Постанова від 23.12.2019 по справі 465/7509/19

465/7509/19

3/465/4289/19

ПОСТАНОВА

Іменем України

23.12.2019 року м. Львів

Суддя Франківського районного суду м. Львова Марків Ю.С., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності,-

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого

за ч.1 ст.187 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з протоколу серії АПР18 №186573 від 10.12.2019 року, що ОСОБА_1 , відносно якого ухвалою Франківського районного суду м. Львова від 08.10.2019 року встановлено адміністративний нагляд терміном на один рік, 04.12.2019 року в період з 17:00 год по 18:00 год. не з'явився на реєстрацію у Франківський ВП ГУНП у Львівській області, чим вчинив правопорушення, передбачене частиною 1 ст. 187 КУпАП.

ОСОБА_1 в суді свою вину заперечив та пояснив, що жодним чином не був повідомлений про час та місце реєстрації у поліції.

Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до такого висновку.

Згідно із ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно дост.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.

За диспозицією статті 187 КУпАП об'єктивна сторона цього правопорушення полягає у порушенні правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1)неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2)неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3)порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4)порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) не реєстрація в органі Національної поліції.

Таким чином, однією із головних складових даного складу адміністративного правопорушення є беззаперечне встановлення того факту, що особа, відносно якої встановлений адміністративний нагляд не з'явилась на реєстрацію в орган Національної поліції.

Доказами у справі про адміністративне правопорушення, відповідно до положеньст.251 КУпАП, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Виходячи з фактичних обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 , який перебуває під адміністративним наглядом, не з'явився на реєстрацію 04.12.2019 року до Франківського ВП ГУНП у Львівській області.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено при розгляді справи, доказами вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП є рапорт заступника начальника СП ПП Франківського ВП ГУ НП у Львівській області Малиновської І., які складений 05.12.2019 року, та слугував підставою для складення протоколу про адміністративне правопорушення.

Як вбачається із вищевказаного рапорту, ОСОБА_1 04.12.2019 року в період з 17:00 год по 18:00 год. не з'явився на реєстрацію у Франківський ВП ГУНП у Львівській області.

Однак, в адміністративних матеріалах відсутні будь-які докази належного повідомлення ОСОБА_1 про графік реєстрації в органі поліції.

Таким, чином рапорт від 05.12.2019 р., складений заступником начальника СП ПП Франківського ВП ГУ НП у Львівській області Малиновською І., суд оцінює як формальний, та вважає такий не належним доказом.

Інших доказів про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП, в матеріалах справи відсутні та старшим ДОП СП ПП Франківського ВП ГУНП у Львівьскій області Білас С.В., котра складала адміністративні матеріали, суду не надано.

За змістом ст.62 Конституції України обвинувачення особі не може ґрунтуватися на припущеннях, а всі сумніви щодо доведеності вини особи повинні тлумачитись на її користь.

Відповідно до ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності складу правопорушення.

Таким чином, відсутні підстави для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, зважаючи на те, що у матеріалах справи відсутні достатні докази, які б беззаперечно свідчили про вчинення останнім адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП, не здобуто таких доказів і під час розгляду справи. Відтак, приходжу до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП, а відтак провадження по справі відносно нього підлягає закриттю на підставі п.1 ст.247 КУпАП

З наведених міркувань та керуючись ст.ст. 38, 263, 278, 283, 284 КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 187 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: Марків Ю.С.