Справа №449/1559/19
24.12.2019 м. Перемишляни
Суддя Перемишлянського районного суду Львівської області Савчак А.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Перемишлянського відділення поліції Золочівського відділу поліції ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
житель АДРЕСА_1
за ст.130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії БД №323365 від 28.11.2019 року ОСОБА_1 керував автомобілем Dacia Logan д.н.з. НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння, що підтверджується висновком виданим Перемишлянською ЦРП, чим порушив вимогип.2.9 «а» Правил дорожнього руху.
Громадянин ОСОБА_1 11.12.2019 року подав до суду свої пояснення, в яких, зокрема, зазначив, що він дійсно знаходився в своєму автомобілі, коли до нього підійшли працівники поліції. Однак, автомобіль перебував на стоянці з вимкненим двигуном, а відповідно не рухався і працівники поліції його не зупиняли. Крім того, ОСОБА_1 підтвердив, що на вимогу працівників поліції він пройшов з ними в приміщення "швидкої" де лікар його запитав чи він вживав спиртне. ОСОБА_1 відповів, що не вживав і його відпустили. Яким чином лікар встановив наявність алкогольного спяніння ОСОБА_1 не відомо.
24.12.2019 року гр. ОСОБА_1 обставини викладені в письмових поясненнях підтвердив. Звернув увагу суду на відсутність в протоколі показників алкоголю в крові. Зазначив, що з висновком огляду його не знайомили.
Згідно із статтею 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Відповідно дост. 256 КУпАПв протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Зокрема, в описовій частині протоколу, всупереч вимогам ст. 256 КУпАП щодо зазначення суті адміністративного правопорушення, відсутні дані про те, який цифровий показник алкоголю в крові гр. ОСОБА_1 було виявлено. Такого показника не зазначено також і в Висновку огляду. Дані показники можуть міститись у Акті огляду, на підставі якого мав би складатись висновок. Однак, копія такого акту суду не надавалась. Також, в Висновку огляду відсутній підпис гр. ОСОБА_1 про ознайомлення його з результатами огляду, що суперечить вимогам п.17 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України 09 листопада 2015 року N 1452/735.
Оскільки, гр. ОСОБА_1 наполягав на тому, що транспортним засобом в цей час не керував, вважаю за доцільним при повторному направленні цих матеріалів до суду долучити копію відеозапису з нагрудних камер поліцейських та камери автомобіля, які б спростували твердження гр. ОСОБА_1 .
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 р. (з наступними змінами та доповненнями), визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Враховуючи викладене, вважаю за неможливе розглянути дані адміністративні матеріали, оскільки протокол та додані матеріали не відповідають вимогам ст. 256 КУпАП.
Такі недоліки протоколу унеможливлюють прийняття по справі законного і обґрунтованого рішення, оскільки, виходячи з змісту статей 7, 254, 279 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише в межах протоколу про адмінправопорушення.
Керуючись ст.ст.254, 256, 266, 278, 279 КпАП України, суддя -
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за порушення передбачені ч.1 ст. 130 КУпАП - повернути для додаткового опрацювання до Перемишлянського відділення поліції Золочівського відділу поліції ГУНП у Львівській області для дооформлення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга, чи внесено протест прокурора протягом 10 днів з дня винесення постанови до Львівського апеляційного суду через Перемишлянський районний суд Львівської області..
Суддя: Савчак Андрій Володимирович