Постанова від 10.03.2010 по справі 2а-1088/10/1270

ПОСТАНОВА

Іменем України

10 березня 2010 року Справа № 2а- 1088/10/1270

Категорія 6.19

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Судді: Борзаниці С.В.

при секретарі: Гапоновій І.В.,

за участю:

представника прокурора: Майборода О.О.

представник позивача: не з'явився

представник відповідача: не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Прокурора Слов'яносербського району Луганської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Слов'яносербському районі Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агропромислова фірма ТЕМП» про стягнення податкового боргу в розмірі 168,98 грн., -

ВСТАНОВИВ:

10 лютого 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Прокурора Слов'яносербського району Луганської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Слов'яносербському районі Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агропромислова фірма ТЕМП», в якому позивач просить стягнути податковий борг по платежам до бюджету в розмірі 168,98 грн. В обгрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Агропромислова фірма ТЕМП» зареєстровано як суб'єкт підприємницької діяльності Слов'яносербської райдержадміністрації та відповідно до діючого законодавства підприємство поставлено на облік платників податків в Державній податковій інспекції у Слов'яносербському районі з 23.06.1998 року та діє відповідно до Статуту ТОВ «АПФ «ТЕМП». У зв'язку з несвоєчасною сплатою податкового зобов'язання у відповідача станом на 25.01.2010 року виник борг перед бюджетом у сумі 168,98 грн., який складається із штрафних санкцій в сумі 168,94 грн. та пені за порушення розрахунків в сумі 0,04 грн. В порушення норм діючого законодавства, податковий борг відповідачем не сплачено. У зв'язку з несплатою податкового зобов'язання, згідно діючого законодавства, ДПІ на адресу ТОВ «АПФ «ТЕМП» була надіслана перша податкова вимога форми «Ю2» від 22.01.2010 року № 1/6, яка була отримана відповідачем під підпис. Податкове повідомлення-рішення № 0002971500/0 від 21.12.2009 року відповідачем не оскаржено, отже сума податкового зобов'язання вважається узгодженою.

Прокурор в судовому засіданні підтримав позовні вимоги.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, надав до суду заяву про визнання позовних вимог та розгляд справи за його відсутності.

Суд дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дійшов висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.

Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судовчинства встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Справи за участю Державних податкових інспекцій є адміністративними, оскільки відповідають вимогам пункту 1 частини першої статті 3 КАС стосовно визначення адміністративної справи.

Пункт 4 частини першої статті 17 КАС України визначає, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених законом.

Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною другою статті 17 КАС, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який визначає статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності є Закон України «Про державну податкову службу в Україні».

Відповідно до ч.1 ст. 13 Закон України «Про державну податкову службу в Україні» посадові особи органів державної податкової служби зобов'язані дотримувати Конституції (254к/96-ВР) і законів України, інших нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, забезпечувати виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та повною мірою використовувати надані їм права.

Судом встановелно, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Агропромислова фірма ТЕМП» зареєстровано як суб'єкт підприємницької діяльності Слов'яносербської райдержадміністрації та відповідно до діючого законодавства підприємство поставлено на облік платників податків в Державній податковій інспекції у Слов'яносербському районі з 23.06.1998 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (арк справи 10).

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.

Згідно ч.1 ст. 11 вказаного закону о ргани державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).

У зв'язку з несвоєчасною сплатою податкового зобов'язання у відповідача станом на 25.01.2010 року виник борг перед бюджетом у сумі 168,98 грн., який складається із штрафних санкцій в сумі 168,94 грн. та пені за порушення розрахунків в сумі 0,04 грн.,що підтверджується розрахунком податкового боргу платника податків.

Відповідно до п.п.5.2.1, 5.2.2. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання вважається узгодженим у день отримання податкового повідомлення, якщо воно протягом 10 днів з дня отримання не оскаржено платником податків. Факту оскарження відповідачем податкового зобов'язання судом не встановлено.

Згідно п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.

У відповідності до вимог чинного законодавства боржнику були надіслані перша податкова вимога форми «Ю2» від 22.01.2010 року № 1/6, яка була отримана представником позивача 11.08.2009 року, що підтверджується підписом представника відповідача в корінці вимоги, та друга податкова вимога №2/209 від 21.09.2009 року, яка була отримана представником відповідача під підпис (арк. справи 14). Але до теперішнього часу суму заборгованості не сплачено.

Податкове повідомлення-рішення № 0002971500/0 від 21.12.2009 року відповідачем не оскаржено, отже сума податкового зобов'язання вважається узгодженою.

Пунктом 11 ст.10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” зазначено, що органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Таким чином, позовні вимоги Прокурора Слов'яносербського району Луганської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Слов'яносербському районі Луганської області знайшли обґрунтування наданими суду доказами та нормами чинного законодавства. У зв'язку з цим, суд вважає за можливе стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Агропромислова фірма ТЕМП» податковий борг по платежам до бюджету в розмірі 168,98 грн.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. ст. 3,5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Прокурора Слов'яносербського району Луганської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Слов'яносербському районі Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агропромислова фірма ТЕМП» про стягнення податкового боргу, - задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Агропромислова фірма ТЕМП», код 25367457 (вул. Леніна,85, с.Кримське, Слов'яносербський район, Луганська область,93711) податковий борг у розмірі 168,98 грн. на користь Державного бюджету України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції

Суддя С.В. Борзаниця