Провадження № 3/742/719/19
Єдиний унікальний № 742/2596/19
Постанова
Іменем України
26 грудня 2019 року м. Прилуки Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі головуючого судді Бездідько В.М. при секретарі Шептун В.В., розглянувшисправу про адміністративне правопорушення № 742/2596/19, яка надійшла від Прилуцького міськрайонного управління юстиції відділу державної виконавчої служби про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1831 КУпАП, -
ОСОБА_1 не сплачує аліменти на утримання сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 з 08.04.2016 року по теперішній час, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців та станом на червень 2019 року складає 89 978,75 грн.
Крім того ОСОБА_1 не сплачує аліменти на утримання сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 з 08.04.2016 року по теперішній час, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяціз дня предявлення документа та станом на липень 2019 року складає 89 205,25 грн.
Постановою Прилуцького міськрайонного суду об'єднано адміністративні матеріали справи №742/2596/19 та №742/2598/19 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.183-1 КУпАП щодо заборгованості по аліментах на утримання сина ОСОБА_2 та сина Богдана, присвоєно номер справи №742/2596/19.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1ст.1831 КУпАП. Вказане правопорушення має триваючий характер і на даний час не припинено.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином і від нього не надходило клопотання про відкладення розгляду справи, суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Вирішуючи питання щодо можливості розгляду справи у відсутності ОСОБА_1 , суд також враховує, що згідно з ч.10 ст.6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» за адресою зареєстрованого місця проживання з особою ведеться офіційне листування.
Відповідно до ч.17 ст.6 цього Закону особи, які не проживають за адресою, що зареєстрована як місце їх проживання, більше одного місяця і які, зокрема, беруть участь у судовому процесі в будь-якій якості, зобов'язані письмово повідомити орган реєстрації про своє місце перебування.
Відповідно до ст.268 КУпАП справу може бути розглянуто у відсутності особи, коли є дані про своєчасне сповіщення особи про час і місце розгляду справи, якщо від особи не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Загальної суми заборгованості ОСОБА_1 не оспорював, заяв про відкладення слухання справи не подавав.
Згідно положень ст. ст. 268, 277-2 КУпАП, у зв'язку з тим, що в справі є достатні дані про обізнаність особи зі своїми правами, про місце розгляду справи в суді, виходячи з вище зазначених правових норм, беручи до уваги практику Європейського суду з прав людини, відповідно до якої сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки, вважає за можливе провести розгляд справи у її відсутність.
Суд, повно та всебічно дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП.
Складом інкримінованого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення є, зокрема, несплата аліментів на утримання дітей, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.
З об'єктивної сторони вказане адміністративне правопорушення характеризується бездіяльністю, яка полягає у невиконанні особою свого обов'язку по сплаті аліментів на утримання дитини. При цьому, для утворення складу правопорушення є обов'язковим настання суспільно шкідливих наслідків у виді виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.
Відповідно до розрахунку заборгованості по аліментах, підготовленого державним виконавцем ДВС у м. Прилуки та Прилуцькому районі, заборгованість по сплаті аліментів по виконавчому листу 2/742/320/16 від 14.03.2016 року з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_4 з квітня 2016 року становить 89978,75 грн..
Відповідно до розрахунку заборгованості по аліментах, підготовленого державним виконавцем ДВС у м. Прилуки та Прилуцькому районі, заборгованість по сплаті аліментів по виконавчому листу 2/742/320/16 від 14.03.2016 року з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_4 з квітня 2016 року становить 89205,25 грн..
Визначення періоду і розміру заборгованості здійснюється державним виконавцем, у провадженні якого перебуває відповідне виконавче провадження.
За таких обставин, з урахуванням даних в протоколі про адміністративне правопорушення, копії виконавчого листа2/742/320/16 від 14.03.2016 року, копії постанов про відкриття виконавчого провадження, копії розрахунків, письмових пояснень боржника, суд вважає доведеним те, що ОСОБА_1 допустив несплату аліментів на утримання дітей, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців та за чотири місяці з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.183-1 КУпАП.
Проте, суд дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що на момент розгляду справи, а саме- останнього судового засідання 26.12.2019 року закінчилися строки накладення адміністративного стягнення, визначені ст.38 КУпАП України.
Відповідно до вимог ч.2 ст.38 КУпАП, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше, як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - три місяці з дня його виявлення.
З матеріалів справи слідує, що на момент розгляду справи вже минув тримісячний строк в який може бути накладено адміністративне стягнення.
Відповідно до п.7 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Керуючись ст.38, п.7 ст.247, ст.284 КУпАП -
Провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП - закрити в зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
На постанову суду протягом десяти днів може бути подана апеляційна скарга до Чернігівського апеляційного суду через Прилуцький міськрайонний суд з дня винесення постанови.
Суддя: В.М. Бездідько