізніше 20 числа місяця, що настає за звітним періодом, субвенцію для виплати пільг та житлових субсидій населенню на оплату: природного газу (в тому числі послуг з транспортування, розподілу та постачання).

Згідно з абз. 1 п. 7. Порядку Міністерство фінансів Автономної Республіки Крим, фінансові органи обласних держадміністрацій в межах сум, отриманих від Казначейства за відповідним видом послуг, протягом двох операційних днів після отримання коштів субвенцій надають органам Державної казначейської служби платіжні доручення щодо перерахування цих коштів на рахунки районних бюджетів, бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, об'єднаних територіальних громад відповідно до фактичних зобов'язань з пільг, субсидій і допомоги населенню відповідних бюджетів на дату проведення платежів з їх оплати.

Частинами 1-2 п. 8. Порядку визначено, що отримані місцевими бюджетами суми субвенцій в межах отриманих коштів за відповідним видом послуг (витрат) перераховуються протягом двох операційних днів на рахунки головних розпорядників коштів, відкриті в територіальних управліннях Державної казначейської служби, для здійснення відповідних видатків.

Головні розпорядники коштів місцевих бюджетів в межах отриманих коштів за відповідним видом послуг (витрат) здійснюють протягом двох операційних днів розрахунки з постачальниками відповідних послуг.

З метою удосконалення обліку осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою, Кабінет Міністрів України постановою від 29 січня 2003 року № 117 затвердив Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги.

Згідно п. 3 Положення структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - уповноважені органи): організовують збирання, систематизацію і зберігання зазначеної в пункті 2 цього Положення інформації та забезпечують її автоматизоване використання для розрахунку розміру пільг та їх виплати і проведення виплати соціальних стипендій та державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей; ведуть облік пільговиків шляхом формування на кожного пільговика персональної облікової картки згідно з формою "1 - пільга", в якій використовується реєстраційний номер облікової картки платника податків. Форма “1 - пільга” затверджується Мінсоцполітики; ведуть облік отримувачів соціальних стипендій та державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей шляхом формування на кожну особу персональної облікової картки згідно з формою "1 - допомога", в якій використовується реєстраційний номер облікової картки платника податків або реквізити паспорта громадянина України, документа, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства, а також особу, яку визнано в Україні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту; вносять до Реєстру відповідні уточнення в разі визнання такими, що втратили чинність, чи зупинення дії окремих норм законодавчих актів, на підставі яких пільговики отримують пільги; надають консультації пільговикам, постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей, підприємствам та організаціям, що надають послуги.

Пунктом 11 Положення визначено, що уповноважений орган щомісяця: 1) звіряє інформацію, що міститься в Реєстрі, з інформацією, яка надходить від підприємств та організацій, що надають послуги, і у разі виявлення розбіжностей щодо загальної кількості пільговиків або розміру пільг, що надаються конкретному пільговику, не провадить розрахунків, що стосуються виявлених розбіжностей, до уточнення цієї інформації; 2) після проведення розрахунків з підприємствами та організаціями, що надають послуги, складає: реєстр погашення заборгованості перед підприємствами та організаціями, що надають послуги, згідно з формою "5-пільга" та реєстр розрахунків згідно з формою "7-пільга"; акти звіряння розрахунків за надані пільговикам послуги згідно з формою "3-пільга"; 3) до 15 числа подає: фінансовим органам районних, районних у містах Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських рад акти звіряння розрахунків згідно з формою "3-пільга"; Міністерству соціальної політики Автономної Республіки Крим, структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій звіти згідно з формами "4-пільга" та "6-пільга".

З огляду на викладене, чинне законодавство передбачає відшкодування витрат за надані послуги з постачання природного газу на пільгових умовах, при цьому, такі зобов'язання виникають безпосередньо із вищевказаних законів України.

Частиною 1 ст. 530 Цивільного кодексу України закріплено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Згідно ст. 610 цього ж кодексу порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Відповідно до ч. 1 ст. 612 цього ж кодексу боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Частиною 2 ст. 625 цього ж кодексу передбачено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Як було зазначено вище та встановлено судом у процесі розгляду справи, відповідачем лише станом на 25.06.2019 р. (з урахуванням проведених коригувань) було профінансовано - відшкодовано позивачу витрати, понесені внаслідок надання послуг з газопостачання на пільгових умовах шляхом перерахування позивачу грошових коштів всього на загальну суму 7 746 255, 53 грн, що підтверджується актами звіряння розрахунків за надані населенню послуги, на які надаються субсидії між ТОВ "Київоблгаз Збут" та головним розпорядником коштів місцевого бюджету Управлінням соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації (форма № 3-пільга) станом на 01.02.2019 р., станом на 01.03.2019 р., станом на 01.04.2019 р., станом на 01.05.2019 р., станом на 01.06.2019 р., станом на 01.07.2019 р., оборотно-сальдовою відомістю по рахунку 482 за січень - липень 2019 р., відповідними реєстрами обсягів спожитих енергоносіїв та наданих послуг за надані пільги/субсидії з постачання природного газу, виписками з рахунку відповідача № НОМЕР_1 , розрахунком ціни позову позивача, наявними у матеріалах справи.

Таким чином, розрахунок 3 % річних від суми основної заборгованості, виконаний позивачем, є невірним, оскільки такий розрахунок виконаний без урахування проведених коригувань сум фактично наданих послуг на пільгових умовах у заявлений період.

Правильний розрахунок 3 % річних від суми основної заборгованості за надані послуги на пільгових умовах саме по день фактичної оплати наступний:

Сума боргу (грн)Період простроченняКількість днів простроченняРозмір процентів річнихЗагальна сума процентів

7296510.8001.03.2019 - 21.03.2019213 %12593.98

Сума боргу (грн)Період простроченняКількість днів простроченняРозмір процентів річнихЗагальна сума процентів

2801195.4822.03.2019 - 31.03.2019103 %2302.35

Сума боргу (грн)Період простроченняКількість днів простроченняРозмір процентів річнихЗагальна сума процентів

2775881.8731.03.2019 - 24.04.2019253 %5703.87

Сума боргу (грн)Період простроченняКількість днів простроченняРозмір процентів річнихЗагальна сума процентів

779431.5925.04.2019 - 30.04.201963 %384.38

Сума боргу (грн)Період простроченняКількість днів простроченняРозмір процентів річнихЗагальна сума процентів

734661.3330.04.2019 - 27.05.2019283 %1690.73

Отже, загальний розмір 3 % річних від суми основної заборгованості у вищевказаний період становить 22 675, 31 грн.

Заперечення відповідача щодо відсутності встановлених строків для здійснення відшкодування позивачу відповідних витрат є необгрунтованими, оскільки положеннями ч. 2 п. 8 Порядку передбачено, що головні розпорядники коштів місцевих бюджетів в межах отриманих коштів за відповідним видом послуг (витрат) здійснюють протягом двох операційних днів розрахунки з постачальниками відповідних послуг.

Отже, суд приходить до висновку про часткове задоволення вимог позивача в частині стягнення із відповідача 3 % річних від суми основної заборгованості у вищевказані періоди у розмірі 22 675, 31 грн.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, обставини справи, позовні вимоги підлягають задоволенню частково.

Судові витрати відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України покладаються на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись ст. ст. 123, 129, 233, 236 - 240 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити частково.

2. Стягнути з Управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації (08001, Київська область, Макарівський район, селище міського типу Макарів, провулок Гетьманський, будинок 2; ідентифікаційний код 03193850) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Київоблгаз Збут" (04108, місто Київ, проспект Свободи, будинок 2Г, літ. А; ідентифікаційний код 39592941) 22 675 (двадцять дві тисячі шістсот сімдесят п'ять) грн 31 (тридцять одна) коп. 3% річних та судові витрати 819 (вісімсот дев'ятнадцять) грн 01 (одна) коп. судового збору.

3. Відмовити в задоволенні інших позовних вимог.

4. Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його апеляційне оскарження, а у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Рішення може бути оскаржено протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подання апеляційної скарги до Північного апеляційного господарського суду через господарський суд Київської області.

Суддя В.М.Бацуца

Повний текст рішення складено і підписано

16 грудня 2019 р.