Справа № 442/7887/19
Провадження №3/442/2664/2019
Іменем України
11 грудня 2019 року Суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області - Хомик А.П.,
розглянувши матеріали, які надійшли з Дрогобицької об'єднаної державної податкової інспекції про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого по АДРЕСА_1 ,-
за ч.1 ст. 188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
встановив:
До Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області надійшов адміністративний протокол № 39, від 21.11.2019, відповідно до якого ОСОБА_1 вчинив правопорушення шляхом невжиття заходів сплати протягом шести місяців з моменту відкриття виконавчого провадження. Однак боржник не виконав вимоги державного виконавця щодо сплати аліментів, передбаченого ч.1 ст. 188-1 КУпАП та ст.ст. 18, 76 Закону України « Про виконавче провадження».
Правопорушник не з'явився та не повідомив причин своєї неявки.
Перевіривши матеріли матеріали, які надійшли з Дрогобицької об'єднаної державної податкової інспекції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 суд дійшов висновку про їх повернення.
Так, ч.1 ст. 188-1 КУпАП, за якою державним виконавцем кваліфіковано дії ОСОБА_1 передбачено відповідальність за невиконання посадовою особою, яка користується правом прийняття на роботу і звільнення, розпорядження виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, місцевої державної адміністрації або рішення служби у справах дітей чи рішення іншого органу про працевлаштування осіб, забезпечення роботою яких відповідно до законодавства покладено на ці органи.
При цьому, державним виконавцем зазначено, що вчинив правопорушення шляхом невжиття заходів сплати протягом шести місяців з моменту відкриття виконавчого провадження, що не відповідає ч.1 ст. 188-1 КУпАП.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по-батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 №14 протоколи про адміністративні правопорушення повертаються для належного дооформлення вмотивованою постановою відповідному правоохоронному органу, якщо такі складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст.256 КУпАП.
Вищезазначені недоліки, допущені при складенні та оформленні адміністративного протоколу позбавляють можливості здійснити всебічне, повне і об'єктивне з'ясування всіх обставин правопорушення і, як наслідок, здійснити розгляд адміністративної справи та прийняти рішення по ній.
Враховуючи вище наведене, вважаю необхідним направити дану справу до Дрогобицького ВП ГУ НП у Львівській області для належного оформлення.
Керуючись ст. 256 КУпАП, -
постановив:
Матеріали справи про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП повернути в Дрогобицькому ВП ГУ НП у Львівській області для дооформлення матеріалів справи.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя: Хомик А.П.