Справа № 2а- 819/10/1270
Категорія 6.6.4
Іменем України
16 лютого 2010 року
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Твердохліба Р.С.,
при секретарі судового засідання Горпенюк О.А. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Артемівському районі м.Луганська до малого приватного підприємства «Монтажбудреміндустрія» про стягнення податкової заборгованості з податку на прибуток підприємств у розмірі 2437,04 грн. шляхом звернення стягнення на активи, -
02 лютого 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Артемівському районі м.Луганська до малого приватного підприємства «Монтажбудреміндустрія» про стягнення податкової заборгованості з податку на прибуток підприємств у розмірі 2437,04 грн. шляхом звернення стягнення на активи. В обгрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що МПП «Монтажбудреміндустрія» зареєстровано виконавчим комітетом Луганської міської ради 02.04.2003 року за №25370169Ю0043227 та відповідно до діючого законодавства підприємство перебуває на податковому обліку в якості платників податків ДПІ у Артемівському районі м.Луганська з 09.04.2003 року. У зв'язку з несвоєчасною сплатою податкового зобов'язання у відповідача станом на 25.01.2010 року виник податковий борг перед бюджетом у сумі 2437,04 грн., в тому числі податкові зобов'язання в сумі 80,00 грн. та штрафні санкції в сумі 2357,04 грн. Відповідно до п.п.5.3.1, 5.4.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» сума податкового зобов'язання несплачена платником податків у 10 - денний строк з дня отримання податкового повідомлення вважається податковим боргом. В порушення норм діючого законодавства, податковий борг відповідачем не сплачено. Відповідно до п.7.2.1 ст.7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення є будь-які активи платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим законом, а також іншими законами. Враховуючи вищенаведене, позивач просить звернути стягнення податкового боргу з податку на прибуток підприємств у сумі 2437,04 грн. перед бюджетом на активи малого приватного підприємства «Монтажбудреміндустрія».
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги та надав суду аналогічні позовній заяві пояснення.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату й час слухання справи був повідомлений належним чином, про причини неприбуття суду не доповів.
Суд дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.
Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судовчинства встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Справи за участю Державних податкових інспекцій є адміністративними, оскільки відповідають вимогам пункту 1 частини першої статті 3 КАС стосовно визначення адміністративної справи.
Пункт 4 частини першої статті 17 КАС України визначає, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених законом.
Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною другою статті 17 КАС, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який визначає статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності є Закон України «Про державну податкову службу в Україні».
Відповідно до ч.1 ст. 13 Закон України «Про державну податкову службу в Україні» посадові особи органів державної податкової служби зобов'язані дотримувати Конституції (254к/96-ВР) і законів України, інших нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, забезпечувати виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та повною мірою використовувати надані їм права.
Судом встановлено, що мале приватне підприємство «Монтажбудреміндустрія» зареєстровано як суб'єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Луганської міської ради 02 квітня 2003 року за №25370169Ю0043227, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (арк справи 10).
Відповідно до діючого законодавства підприємство перебуває на обліку в якості платника податків у Державній податковій інспекції у Артемівському районі м.Луганська з 09.04.2003 року за №3395 (арк.справи 17).
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.
Згідно ч.1 ст. 11 вказаного закону о ргани державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).
У зв'язку з несвоєчасною сплатою податкового зобов'язання у відповідача станом на 25.01.2010 року виник податковий борг з податку на прибуток підприємств перед бюджетом у сумі 2437,04 грн., який складається з податкового зобов'язання в сумі 80,00 грн. та штрафних санукцій в сумі 2357,04 грн., що підтверджується довідкою про суму податкового боргу платника податків МПП «Монтажбудреміндустрія» (арк. справи 6).
Відповідно до п.п.5.2.1, 5.2.2. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання вважається узгодженим у день отримання податкового повідомлення, якщо воно протягом 10 днів з дня отримання не оскаржено платником податків. Факту оскарження відповідачем податкового зобов'язання судом не встановлено.
Згідно п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.
У відповідності до вимог чинного законодавства боржнику Державною податковою інспекцією у Артемівському районі м.Луганська були надіслані перша податкова вимога форми «Ю1» №1/719 від 14.10.2009 року, яка була отримана уповноваженою особою відповідача 16.10.2009р., та друга податкова вимога форми «Ю2» №2/783 від 19.11.2009 року, яка була отримана директором МПП «Монтажбудреміндустрія» 19.11.2009 року (арк. справи 18,19), але до теперішнього часу сума заборгованості відповідачем не сплачена.
Пунктом 11 ст.10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” зазначено, що органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, позовні вимоги Державної податкової інспекції у Артемівському районі м.Луганська знайшли обґрунтування наданими суду доказами та нормами чинного законодавства. У зв'язку з цим, суд вважає за можливе примусово стягнути з малого приватного підприємства «Монтажбудреміндустрія» на користь державного бюджету податкову заборгованість з податку на прибуток підприємств у розмірі 2437,04 грн., звернувши стягнення на його активи.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18,158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. ст. 3,5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, суд
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Артемівському районі м.Луганська до малого приватного підприємства «Монтажбудреміндустрія» про стягнення податкової заборгованості з податку на прибуток підприємств у розмірі 2437,04 грн. шляхом звернення стягнення на активи - задовольнити повністю.
Стягнути з малого приватного підприємства «Монтажбудреміндустрія» (91000 м.Луганськ, вул.Магістральна,буд.1в; ідентифікаційний код 32419512, р/р 26001001431980, МФО 304717, Луганська філія ФАТ «Банк «Фінанси та Кредит» м.Луганськ; р/р 26001053700366, р/р 26056053700366, р/р 26067053700366, МФО 304795, Луганська філія ПАТ КБ «Приватбанк» м.Луганськ) на ко ристь Державного бюджету України (код платежу 11021000, р/р 31118009700003, отримувач УДК у м.Луганську ГУДКУ у Луганській області, код отримувача 24046582, банк ГУ ДКУ у Луганській області, МФО 804013) суму податкової заборгованості з податку на прибуток підприємств у сумі 2437,04 грн. (дві тисячі чотириста тридцять сім грн. 04 коп.) шляхом звернення стягнення на активи.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано у встановлений КАС України строк. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений КАС України строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Про апеляційне оскарження спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя