Ухвала від 24.12.2019 по справі 905/2378/19

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.: (057) 702-07-99, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

24.12.2019 Справа №905/2378/19

Суддя господарського суду Донецької області Кротінова О.В.,

розглянув матеріали за позовом Національного авіаційного університету, м.Київ, в особі відокремленого структурного підрозділу Національного авіаційного університету Слов'янський коледж Національного авіаційного університету, м.Слов'янськ Донецької області,

до відповідача, Товариства з обмеженою відповідальністю «Фирма Сежан», м.Слов'янськ Донецької області,

про стягнення 110573,37 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Національний авіаційний університет, м.Київ, в особі відокремленого структурного підрозділу Національного авіаційного університету Слов'янський коледж Національного авіаційного університету, м.Слов'янськ Донецької області, звернувся до господарського суду Донецької області з позовною заявою №635 від 13.12.2019 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фирма Сежан», м.Слов'янськ Донецької області, про стягнення 110573,37 грн., у тому числі:

- заборгованість з орендної плати у сумі 92665,24грн. на підставі п.п.3.1, 3.6 договору оренди нерухомого майна, що належить до державної власності №6208/2015 від 29.10.2015;

- штраф у сумі 9266,52грн. та пеня в сумі 8641,61 грн. на підставі п.п.3.7, 3.8 договору оренди нерухомого майна, що належить до державної власності №6208/2015 від 29.10.2015.

Третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача, у позові визначено Регіональне відділення Фонду державного майна України по Донецькій області, м.Харків.

Відповідно до вимог ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують:1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; 2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Перелік додатків, що додаються до позовної заяви, містить вказівку про надання описів вкладення, що підтверджують направлення позовної заяви з додатками сторонам по справі.

Проте, фактично дані документи суду не представлено, про що відділом документального забезпечення та контролю (канцелярія) господарського суду Донецької області складено відповідний акт №525 від 19.12.2019.

За приписами ч.1 ст.172 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Отже, як документ, що підтверджує направлення позовної заяви іншим учасникам справи, судом може бути прийнятий до уваги касовий чек (фіскальний чек) про сплату поштових послуг або повідомлення про вручення поштового відправлення, в якому відображається адреса та назва особи, якій кореспонденція направляється разом із описом вкладення, на якому міститься відповідний штамп поштового відділення.

До матеріалів позову долучено фіскальні чеки АТ «Укрпошта» від 17.12.2019 без описів вкладення, з яких не можливо ідентифікувати відправлення у відповідності до приписів ч.1 ст.172 Господарського процесуального кодексу України.

Приймаючи до уваги вищевикладене, за висновками суду належних доказів надсилання на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю «Фирма Сежан» та Регіонального відділення Фонду державного майна України по Донецькій області копії позовної заяви №635 від 13.12.2019 та копій доданих до неї документів не надано.

При цьому, згідно ч.2 ст.164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Згідно з ч.ч.2, 4 ст.91 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Копії, які видаються органами державної влади України, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями та їх об'єднаннями усіх форм власності, повинні бути засвідчені з додержанням вимог п.5.27 Національного стандарту України «Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003», затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 №55, а в разі якщо інструкціями з діловодства, які діють у відповідних органах, підприємствах, установах і організаціях, установлено додаткові вимоги щодо оформлення копій - також і цих вимог.

Згідно з п.5.27 Державного стандарту «Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003 відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

Натомість, позивачем в якості додатків до позовної заяви додано копії письмових доказів, які не засвідчені в порядку, встановленому чинним законодавством, зокрема, договору оренди нерухомого майна, що належить до державної власності №6208/2015 від 29.10.2015 із додатками №1, №2 до нього, друга та третя сторінки договору №1 від 21.12.2016 про внесення змін до договору оренди нерухомого майна, що належить до державної власності №6208/2015 від 29.10.2015, друга та третя сторінки договору про відшкодування витрат Балансодержателя з утримання орендованого нерухомого майна та наданню комунальних послуг орендарю від 27.11.2015, друга-четверта сторінки розгорнутого розрахунку боргу та пені, розгорнутий розрахунок ставки НБУ.

Окрім того, розрахунок боргу та пені не містить підпису, ініціалів та прізвища відповідальної уповноваженої особи, що його зробила.

З доданих до матеріалів позовної заяви копій документів вбачається, що деякі з них засвідчені особою з позначенням: «ст.інспектор ВП Шубін О.А», однак доказів на підтвердження повноважень вказаної особи, зокрема, на засвідчення копій документів від імені позивача, не надано. Разом з тим, завірені копії вказаною особою не містять і дати засвідчення копії.

З огляду на таке, суду не представлено належних копій письмових доказів, якими обґрунтовані позовні вимоги, та доказів на підтвердження повноваження особи, якою завірено частину копій доданих до позовної заяви документів, у розумінні вказаних вище норм чинного законодавства.

Слід також зазичити про відсутність у представлених матеріалах положення відокремленого структурного підрозділу Національного авіаційного університету Слов'янський коледж Національного авіаційного університету на підтвердження обсягу правомочності, яка наводиться у позові.

Частиною 1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

На підставі викладеного, враховуючи, що Національним авіаційним університетом, м.Київ в особі відокремленого структурного підрозділу Національного авіаційного університету Слов'янський коледж Національного авіаційного університету, м.Слов'янськ Донецької області, не дотримано вимоги господарського процесуального законодавства, позов підлягає залишенню без руху.

Питання про залучення третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача, Регіональне відділення Фонду державного майна України по Донецькій області, м.Харків, до участі у справі буде вирішено у відповідності до ст.50 Господарського процесуального кодексу України при вирішенні питання про відкриття провадження.

За викладених обставин, керуючись п.1 ч.1 ст.164, ч.2 ст.164, ст.172, ч.1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1.Позовну заяву №635 від 13.12.2019 Національного авіаційного університету, м.Київ, в особі відокремленого структурного підрозділу Національного авіаційного університету Слов'янський коледж Національного авіаційного університету, м.Слов'янськ Донецької області, залишити без руху.

2.Національному авіаційному університету, м.Київ, в особі відокремленого структурного підрозділу Національного авіаційного університету Слов'янський коледж Національного авіаційного університету, м.Слов'янськ Донецької області, протягом 10 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви.

3.Роз'яснити Національному авіаційному університету, м.Київ, в особі відокремленого структурного підрозділу Національного авіаційного університету Слов'янський коледж Національного авіаційного університету, м.Слов'янськ Донецької області, (позивачу), що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою (ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України).

4.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

5.Дата підписання ухвали 24.12.2019.

Суддя О.В. Кротінова

Попередній документ
86617303
Наступний документ
86617305
Інформація про рішення:
№ рішення: 86617304
№ справи: 905/2378/19
Дата рішення: 24.12.2019
Дата публікації: 27.12.2019
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Донецької області
Категорія справи: