Єдиний унікальний номер судової справи 201/11104/19
Номер провадження 3/201/5604/2019
18 листопада 2019 року суддя Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська Ополинська І.Г., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з управління патрульної поліції у Дніпропетровській області Департаменту патрульної поліції, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 178 КУпАП, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 178 КУпАП, складеного посадовою особою управління патрульної поліції у Дніпропетровській області Департаменту патрульної поліції від 19.09.2019 року серія АА № 194439 відносно ОСОБА_1 , остання 19 вересня 2019 року о 23 годині 00 хвилин знаходилася в громадському місці в районі будинку № 24 по вул. Кишеньова в м. Дніпрі та була у п'яному вигляді та в брудному одязі, чим ображала людську гідність та громадську мораль. За дане правопорушення ОСОБА_1 притягалась двічі протягом року, тобто вчинила адміністративне правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 178 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 , якій інкримінується вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 178 КУпАП, вважаю, що провадження по даній справі підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення в діях останньої, з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Положеннями ст. 280 КУпАП передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб'єктом правопорушення, всіх обов'язкових ознак складу певного адміністративного правопорушення.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, за обставин відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Вимогами ч. 1 ст. 256 КУпАП передбачено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Так, у фабулі протоколу вказано, що ОСОБА_1 будучи 19 вересня 2019 року о 23 годині 00 хвилин, в громадському місці в районі будинку АДРЕСА_2 по АДРЕСА_3 , за обставин, викладених в протоколі, вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 178 КУпАП.
Водночас, в ході дослідження матеріалів справи судом встановлено, що у місті Дніпрі, в тому числі, у Соборному районі, вулиця з назвою «Кишеньова» відсутня, що свідчить про не встановлення органом поліції місця вчинення адміністративного правопорушення, що, у свою чергу, позбавляє об'єктивної можливості встановити чи підсудний розгляд вказаної справи Жовтневому районному суду м. Дніпропетровська.
У абз. 5 п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 р. «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
З огляду на те, що складення та оформлення даної справи про адміністративне правопорушення виконано не належним чином, а зазначені вище недоліки та неповнота не можуть бути усунені в суді, вважаю за необхідне повернути дану справу до управління патрульної поліції у Дніпропетровській області Департаменту патрульної поліції для оформлення належним чином.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 247 п. 1, 283, 284 КУпАП, суд,
Справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , яка притягається до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 178 КУпАП направити до управління патрульної поліції у Дніпропетровській області Департаменту патрульної поліції для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя І.Г. Ополинська