Постанова від 19.12.2019 по справі 456/4917/19

Справа № 456/4917/19

Провадження № 3/456/2101/2019

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 грудня 2019 року Суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Бучківська В. Л. , розглянувши справу про адміністративне правопорушення щодо

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст. 183-1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

17.12.2019 року до Стрийського міськрайонного суду Львівської області з Стрийського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області надійшов протокол про адміністративне правопорушення від 22.11.2019 відносно ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 183 - 1 КУпАП.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями головуючим суддею визначено Бучківську В.Л.

Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, приходжу до висновку, що даний протокол разом з долученими до них матеріалами підлягає поверненню для належного оформлення з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст. 183-1 КУпАП адміністративним правопорушенням є несплата аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Всупереч вимог ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення від 22.11.2019 відносно ОСОБА_1 , не зазначено номеру протоколу; у графі «пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності», пояснення ОСОБА_1 відсутні, як і відсутній підпис особи у графі «копію протоколу одержав»; відсутні відомості про те, що протокол від 22.11.2019 останньому відправлено поштою.

Крім того, суддя звертає увагу державного виконавця ОСОБА_2 В.І. на наступні порушення, допущені нею при складанні протоколу про адміністративне правопорушення від 22.11.2019 відносно ОСОБА_1 .

Пунктом 5 частини 1 розділу I Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» № 2234-VIII від 07 грудня 2017 року кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено статтею 183-1 «Несплата аліментів». Згідно вказаної статті - несплата аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання, - тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.

Пунктом 1 розділу II вищевказаного закону встановлено, що цей Закон набирає чинності через місяць з дня його опублікування, крім підпункту 3 пункту 4, пунктів 5-7 розділу I цього Закону, які набирають чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та підпунктів 1 і 2 пункту 4 розділу I цього Закону, які набирають чинності через три місяці з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 3 жовтня 2017 року № 2147-VIII.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» № 2234-VIII від 07 грудня 2017 року опубліковано 06 січня 2018 у офіційному друкованому виданні - газеті «Голос України» №4. Відтак, встановлено, що ст. 183-1 КУпАП набрала чинності з 06 лютого 2018 року, через місяць з дня опублікування вищевказаного закону.

Як вбачається з матеріалів справи, зокрема з протоколу про адміністративне правопорушення від 22.11.2019, ОСОБА_1 допустив заборгованість щодо аліментів, яка відповідно до розрахунку по аліментах, складеного державним виконавцем 22.11.2019 становить 187 569, 31 грн. /а.с.2-3/.

Із розрахунку заборгованості по аліментах від 22.11.2019, така розрахована за період з березня 2011 р. по жовтень 2019 р. у виконавчому провадженні №44706119, заборгованість аліментів ОСОБА_1 становить грн. 187 569, 31 грн. /а.с. 4-5/.

У протоколі про адміністративне правопорушення від 22.11.2019 відносно ОСОБА_1 фактично не зазначено фабули правопорушення, яке йому інкримінується. Державним виконавцем ВДВС Стрийського МУЮ у Львівській області Гопей В.І. вказано, що ОСОБА_1 не виконує рішення суду, не сплачує аліменти на утримання дітей, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої за шість місяців перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до виконання, а саме з березня 2011 р. по жовтень 2019 р. та становить 187 569, 31 грн. Однак, державним виконавцем ОСОБА_3 у протоколі про адміністративне правопорушення від 22.11.2019 не вказано, яке рішення суду боржник не виконує, не долучено його копію до матеріалів справи та не деталізовано, з якого моменту виникла заборгованість, яка б дала підстави суду прийти до висновку, що ОСОБА_1 допущено заборгованість по аліментах сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання, а тільки вказано всю суму заборгованості, яку боржник допустив з моменту примусового виконання рішення суду.

Наведенні обставини свідчать про неповноту оформлення адміністративних матеріалів та не дають можливості розглянути справу відносно ОСОБА_1 , тобто, встановити наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 183-1 КУпАП, вину даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для своєчасного, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності із законом.

Проаналізувавши наведене, приходжу до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення від 22.11.2019 відносно ОСОБА_1 слід повернути до Стрийського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області для належного оформлення.

Керуючись ст.ст. 245, 256, 268, 278, 283 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Протокол про адміністративне правопорушення від 22.11.2019 відносно ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 183-1 КУпАП, разом з долученими до нього матеріалами повернути у Стрийський міськрайонний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Cуддя В. Л. Бучківська