1Справа № 335/11109/17 6/335/245/2019
19 грудня 2019 року м. Запоріжжя
Орджонікідзевський районний суд міста Запоріжжя у складі: головуючого судді Калюжної В.В., за участі секретаря судового засідання Каравайко В.В., розглянувши у залі суду у м. Запоріжжі заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю «АВ ГРУПП ІНВЕСТ» про заміну сторони виконавчого провадження у справі за позовом керівника Запорізької місцевої прокуратури № 2 Запорізької області, який діє в інтересах держави в особі Запорізької міської ради, до Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради, ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю „АВ ГРУПП ІНВЕСТ”, третя особа: Головне територіальне управління юстиції у Запорізькій області про скасування рішення державного реєстратора, скасування записів про право власності, визнання відсутнім прав, знесення самовільно збудованих об'єктів, -
Заявник звернувся до суду з заявою, в якій просив замінити боржника у виконавчому провадженні №60539796 з примусового виконання рішення Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 20.02.2019 року, в обґрунтування якого зазначив наступне.
Рішенням Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 20.02.2019 року по справі 335/11109/17 позовні вимоги керівника Запорізької місцевої прокуратури № 2 Запорізької області, який діє в інтересах держави в особі Запорізької міської ради, до Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради, ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю „АВ ГРУПП ІНВЕСТ”, третя особа: Головне територіальне управління юстиції у Запорізькій області про скасування рішення державного реєстратора, скасування записів про право власності, визнання відсутнім прав, знесення самовільно збудованих об'єктів - задоволено.
Зобов'язано ОСОБА_1 знести самочинно збудовані об'єкти нерухомості, а саме комплекс для обслуговування пасажирів літ. В,Г,З, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 .
Оскільки власником об'єктів нерухомості літ. В,Г,Д,Е,Ж,З,И, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 є ТОВ «АВ ГРУПП ІНВЕСТ», боржник ОСОБА_1 не може виконати рішення суду в частині знесення самочинно збудованих об'єктів нерухомості, представник ТОВ «АВ ГРУПП ІНВЕСТ» просив замінити боржника у виконавчому провадженні №60539796, з ОСОБА_1 на Товариства з обмеженою відповідальністю „АВ ГРУПП ІНВЕСТ”.
18.12.2019 року на адресу суду від представника зацікавленої особи Запорізької міської ради надійшли заперечення, посилаючись на недоведеність заявником факту правонаступництва, оскільки рішенням Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 20.02.2019 року та постановою Запорізького апеляційного суду від 06.08.2019 року встановлено, що самочинне будівництво здійснено саме ОСОБА_1 .
Прокурор заперечував проти задоволення заяви, про що надав відповідну письмову заяву, суду надав постанову державного виконавця про закінчення виконавчого провадження, копію якої долучено до справи.
З'ясувавши всі обставини по справі, вивчивши матеріали цивільної справи, суд приходить до наступних висновків.
З матеріалів справи вбачається, що рішенням Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 20.02.2019 року по справі 335/11109/17 позовні вимоги керівника Запорізької місцевої прокуратури № 2 Запорізької області, який діє в інтересах держави в особі Запорізької міської ради, до Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради, ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю „АВ ГРУПП ІНВЕСТ”, третя особа: Головне територіальне управління юстиції у Запорізькій області про скасування рішення державного реєстратора, скасування записів про право власності, визнання відсутнім прав, знесення самовільно збудованих об'єктів - задоволено.
Зобов'язано ОСОБА_1 знести самочинно збудовані об'єкти нерухомості, а саме комплекс для обслуговування пасажирів літ. В,Г,З, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 .
Постановою Запорізького апеляційного суду від 06.08.2019 року рішення суду змінено та виключено з резолютивної частини пункти щодо:
- визнати відсутнім внаслідок незаконності набуття у ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_2 , код ІПН - НОМЕР_1 ) права власності на комплекс для обслуговування пасажирів літ. В,Г,Д,Е,Ж,З,И, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 ;
- визнати відсутнім внаслідок незаконності набуття у Товариства з обмеженою відповідальністю «АВ ГРУПП ІНВЕСТ» (вул. Лермонтова, 18, кв. 108, м. Запоріжжя, ЄДРПОУ 39919460) права власності на комплекс для обслуговування пасажирів літ. В,Г,Д,Е,Ж,З,И, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 :
В іншій частині рішення залишено без змін.
Державним виконавцем Вознесенівського ВДВС м. Запоріжжя ГТУЮ у Запорізькій області виконавче провадження №60539796 з примусового виконання рішення Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 20.02.2019 року було винесено постанову від 17.12.2019 року про закінчення виконавчого провадження на підставі постанови Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду України від 04.12.2019 року, якою рішення Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 20.02.2019 року та постанову Запорізького апеляційного суду від 06.08.2019 року в частині зобов'язання ОСОБА_1 знести самочинно збудовані об'єкти нерухомості, а саме комплекс для обслуговування пасажирів літ. В,Г,З, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 - скасовано, і провадження у справі в цій частині закрито.
Враховуючи вищевикладене, суд не вбачає підстав для задоволення вимог заяви.
Керуючись ст.442 ЦПК України, суд, -
В задоволенні заяви представника Товариства з обмеженою відповідальністю «АВ ГРУПП ІНВЕСТ» про заміну сторони виконавчого провадження - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в п'ятнадцятиденний строк з дня складання ухвали.
Суддя: В.В. Калюжна