Ухвала від 24.12.2019 по справі 686/28617/19

Справа № 686/28617/19

Провадження № 1-кс/686/17674/19

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 грудня 2019 року м. Хмельницький

Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання прокурора відділу організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, що поширює свою діяльність на Чернівецьку область прокуратури Чернівецької області ОСОБА_3 , про продовження строку дії покладених на підозрюваного обов'язків при застосуванні запобіжного заходу у вигляді застави відносно

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця, мешканця та зареєстрованого в АДРЕСА_1 , громадянина України, українця, тимчасово не працюючого, не одруженого, дітей та інших непрацездатних осіб на утриманні не маючого, раніше не судимого, у кримінальному провадженні №42019260000000177,

ВСТАНОВИВ:

23.12.2019 року прокурор відділу організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, що поширює свою діяльність на Чернівецьку область прокуратури Чернівецької області ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з клопотанням про продовження строку дії покладених на підозрюваного обов'язків при застосуванні запобіжного заходу у вигляді застави відносно підозрюваного ОСОБА_4 , у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4, 5 ст. 27, ч.1 ст.366; ч.4,5 ст.27, ч.3 ст.368 КК України, посилаючись на те, що продовжують існувати передбачені ст.177 КПК України ризики, а саме: переховування від органів досудового розслідування та/або суду , знищення, сховання або спотворення будь-якої із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконного впливу на свідків у цьому кримінальному провадженні та перешкоджання кримінальному провадженню іншим чином.

Заслухавши думку прокурора, який наполягає на задоволенні клопотання, підозрюваного та його захисника, які частково заперечили щодо його задоволення, дослідивши матеріали клопотання та надані матеріали кримінального провадження, приходжу до висновку, що клопотання підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Слідчим управлінням Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42019260000000177 від 01.10.2019 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.368; ч.1 ст.366; ч. 4, 5 ст. 27, ч.1 ст.366; ч.4,5 ст.27, ч.3 ст.368 КК України.

04.11.2019 року в даному провадженні в порядку ст.208 КПК України затримано ОСОБА_4 .

05.11.2019 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4, 5 ст. 27, ч.1 ст.366; ч.4,5 ст.27, ч.3 ст.368 КК України, а саме про те що в митному пункті пропуску для міжнародного автомобільного сполучення «Вадул-Сірет» Чернівецької митниці ДФС (надалі МП «Вадул- Сірет») було організовано злочинну діяльність, за якою транспортні засоби іноземної реєстрації, що перебували на території України без сплати будь-яких митних платежів, попереднє митне оформлення яких здійснено на громадян - нерезидентів України в режимі тимчасового ввезення строком до 1 року, за умови надання неправомірної вигоди працівникам митниці та прикордонної служби, або вивозились за межі України та щодо них здійснювалось митне оформлення за умови надання неправомірної вигоди в режимі «виїзду з зони митного контролю» на громадян іноземних одержав за фактичної відсутності цих нерезидентів, або, за відсутності транспортного засобу, таке митне оформлення в режимі «виїзду з зони митного контролю» здійснювалось на громадян іноземних держав без фактичного вивезення автомобіля.

При цьому, ці громадяни іноземних держав жодного відношення до цих транспортних засобів не мали і фактичного вивезення транспортного засобу не здійснювали.

Відшуканням осіб, які мають намір та бажання вивезти з території України попередньо ввезені в режимі «тимчасового ввезення» строком до 1 року транспортні засоби займався мешканець села Тереблече Глибоцькго району Чернівецької області, яке межує із МП «Вадул-Сірет», ОСОБА_4 , який особисто був знайомий із працівниками ВМО №1 МП «Вадул-Сірет» митного поста «Порубне» Чернівецької митниці ДФС та зокрема із інспектором цього ВМО №1 ОСОБА_6 , а також із співробітниками ВПС «Порубне» ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Відповідно до розробленої злочинної схеми: після звернення до ОСОБА_4 осіб, які мали намір вивезти з території України транспортні засоби іноземної реєстрації, що перебували в Україні в режимі тимчасового ввезення строком до 1 року, митне оформлення яких здійснено на громадян - нерезидентів України, за відсутності цих іноземців, або мали намір здійснити митне оформлення вивезення транспортного засобу в режимі «виїзд з зони митного контролю» без фактичного вивезення автомобіля через його відсутність, вказаним особам називався розмір винагороди, яку ті мали надати за безперешкодне оформлення митними органами вивезення транспортного засобу в режимі «виїзд з зони митного контролю».

- Після одержання такої згоди на надання неправомірної вигоди ОСОБА_4 ставив про це до відома працівників митниці та прикордонного загону та у визначений тими час надавав їм попередньо одержані від фактичних власників транспортних засобів документи.

- У свою чергу інспектор митниці за відсутності громадянина іноземної держави, на якого здійснено попереднє митне оформлення ввезення в Україну транспортного засобу, а в окремих випадках і за відсутності самого транспортного засобу не відмовляв у пропуску через митний кордон транспортного засобу, як це передбачено Правилами митного контролю та митного оформлення транспортних засобів, що переміщуються громадянами через митний кордон України, затвердженими Наказом Державної митної служби України №1118 від 17.11.2005, та не відмовляв у такому оформленні за відсутності автомобіля, а навпаки здійснював митне оформлення вивезення транспортних засобів в режимі «виїзд з зони митного контролю», вносячи завідомо для них, як працівників митного органу, та ОСОБА_4 недостовірні відомості до Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби (далі - ЄАІС ДМС), а саме до автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор» (підсистеми, що входить до складу ЄАІС ДМС і забезпечує використання електронних документів та електронних копій документів на паперових носіях посадовими особами митного органу для здійснення митних процедур) та безпосередньо до функціонального модулю «Електронний журнал пасажирського пункту пропуску» (далі - ФМ «Електронний журнал пасажирського ПП» АСМО «Інспектор») про те, що транспортний засіб фактично вивозиться нібито нерезидентом України.

Поряд із цим ОСОБА_4 , діючи у відповідності до визначених йому у злочинній діяльності повноважень, відведеної йому ролі, одержував від фактичного власника транспортного засобу, який був зацікавлений у митному оформленні вивезення транспортного засобу, раніше обумовлену йому суму неправомірної вигоди. В подальшому частина цієї неправомірної вигоди надавалась працівникам митниці, частина - співробітникам прикордонної служби, а частину ОСОБА_4 залишав собі.

В період такої злочинної діяльності ОСОБА_4 познайомився із громадянином ОСОБА_7 , в користуванні якого перебував транспортний засіб іноземної реєстрації марки «AUDI A4» р.н. НОМЕР_1 , який перебував на території України в режимі тимчасового ввезення громадянином Республіки Білорусь ОСОБА_8 строком до 1 року. ОСОБА_4 повідомив про свою спроможність завдяки тісним стосункам із працівниками митниці та прикордонного загону, здійснити за неправомірну вигоду як митне оформлення транспортного засобу в режимі тимчасового ввезення строком до 1 року, так і митне оформлення вивезення транспортного засобу такої категорії без фактичного вивезення, обумовивши при цьому орієнтовні розміри неправомірної вигоди, яку необхідно надати в кожному із варіантів.

В двадцятих числах жовтня 2019 року ОСОБА_7 зателефонував громадянин Республіки Білорусь ОСОБА_8 та попросив забезпечити митне оформлення вивезення з території України транспортного засобу марки «AUDI A4» р.н. НОМЕР_1 до 06.11.2019 року, оскільки станом на цю дату строк перебування зазначеного автомобіля на території України спливав, і в разі нездійснення вивезення, працівниками митниці могли бути вжиті заходи до притягнення ОСОБА_9 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, що могло створити йому додаткові перешкоди під час переміщення через державний кордон, а також фінансові витрати, пов'язані із сплатою штрафу.

ОСОБА_7 , усвідомлюючи, що нездійснення митного оформлення вивезення транспортного засобу з території України до 06.11.2019 створить серйозні проблеми ОСОБА_10 , маючи перед останнім моральні зобов'язання та, побоюючись, що на нього ОСОБА_8 будуть в подальшому покладені і фінансові зобов'язання через необхідність сплати штрафу, виходячи із попередньої розмови із ОСОБА_4 , звернувся до того за позитивним вирішенням наявних труднощів. При цьому ОСОБА_4 був поставлений до відома ОСОБА_7 про фактичну відсутність транспортного засобу через його розукомплектування.

Під час розмов із ОСОБА_7 , усвідомлюючи, що той через відсутність транспортного засобу неспроможний його фактично вивезти та оформити виїзд транспортного засобу із зони митного контролю України, ОСОБА_4 визначив ОСОБА_7 необхідність надання неправомірної вигоди в сумі 1000 Євро працівникам митниці та прикордонної служби за оформленням виїзду за межі державного та митного кордону України транспортного засобу. Також ОСОБА_4 обумовив, що зазначена сума включає і неправомірну вигоду, яка призначається безпосередньо йому і становить 50-100 Євро. При цьому ОСОБА_7 був поставлений до відома, що задля забезпечення такого оформлення будуть внесені відповідні недостовірні відомості до електронних документів відповідних програмних комплексів митниці та державної прикордонної служби. Одночасно ОСОБА_7 мав надати ОСОБА_4 вирізаний із кузову автомобіля він-код, який той мав передати митникам та прикордонником в якості підтвердження фактичної відсутності автомобіля, що виступить гарантією неможливості винайдення працівниками правоохоронних органів зазначеного транспортного засобу та, як наслідок, викриття ними існуючої злочинної діяльності.

Визначаючи ОСОБА_7 необхідність надання для позитивного вирішення бажаного для останнього питання неправомірної вигоди в сумі 1000 Євро, які призначались для працівників ВМО №1 МП «Вадул-Сірет» та митниці та прикордонної служби, ОСОБА_4 висловив прохання надати неправомірну вигоду для себе та третіх осіб - працівників ВМО №1 Чернівецької митниці ДФС та ВПС «Порубне» ІНФОРМАЦІЯ_2 , за вчинення ними дій в інтересах ОСОБА_7 із використання наданих їм прав та повноважень.

ОСОБА_7 , усвідомлюючи, що без надання такої неправомірної вигоди ОСОБА_4 для оформлення вивезення за межі державного та митного кордону України транспортного засобу іноземної реєстрації, строк перебування якого на території України спливає, та через того, відповідно, митникам і прикордонникам, ОСОБА_4 не сприятиме у здійсненні митного оформлення вивезення транспортного засобу за відсутності автомобіля, а працівники митниці та прикордонної служби, відповідно, не здійснять таке оформлення виїзду транспортного засобу за межі державного та митного кордону України, а навпаки, ініціюють притягнення громадянина Республіки Білорусь до адміністративної відповідальності, був вимушений погодитись на надання ОСОБА_4 та співробітникам державних установ неправомірної вигоди у розмірі, визначеному ОСОБА_4 .

На виконання взятих на себе зобов'язань щодо надання ОСОБА_4 для нього особисто та працівників ВМО №1 МП «Вадул-Сірет» Чернівецької митниці ДФС і ВПС «Порубне» ІНФОРМАЦІЯ_2 неправомірної вигоди, 23 жовтня 2019 року ОСОБА_7 зустрівся близько 11 години в АДРЕСА_2 із ОСОБА_4 . Під час цієї зустрічі ОСОБА_4 , діючи з метою реалізація спільного із працівниками митниці та державної прикордонної служби умислу на незаконне збагачення шляхом одержання неправомірної вигоди, визначив ОСОБА_7 що першочергова частина неправомірної вигоди, яка призначається для передачі митникам та прикордонникам, становить 700 Євро. На таку вимогу ОСОБА_7 , побоюючись прострочення терміну вивезення транспортного засобу та, як наслідок, ініціювання працівниками митниці адміністративної справи про порушення митних правил, передав ОСОБА_4 кошти в сумі 700 Євро, що по курсу НБУ становило 19356,4 грн., які призначались для працівників ВМО №1 МП «Вадул-Сірет» Чернівецької митниці ДФС і ВПС «Порубне» ІНФОРМАЦІЯ_2 , а ОСОБА_4 , відповідно, вказану суму неправомірної вигоди одержав. .

ОСОБА_4 , одержуючи ці кошти, діючи у відповідності до спільного із працівниками митниці та прикордонної служби умислу, спрямованого на одержання неправомірної вигоди за вчинення дій щодо оформлення виїзду транспортного засобу за межі митного та державного кордону України, мав на меті, планував та розраховував надати їх службовим особам ВМО №1 МП «Вадул-Сірет» та ВПС «Порубне» ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Отже, попередньо висловивши прохання ОСОБА_7 до надання неправомірної вигоди та в подальшому одержавши кошти для передачі службовим особам митниці і прикордонної служби, ОСОБА_4 виступив пособником в одержанні неправомірної вигоди працівниками ВМО №1 та співробітниками ВПС «Порубне» за вчинення вказаними службовими особами дій, пов'язаних у безперешкодному оформленні виїзду транспортного засобу іноземної реєстрації за відсутності автомобіля та особи, яка зобов'язана його вивезти.

Наступного дня ОСОБА_7 передав ОСОБА_4 він-код транспортного засобу, вирізаний із кузова автомобіля.

04 листопада 2019 року на виконання взятих на себе зобов'язань щодо оформлення службовими особами ВМО №1 МП «Вадул-Сірет» та ВПС ІНФОРМАЦІЯ_2 виїзду транспортного засобу іноземної реєстрації за відсутності автомобіля та особи, яка зобов'язана її вивезти, ОСОБА_4 прибув на територію пункту пропуску для міжнародного автомобільного сполучення «Вадул-Сірет» Чернівецької митниці ДФС, де надав інспектору ВМО №1 ОСОБА_11 він-код транспортного засобу та документи на автомобіль.

При цьому ОСОБА_4 усвідомлював, що відомості, які містяться у зазначених документах, будуть використані для надання можливості співробітнику ВМО №1 забезпечити митне оформлення транспортного засобу «AUDI A4» р.н. НОМЕР_1 в режимі «виїзд з зони митного контролю» за відсутності автомобіля, шляхом внесення недостовірних відомостей про здійснення вивезення цього транспортного засобу громадянином Республіки Білорусь ОСОБА_8 в програмний комплекс «Інспектор» в електронний документ, що забезпечить процедурне оформлення бажаної для ОСОБА_7 дії. При цьому ОСОБА_4 достовірно знав та усвідомлював, що здійснюючи митне оформлення транспортного засобу в режимі «виїзд з зони митного контролю» на іноземного громадянина, за відсутності і автомобіля і такого громадянина, працівник митниці, діючи на його ( ОСОБА_4 ) користь у відповідності до їх спільного плану, будучи підбуреним до цього, вчиняє службове підроблення.

Цього ж дня о 15 годині 43 хвилини інспектор ВМО №1 ОСОБА_11 , діючи у змові із ОСОБА_4 , на виконання злочинного плану проведення незаконного митного оформлення за неправомірну вигоду, використовуючи надані останнім дані, вніс до Електронного журналу пасажирського пункту пропуску АСМО «Інспектор», який є офіційним документом, завідомо для нього та ОСОБА_4 недостовірні відомості щодо особи, яка здійснює виїзд із зони митного контролю на транспортному засобі іноземної реєстрації, вказавши в якості такої особи громадянина республіки Білорусь ОСОБА_9 , а також вніс недостовірні відомості про здійснення митного оформлення виїзду автомобіля «AUDI A4» р.н. НОМЕР_1 , достовірно знаючи та усвідомлюючи, що зазначена ним в електронному документі особа та транспортний засіб зону митного контролю не перетинають, оскільки взагалі відсутні.

Цим самим було виконано зобов'язання, взяті на себе ОСОБА_4 щодо забезпечення, за умови надання неправомірної вигоди, митного оформлення вивезення транспортного іноземної реєстрації за відсутності правових підстав для такого оформлення та заперечень і перешкод зі сторони працівників ВМО №1 митного поста «Вадул-Сірет» та ВПС «Порубне» шляхом внесення недостовірних даних в Електронний журнал пасажирського пункту пропуску АСМО «Інспектор», який є офіційним документом, за активним сприянням зі сторони ОСОБА_4 у проведенні незаконного митного оформлення.

Після того, як інспектором ВМО №1 ОСОБА_11 було здійснено митне оформлення вивезення транспортного засобу «AUDI A4» р.н. НОМЕР_1 , ОСОБА_4 повідомив ОСОБА_7 про виконання взятих на себе зобов'язань та висловив останньому прохання приїхати для зустрічі задля надання остаточної суми неправомірної вигоди, одночасно вказавши, що той має додатково крім раніше обумовленої суми ще надати 100 Євро.

На виконання взятих на себе зобов'язань щодо надання ОСОБА_4 для нього особисто та працівників ВМО №1 МП «Вадул-Сірет» Чернівецької митниці ДФС і ВПС «Порубне» ІНФОРМАЦІЯ_2 неправомірної вигоди, 04 листопада 2019 року ОСОБА_7 зустрівся близько 19 години в селі Тарашани Глибоцького району Черніавецької області на автозаправній станції «Євронафта» по вулиці Поштовій, 4 із ОСОБА_4 .

Під час цієї зустрічі, діючи з метою спонукання ОСОБА_7 до надання остаточної суми неправомірної вигоди в розмірі 300 Євро та додаткової суми неправомірної вигоди в сумі 100 Євро, ОСОБА_4 повідомив йому, що розмір неправомірної вигоди яка призначалась відповідним раніше названим службовим особам збільшено до 1000 Євро, вказуючи, на відповідне запитання ОСОБА_7 , що збільшено саме співробітником митниці. Далі, з метою незаконного збагачення ОСОБА_4 висловив прохання ОСОБА_7 надати додатково в якості неправомірної вигоди ще 100 Євро, які вже призначались саме ОСОБА_4 за його пособницькі дії.

ОСОБА_7 , діючи у відповідності до попередніх домовленостей, передав ОСОБА_4 в якості неправомірної вигоди кошти в сумі 400 Євро, що по курсу НБУ становило 11022,32 грн., які призначались для працівників ВМО №1 МП «Вадул-Сірет» Чернівецької митниці ДФС і ВПС «Порубне» ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4 за здійснене митне оформлення вивезення транспортного засобу іноземної реєстрації із зони митного контролю України за відсутності транспортного засобу та особи, яка була зобов'язана вивезти транспортний засіб, ОСОБА_4 , відповідно, вказану суму неправомірної вигоди одержав. .

Отже, попередньо висловивши прохання ОСОБА_7 до надання неправомірної вигоди та в подальшому одержавши в кості неправомірної вигоди кошти в загальній сумі 1100 Євро, що по курсу НБУ становило 30378,72 грн., які призначались як безпосередньо ОСОБА_4 , так і службовим особам митниці і прикордонної служби, ОСОБА_4 виступив пособником в одержанні неправомірної вигоди працівниками ВМО №1 та співробітниками ВПС «Порубне» за вчинення вказаними службовими особами дій, пов'язаних у безперешкодному оформленні виїзду транспортного засобу іноземної реєстрації за відсутності автомобіля та особи, яка зобов'язана його вивезти.

Крім співучасті в одержанні неправомірної вигоди, ОСОБА_4 також вчинив співучасть у службовому підробленні за наступних обставин.

В двадцятих числах жовтня 2019 року громадянину ОСОБА_7 зателефонував громадянин Республіки Білорусь ОСОБА_8 та попросив забезпечити митне оформлення вивезення з території України транспортного «AUDI A4» р.н. НОМЕР_1 до 06.11.2019, оскільки станом на цю дату строк перебування зазначеного автомобіля на території України спливав, і в разі нездійснення вивезення, працівниками митниці могли бути вжиті заходи до притягнення ОСОБА_9 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, що могло створити йому додаткові перешкоди під час переміщення через державний кордон, а також фінансові витрати, пов'язані із сплатою штрафу.

ОСОБА_7 , усвідомлюючи, що нездійснення митного оформлення вивезення транспортного засобу з території України до 06.11.2019 року створить серйозні проблеми ОСОБА_10 , маючи перед останнім моральні зобов'язання та, побоюючись, що на нього ОСОБА_8 будуть в подальшому покладені і фінансові зобов'язання через необхідність сплати штрафу, виходячи із попередньої розмови із ОСОБА_4 , звернувся до того за позитивним вирішенням наявних труднощів. При цьому ОСОБА_4 був поставлений до відома ОСОБА_7 про фактичну відсутність транспортного засобу через його розукомплектування.

Під час розмов із ОСОБА_7 , усвідомлюючи, що той через відсутність транспортного засобу неспроможний його фактично вивезти та оформити виїзд транспортного засобу із зони митного контролю України, ОСОБА_4 визначив ОСОБА_7 необхідність надання неправомірної вигоди в сумі 1000 Євро працівникам митниці та прикордонної служби за оформленням виїзду за межі державного та митного кордону України транспортного засобу. Також ОСОБА_4 обумовив, що зазначена сума включає і неправомірну вигоду, яка призначається безпосередньо йому і становить 50-100 Євро. При цьому ОСОБА_7 був поставлений до відома, що задля забезпечення такого оформлення будуть внесені відповідні недостовірні відомості до електронних документів відповідних програмних комплексів митниці та державної прикордонної служби. Одночасно ОСОБА_7 мав надати ОСОБА_4 вирізаний із кузову автомобіля він-код, який той мав передати митникам та прикордонником в якості підтвердження фактичної відсутності автомобіля, що виступить гарантією неможливості винайдення працівниками правоохоронних органів зазначеного транспортного засобу та, як наслідок, викриття ними існуючої злочинної діяльності.

Визначаючи ОСОБА_7 необхідність надання для позитивного вирішення бажаного для останнього питання неправомірної вигоди в сумі 1000 Євро, які призначались для працівників ВМО №1 МП «Вадул-Сірет» та митниці та прикордонної служби, ОСОБА_4 висловив прохання надати неправомірну вигоду для себе та третіх осіб - працівників ВМО №1 Чернівецької митниці ДФС та ВПС «Порубне» ІНФОРМАЦІЯ_2 , за вчинення ними дій в інтересах ОСОБА_7 із використання наданих їм прав та повноважень.

ОСОБА_7 , усвідомлюючи, що без надання такої неправомірної вигоди ОСОБА_4 для оформлення вивезення за межі державного та митного кордону України транспортного засобу іноземної реєстрації, строк перебування якого на території України спливає, та через того, відповідно, митникам і прикордонникам, ОСОБА_4 не сприятиме у здійсненні митного оформлення вивезення транспортного засобу за відсутності автомобіля, а працівники митниці та прикордонної служби, відповідно, не здійснять таке оформлення виїзду транспортного засобу за межі державного та митного кордону України, а навпаки, ініціюють притягнення громадянина Республіки Білорусь до адміністративної відповідальності, був вимушений погодитись на надання ОСОБА_4 та співробітникам державних установ неправомірної вигоди у розмірі, визначеному ОСОБА_4 .

На виконання взятих на себе зобов'язань щодо надання ОСОБА_4 для нього особисто та працівників ВМО №1 МП «Вадул-Сірет» Чернівецької митниці ДФС і ВПС «Порубне» ІНФОРМАЦІЯ_2 неправомірної вигоди, 23 жовтня 2019 року ОСОБА_7 зустрівся близько 11 години в АДРЕСА_2 із ОСОБА_4 . Під час цієї зустрічі ОСОБА_4 , діючи з метою реалізація спільного із працівниками митниці та державної прикордонної служби умислу на незаконне збагачення шляхом одержання неправомірної вигоди, визначив ОСОБА_7 що першочергова частина неправомірної вигоди, яка призначається для передачі митникам та прикордонникам, становить 700 Євро. На таку вимогу ОСОБА_7 , побоюючись прострочення терміну вивезення транспортного засобу та, як наслідок, ініціювання працівниками митниці адміністративної справи про порушення митних правил, передав ОСОБА_4 кошти в сумі 700 Євро, що по курсу НБУ становило 19356,4 грн., які призначались для працівників ВМО №1 МП «Вадул-Сірет» Чернівецької митниці ДФС і ВПС «Порубне» ІНФОРМАЦІЯ_2 , а ОСОБА_4 , відповідно, вказану суму неправомірної вигоди одержав.

ОСОБА_4 , одержуючи ці кошти, діючи у відповідності до спільного із працівниками митниці та прикордонної служби умислу, спрямованого на одержання неправомірної вигоди за вчинення дій щодо оформлення виїзду транспортного засобу за межі митного та державного кордону України, мав на меті, планував та розраховував надати їх службовим особам ВМО №1 МП «Вадул-Сірет» та ВПС «Порубне» ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Отже, попередньо висловивши прохання ОСОБА_7 до надання неправомірної вигоди та в подальшому одержавши кошти для передачі службовим особам митниці і прикордонної служби, ОСОБА_4 виступив пособником в одержанні неправомірної вигоди працівниками ВМО №1 та співробітниками ВПС «Порубне» за вчинення вказаними службовими особами дій, пов'язаних у безперешкодному оформленні виїзду транспортного засобу іноземної реєстрації за відсутності автомобіля та особи, яка зобов'язана його вивезти.

Наступного дня ОСОБА_7 передав ОСОБА_4 він-код транспортного засобу, вирізаний із кузова автомобіля.

04 листопада 2019 року на виконання взятих на себе зобов'язань щодо оформлення службовими особами ВМО №1 МП «Вадул-Сірет» та ВПС ІНФОРМАЦІЯ_2 виїзду транспортного засобу іноземної реєстрації за відсутності автомобіля та особи, яка зобов'язана її вивезти, ОСОБА_4 прибув на територію пункту пропуску для міжнародного автомобільного сполучення «Вадул-Сірет» Чернівецької митниці ДФС, де надав інспектору ВМО №1 ОСОБА_11 він-код транспортного засобу та документи на автомобіль.

При цьому ОСОБА_4 усвідомлював, що відомості, які містяться у зазначених документах, будуть використані для надання можливості співробітнику ВМО №1 забезпечити митне оформлення транспортного засобу «AUDI A4» р.н. НОМЕР_1 в режимі «виїзд з зони митного контролю» за відсутності автомобіля, шляхом внесення недостовірних відомостей про здійснення вивезення цього транспортного засобу громадянином Республіки Білорусь ОСОБА_8 в програмний комплекс «Інспектор» в електронний документ, що забезпечить процедурне оформлення бажаної для ОСОБА_7 дії. При цьому ОСОБА_4 достовірно знав та усвідомлював, що здійснюючи митне оформлення транспортного засобу в режимі «виїзд з зони митного контролю» на іноземного громадянина, за відсутності і автомобіля і такого громадянина, працівник митниці, діючи на його ( ОСОБА_4 ) користь у відповідності до їх спільного плану, будучи підбуреним до цього, вчиняє службове підроблення.

Цього ж дня о 15 годині 43 хвилини інспектор ВМО №1 ОСОБА_11 , діючи у змові із ОСОБА_4 , на виконання злочинного плану проведення незаконного митного оформлення за неправомірну вигоду, використовуючи надані останнім дані, вніс до Електронного журналу пасажирського пункту пропуску АСМО «Інспектор», який є офіційним документом, завідомо для нього та ОСОБА_4 недостовірні відомості щодо особи, яка здійснює виїзд із зони митного контролю на транспортному засобі іноземної реєстрації, вказавши в якості такої особи громадянина республіки Білорусь ОСОБА_9 , а також вніс недостовірні відомості про здійснення митного оформлення виїзду автомобіля «AUDI A4» р.н. НОМЕР_1 , достовірно знаючи та усвідомлюючи, що зазначена ним в електронному документі особа та транспортний засіб зону митного контролю не перетинають, оскільки взагалі відсутні.

Цим самим було виконано зобов'язання, взяті на себе ОСОБА_4 щодо забезпечення, за умови надання неправомірної вигоди, митного оформлення вивезення транспортного іноземної реєстрації за відсутності правових підстав для такого оформлення та заперечень і перешкод зі сторони працівників ВМО №1 митного поста «Вадул-Сірет» та ВПС «Порубне» шляхом внесення недостовірних даних в Електронний журнал пасажирського пункту пропуску АСМО «Інспектор», який є офіційним документом, за активним сприянням зі сторони ОСОБА_4 у проведенні незаконного митного оформлення.

Дана підозра є обґрунтована, адже на її підтвердження представлено: рапорт про виявлення кримінального правопорушення від 30.09.2019 року, протокол допиту свідка ОСОБА_7 від 01.10.2019 року, протокол обшуку від 04.11.2019 року, протокол затримання особи, підозрюваної у вчиненні злочину від 04.11.2019 року, протокол допиту свідка ОСОБА_7 від 08.10.2019 року, протокол допиту свідка ОСОБА_12 від 12.11.2019 року, та інші матеріали кримінального провадження.

Ухвалою Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 07.11.2019 року стосовно підозрюваного ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 03.01.2020 року включно з правом внесення застави в розмірі 40 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також з покладенням на останнього, у разі внесення такої застави, окремих обов'язків, передбачених ст. 194 КПК України.

08.11.2019 року у зв'язку із внесенням застави ОСОБА_4 звільнено з-під варти.

24 грудня 2019 року ухвалою слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду продовжено строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №42019260000000177 від 01.10.2019 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.368; ч.1 ст.366; ч. 4, 5 ст. 27, ч.1 ст.366; ч.4,5 ст.27, ч.3 ст.368 КК України, до чотирьох місяців.

Санкція ч. 3 ст. 368 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна, тобто даний злочини є тяжким, ризики визначені ухвалою слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 07.11.2019 року, а саме переховування від органів досудового розслідування та/або суду, знищення, сховання або спотворення будь-якої із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконного впливу на свідків у цьому кримінальному провадженні та перешкоджання кримінальному провадженню іншим чином, продовжують існувати і в даний час, адже досудове розслідування не закінчено, слідчим не проведено ряд слідчих (розшукових) та процесуальних дій.

Строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні закінчується 05.03.2020 року, тому, з метою забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваного ОСОБА_4 , саме по 20.02.2020 року включно відносно останнього слід продовжити термін дії покладених на нього обов'язків, визначених ухвалою слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду від 07 листопада 2019 року.

При вирішенні питання продовження покладеного на ОСОБА_4 обов'язку не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає без дозволу слідчого, прокурора або суду, вважаю за можливе встановити підозрюваному обов'язок - не відлучатися за межі Чернівецької області, без дозволу слідчого, прокурора або суду, оскільки ОСОБА_4 має намір працевлаштуватись поза межами с. Тереблече Глибоцького району.

Керуючись ст.ст.177, 178, 182, 194 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити частково.

Продовжити по 20.02.2020 року включно строк дії покладених на підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обов'язків, визначених ухвалою слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 07.11.2019 року, а саме:

1) прибувати до слідчого, прокурора, слідчого судді та суду за першою вимогою;

2) не відлучатися за межі Чернівецької області, без дозволу слідчого, прокурора або суду;

3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання або місця роботи;

4)утримуватися від спілкування з свідками у даному кримінальному провадженні;

5)здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт, для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в України,

6) носити електронний засіб контролю.

У разі невиконання даних обов'язків, застава звертається в дохід держави.

Ухвала діє по 20 лютого 2020 року включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя